Medicines / Molecules / Calcium

CalciumEvery pack, by price.

51 packs of Calcium on NPPA's price list for July 2026: 44 brands from 35 companies, in 21 forms and strengths.

Packs
51
Brands
44
Companies
35
Forms and strengths
21
Price-controlled packs
9 of 51

Packs, lowest price per unit first

Calcium Tablet

12 packs, ₹5.02 to ₹39.00 per tablet.

  1. ₹5.02/tabletEzorb · 15 tabletOverseas Healthcare · MRP ₹75.26
  2. ₹6.33/tabletCab 13 · 10 tabletTheia Health Care · MRP ₹63.30
  3. ₹6.85/tabletZerofos DS · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹68.46
  4. ₹9.28/tabletPopcal · 15 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹139.22
  5. ₹11.90/tabletZerfol · 10 tabletSparsh Remedies · MRP ₹119.00
  6. ₹12.30/tabletKregcal · 10 tabletKregar Pharma · MRP ₹123.00
  7. ₹14.63/tabletCalgrow AS · 10 tabletAareen Healthcare · MRP ₹146.33
  8. ₹16.88/tabletZorbcaal · 10 tabletCanvarzys Healthcare · MRP ₹168.75
  9. ₹17.71/tabletPerfocal · 15 tabletTriton Health Care · MRP ₹265.61
  10. ₹29.95/tabletCaltoto XT · 15 tabletVasu Organics · MRP ₹449.20
  11. ₹31.15/tabletCalgrow CQ · 10 tabletAareen Healthcare · MRP ₹311.54
  12. ₹39.00/tabletSarcoviva · 10 tabletTablets India · MRP ₹390.00

Calcium Tablet 225 mg

9 packs, ₹10.50 to ₹26.01 per tablet.

  1. ₹10.50/tabletCorcal · 10 tabletLupin · MRP ₹105.00
  2. ₹11.20/tabletCorcell · 10 tabletOkinawa Pharmaceuticals · MRP ₹112.00
  3. ₹12.50/tabletNU Corcal · 10 tabletLupin · MRP ₹125.00
  4. ₹12.58/tabletLoycoral · 10 tabletLloyd Healthcare · MRP ₹125.75
  5. ₹12.70/tabletVehycal C · 10 tabletAlembic · MRP ₹127.00
  6. ₹13.57/tabletCoral Calcium · 10 tabletPremier Nutraceuticals · MRP ₹135.66
  7. ₹15.03/tabletCorcium · 15 tabletLupin · MRP ₹225.50
  8. ₹16.83/tabletCoral Calcium · 15 tabletPremier Nutraceuticals · MRP ₹252.45
  9. ₹26.01/tabletCalcoral Plus · 10 tabletVasu Organics · MRP ₹260.08

Calcium Tablet 500 mg

8 packs, ₹1.97 to ₹49.85 per tablet.

  1. ₹1.97/tabletLanum C · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹19.68 · price-controlled
  2. ₹2.25/tabletVapnik · 15 tabletSteadfast Medishield · MRP ₹33.75 · price-controlled
  3. ₹6.65/tabletCalcina D · 10 tabletChethana Pharmaceuticals · MRP ₹66.50 · price-controlled
  4. ₹8.60/tabletCalzorb · 10 tabletAlembic · MRP ₹86.00 · price-controlled
  5. ₹9.92/tabletAristocal · 15 tabletAristo Laboratories · MRP ₹148.80 · price-controlled
  6. ₹32.30/tabletCorcal · 10 tabletLupin · MRP ₹323.00 · price-controlled
  7. ₹32.30/tabletNU Corcal · 10 tabletLupin · MRP ₹323.00 · price-controlled
  8. ₹49.85/tabletCalciquick · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹498.50 · price-controlled

Calcium Tablet 740 mg

4 packs, ₹6.60 to ₹16.76 per tablet.

  1. ₹6.60/tabletB2B · 10 tabletHLL Life Care · MRP ₹66.00
  2. ₹10.70/tabletOrotate · 10 tabletAkesiss Pharma · MRP ₹107.00
  3. ₹12.70/tabletOrorich · 10 tabletIndian Drug & Pharmaceuticals LTD (Idpl) · MRP ₹127.00
  4. ₹16.76/tabletChecal · 15 tabletLupin · MRP ₹251.35

Calcium Capsule 500 mg

2 packs, ₹9.12 to ₹15.00 per capsule.

  1. ₹9.12/capsuleRhythm · 10 capsuleSkymax Laboratories · MRP ₹91.17
  2. ₹15.00/capsuleDobimec · 10 capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹150.00

Calcium Tablet 200 mg

1 pack, ₹16.57 per tablet.

  1. ₹16.57/tabletAlmity · 15 tabletLupin · MRP ₹248.50

Calcium Tablet 450 mg

1 pack, ₹10.41 per tablet.

  1. ₹10.41/tabletAvical · 10 tabletAlde Medi Impex · MRP ₹104.11

Calcium Capsule

1 pack, ₹42.50 per capsule.

  1. ₹42.50/capsuleBoroflex · 10 capsuleZuventus Healthcare · MRP ₹425.00

Calcium Tablet 667 mg

1 pack, ₹2.00 per tablet.

  1. ₹2.00/tabletCalbin · 10 tabletClaris Lifesciences · MRP ₹20.00

Calcium Drops

1 pack, ₹0.70 per ml.

  1. ₹0.70/mlCalcilab · 30 ml dropsAustro Lab · MRP ₹21.00

Calcium Softgel Capsule 225 mg

1 pack, ₹9.83 per unit.

  1. ₹9.83/unitCoecoral · 10 softgel capsuleKoye Pharmaceuticals · MRP ₹98.30

Calcium Tablet 250 mg

1 pack, ₹12.81 per tablet.

  1. ₹12.81/tabletCoecoral · 15 tabletKoye Pharmaceuticals · MRP ₹192.20 · price-controlled

Calcium Tablet 560 mg

1 pack, ₹8.68 per tablet.

  1. ₹8.68/tabletEzorb · 10 tabletOverseas Healthcare · MRP ₹86.81

Calcium Tablet 1120 mg

1 pack, ₹13.22 per tablet.

  1. ₹13.22/tabletEzorb · 10 tabletOverseas Healthcare · MRP ₹132.19

Calcium Tablet 146 mg

1 pack, ₹15.94 per tablet.

  1. ₹15.94/tabletEzorb HD · 15 tabletOverseas Healthcare · MRP ₹239.06

Calcium Injection 9 mg

1 pack, ₹9.43 per ml.

  1. ₹9.43/mlGluci · 10 ml injectionNeon Laboratories · MRP ₹94.30

Calcium Sachet 1500 mg

1 pack, ₹190.00 per sachet.

  1. ₹190.00/sachetHmb Max · 1 sachetLinux Laboratories · MRP ₹190.00

Calcium Injection 10 %

1 pack, ₹7.71 per ml.

  1. ₹7.71/mlNelcium · 10 ml injectionNeon Laboratories · MRP ₹77.05

Calcium Tablet 150 mg

1 pack, ₹9.91 per tablet.

  1. ₹9.91/tabletTripleacal · 15 tabletUsv · MRP ₹148.60

Calcium Capsule 300 mg

1 pack, ₹14.86 per capsule.

  1. ₹14.86/capsuleTripleacal · 10 capsuleUsv · MRP ₹148.60

Calcium Oral Spray

1 pack, ₹12.00 per ml.

  1. ₹12.00/mlVidical · 30 ml oral sprayCurewin Pharmaceuticals · MRP ₹360.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.