Medicines / Molecules / Ccm - Plain / Combinations
Ccm - Plain / CombinationsEvery pack, by price.
43 packs of Ccm - Plain / Combinations on NPPA's price list for July 2026: 37 brands from 26 companies, in 11 forms and strengths.
- Packs
- 43
- Brands
- 37
- Companies
- 26
- Forms and strengths
- 11
- Price-controlled packs
- 0 of 43
Packs, lowest price per unit first
Ccm - Plain / Combinations Tablet
28 packs, ₹6.17 to ₹34.50 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹6.17/tabletVeba Plus · 15 tabletBlue Cross Laboratories · MRP ₹92.50
- ₹6.30/tabletNancal · 10 tabletGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹63.00
- ₹7.00/tabletMitocal Ccm · 15 tabletMitoch Pharma · MRP ₹105.00
- ₹8.22/tabletJocare · 15 tabletDr. Johns Laboratories · MRP ₹123.37
- ₹8.98/tabletCal 360 · 10 tabletCipla · MRP ₹89.83
- ₹9.31/tabletOstocrat Plus · 15 tabletSyncom Formulations · MRP ₹139.69
- ₹9.77/tabletOssopan Mcm · 30 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹293.00
- ₹10.43/tabletEsosteo · 30 tabletNovartis India · MRP ₹313.00
- ₹10.89/tabletDevivo CM · 10 tabletVivo Life Science · MRP ₹108.90
- ₹11.00/tabletPrincical · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹110.00
- ₹11.98/tabletTricium XT · 15 tabletCorona · MRP ₹179.77
- ₹11.99/tabletTricium XT · 30 tabletCorona · MRP ₹359.58
The other 16 by price per tablet
- ₹12.00/tabletShelcal CM · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹180.00
- ₹12.19/tabletOssopan Mcm · 30 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹365.60
- ₹12.30/tabletFontrol · 10 tabletFoncer Pharma · MRP ₹123.00
- ₹17.89/tabletCaleat KD · 10 tabletDr. Johns Laboratories · MRP ₹178.93
- ₹18.00/tabletBonetuf · 10 tabletAkesiss Pharma · MRP ₹180.00
- ₹18.00/tabletNU Cadcium K2 · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹180.00
- ₹20.37/tabletCaleat KD Plus · 10 tabletDr. Johns Laboratories · MRP ₹203.67
- ₹20.73/tabletRockbon Kit · 31 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹642.73
- ₹21.70/tabletCalvit Fem · 10 tabletMarc Laboratories · MRP ₹217.00
- ₹22.20/tabletLimevita K · 10 tabletAnax Life Sciences · MRP ₹222.00
- ₹22.41/tabletBonemac D3 · 10 tabletWilburt Remedies · MRP ₹224.06
- ₹24.80/tabletJocare · 10 tabletDr. Johns Laboratories · MRP ₹247.97
- ₹25.78/tabletNU Cadcium · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹257.81
- ₹27.90/tabletCelol-Xt Plus · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹279.00
- ₹31.38/tabletCelol Plus · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹313.75
- ₹34.50/tabletCitabo K · 10 tabletRadhe Medtech · MRP ₹345.00
Ccm - Plain / Combinations Softgel Capsule
3 packs, ₹10.70 to ₹35.55 per unit.
- ₹10.70/unitCalsive XT · 10 softgel capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹107.00
- ₹15.69/unitJocare C · 15 softgel capsuleDr. Johns Laboratories · MRP ₹235.31
- ₹35.55/unitCelol Max · 10 softgel capsuleEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹355.50
Ccm - Plain / Combinations Sachet
3 packs, ₹4.38 to ₹7.98 per g.
- ₹4.38/gMegabone · 10.7 gm sachetDr. Johns Laboratories · MRP ₹48.13
- ₹6.96/gFlexipep g · 10.7 gm sachetDr. Johns Laboratories · MRP ₹76.53
- ₹7.98/gMegabone · 10 gm sachetDr. Johns Laboratories · MRP ₹79.80
Ccm - Plain / Combinations Capsule
2 packs, ₹11.00 to ₹11.96 per capsule.
- ₹11.00/capsuleCalci 27 · 10 capsuleMenarini India · MRP ₹110.00
- ₹11.96/capsuleJocal C · 15 capsuleDr. Johns Laboratories · MRP ₹179.44
Ccm - Plain / Combinations Suspension
1 pack, ₹0.79 per ml.
- ₹0.79/mlCalcibrint · 200 ml suspensionBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹157.50
Ccm - Plain / Combinations Drops
1 pack, ₹8.47 per ml.
- ₹8.47/mlCalsive D3 · 15 ml dropsLeeford Healthcare · MRP ₹127.00
Ccm - Plain / Combinations Tablet 250 Mg/100 IU/50 mcg
1 pack, ₹14.04 per tablet.
- ₹14.04/tabletCcm · 40 tabletGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹561.56
Ccm - Plain / Combinations Tablet 250/100 IU/50 mcg
1 pack, ₹10.35 per tablet.
- ₹10.35/tabletCcm Healing · 40 tabletHealing Pharma India · MRP ₹414.00
Ccm - Plain / Combinations Tablet 250 Mg/100 IU/50 mg
1 pack, ₹13.80 per tablet.
- ₹13.80/tabletCcm Healing · 30 tabletHealing Pharma India · MRP ₹414.00
Ccm - Plain / Combinations Syrup
1 pack, ₹0.39 per ml.
- ₹0.39/mlCM D3 · 150 ml syrupForgen Healthcare · MRP ₹58.00
Ccm - Plain / Combinations Tablet 250 Mg/1000 Iu/100 mg
1 pack, ₹13.72 per tablet.
- ₹13.72/tabletPrincical · 15 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹205.73
Companies marketing it
- Dr. Johns Laboratories9 packs
- Emcure3 packs
- Leeford Healthcare2 packs
- Glaxosmithkline Pharmaceuticals2 packs
- Healing Pharma India2 packs
- Cadila Pharmaceuticals2 packs
- Mankind2 packs
- Macleods Pharmaceuticals2 packs
- Corona2 packs
- Wilburt Remedies1 pack
- Akesiss Pharma1 pack
- Cipla1 pack
- Menarini India1 pack
- Brinton Pharmaceuticals1 pack
- Marc Laboratories1 pack
- Radhe Medtech1 pack
- Forgen Healthcare1 pack
- Vivo Life Science1 pack
- Novartis India1 pack
- Foncer Pharma1 pack
- Anax Life Sciences1 pack
- Mitoch Pharma1 pack
- Syncom Formulations1 pack
- Abbott1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.