Medicines / Molecules / Calcium Gluconate + Calcium & Combi

Calcium Gluconate + Calcium & CombiEvery pack, by price.

5 packs of Calcium Gluconate + Calcium & Combi on NPPA's price list for July 2026: 5 brands from 4 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
5
Brands
5
Companies
4
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 5

Packs, lowest price per unit first

Calcium Gluconate + Calcium & Combi Injection 50/9 mg

2 packs, ₹0.72 to ₹11.81 per ml.

  1. ₹0.72/mlCalcium Gluconate · 10 ml injectionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹7.24
  2. ₹11.81/mlCalcium Sandoz · 10 ml injectionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹118.12

Calcium Gluconate + Calcium & Combi Drops

1 pack, ₹2.14 per ml.

  1. ₹2.14/mlCalvit 12 · 15 ml dropsMarc Laboratories · MRP ₹32.15

Calcium Gluconate + Calcium & Combi Injection 9 mg

1 pack, ₹6.89 per ml.

  1. ₹6.89/mlGretacal · 10 ml injectionEris Lifesciences · MRP ₹68.88

Calcium Gluconate + Calcium & Combi Oral Liquid

1 pack, ₹0.55 per g.

  1. ₹0.55/gSharkoferrol Malt · 200 gm oral liquidAlembic · MRP ₹109.90

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.