Medicines / Molecules / Calcium Combinations
Calcium CombinationsEvery pack, by price.
58 packs of Calcium Combinations on NPPA's price list for July 2026: 54 brands from 46 companies, in 17 forms and strengths.
- Packs
- 58
- Brands
- 54
- Companies
- 46
- Forms and strengths
- 17
- Price-controlled packs
- 0 of 58
Packs, lowest price per unit first
Calcium Combinations Tablet
31 packs, ₹0.01 to ₹77.77 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹0.01/tabletCalciford K2 · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹0.13
- ₹0.01/tabletCalmed KD · 10 tabletMedrexcare Pharma · MRP ₹0.13
- ₹1.20/tabletSumocal · 30 tabletResilient Cosmeceuticals · MRP ₹36.00
- ₹3.22/tabletBonit Plus · 30 tabletNational C & Pharma · MRP ₹96.56
- ₹3.46/tabletOrac · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹34.57
- ₹3.60/tabletDrupcal M · 10 tabletEl-Dorado Bio-Tech · MRP ₹36.00
- ₹4.76/tabletVerocal · 10 tabletVarroc Lifesciences · MRP ₹47.62
- ₹5.16/tabletCalce M · 10 tabletM D C Pharmaceuticals · MRP ₹51.56
- ₹6.00/tabletOrical · 10 tabletOrison Pharmaceuticals · MRP ₹60.00
- ₹6.78/tabletVelcal · 10 tabletApios Lifesciences · MRP ₹67.80
- ₹7.03/tabletCavirep · 10 tabletReps Pharmaceuticals · MRP ₹70.31
- ₹8.00/tabletBone C · 15 tabletMolekule (Ind)pvt · MRP ₹120.00
The other 19 by price per tablet
- ₹8.00/tabletPregcium · 15 tabletMolekule (Ind)pvt · MRP ₹120.00
- ₹8.45/tabletVerocal Plus · 10 tabletVarroc Lifesciences · MRP ₹84.53
- ₹8.93/tabletAffocal XT · 15 tabletAcmedix Pharma · MRP ₹134.00
- ₹9.23/tabletBone Care C · 10 tabletUnited Biotech · MRP ₹92.33
- ₹12.33/tabletVelcal · 15 tabletApios Lifesciences · MRP ₹185.00
- ₹13.39/tabletCalcinerve · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹133.93
- ₹14.15/tabletIdocal · 10 tabletZelleven Healthcare · MRP ₹141.49
- ₹14.65/tabletNew Calcidef · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹146.50
- ₹15.00/tabletBonixa PM · 10 tabletCanixa Life Sciences · MRP ₹150.00
- ₹15.50/tabletDynocal C · 10 tabletNarankaa Pharma · MRP ₹155.00
- ₹15.90/tabletGafercal Plus · 10 tabletGates · MRP ₹159.00
- ₹17.29/tabletCuxi Cal D3 · 10 tabletCubit Healthcare · MRP ₹172.86
- ₹18.00/tabletMyokramp · 10 tabletJ S Labortories · MRP ₹180.00
- ₹21.36/tabletDeost Fem · 15 tabletXena Coronus Health Care · MRP ₹320.33
- ₹23.30/tabletCalcirest Max · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹233.00
- ₹25.20/tabletCalbona (Qurewell) · 10 tabletQurewell Lifesciences · MRP ₹252.00
- ₹29.80/tabletCalscore D3 Max · 10 tabletEswar Therapeutics · MRP ₹298.00
- ₹30.00/tabletLitholexal · 30 tabletModi Mundi Pharma · MRP ₹900.00
- ₹77.77/tabletBio D3 Joints · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹777.71
Calcium Combinations Softgel Capsule
4 packs, ₹0.01 to ₹32.00 per unit.
- ₹0.01/unitStunner 4G · 10 softgel capsuleIntra Life · MRP ₹0.13
- ₹8.00/unitCalcydon · 15 softgel capsuleMedicure Life Sciences · MRP ₹120.00
- ₹20.60/unitSunmic · 10 softgel capsuleST Morrison · MRP ₹206.00
- ₹32.00/unitOsteo K-2 · 10 softgel capsuleWill Care Life Sciences · MRP ₹320.00
Calcium Combinations Capsule
4 packs, ₹18.53 to ₹27.50 per capsule.
- ₹18.53/capsuleShanecal M · 10 capsuleST Morrison · MRP ₹185.30
- ₹19.58/capsuleNofymag Plus · 10 capsuleJ S Labortories · MRP ₹195.76
- ₹23.30/capsuleKelol K · 10 capsuleMewell Biotech · MRP ₹233.00
- ₹27.50/capsuleEstrofree · 10 capsuleMed Manor Organics · MRP ₹275.00
Calcium Combinations Oral Powder
4 packs, ₹1.60 to ₹13.13 per g.
- ₹1.60/gResplash · 15 gm oral powderGujarat Terce Laboratories · MRP ₹24.00
- ₹1.78/gZelpro · 200 gm oral powderZelleven Healthcare · MRP ₹355.04
- ₹11.43/gWoundboro · 5 gm oral powderPretium Pharmaceuticals · MRP ₹57.15
- ₹13.13/gResplash · 1 gm oral powderGujarat Terce Laboratories · MRP ₹13.13
Calcium Combinations Syrup
3 packs, ₹0.23 to ₹0.49 per ml.
- ₹0.23/mlCalciluvin · 100 ml syrupAbbott Healthcare · MRP ₹23.31
- ₹0.33/mlNutone · 200 ml syrupSyncom Formulations · MRP ₹65.00
- ₹0.49/mlSymcalvit · 200 ml syrupSymbiotic Drugs · MRP ₹98.40
Calcium Combinations Suspension
1 pack, ₹0.60 per ml.
- ₹0.60/mlCalbory · 200 ml suspensionJB Chemicals · MRP ₹120.60
Calcium Combinations Oral Gel
1 pack, ₹700.00 per unit.
- ₹700.00/unitCalcimust · 3 kg oral gelMankind Pharmaceuticals · MRP ₹2,100
Calcium Combinations Capsule 500 Mg/1000 iu
1 pack, ₹6.00 per capsule.
- ₹6.00/capsuleD3 Care · 10 capsuleSuremed Lifecare · MRP ₹60.00
Calcium Combinations Suspension 450/75/4 Mg/200 iu
1 pack, ₹0.74 per ml.
- ₹0.74/mlElcad · 200 ml suspensionGujarat Terce Laboratories · MRP ₹147.50
Calcium Combinations Tablet 400 mg
1 pack, ₹30.00 per tablet.
- ₹30.00/tabletErbazide · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹300.00
Calcium Combinations Cream
1 pack, ₹1.84 per g.
- ₹1.84/gGlu · 100 gm creamInex Medicaments · MRP ₹183.75
Calcium Combinations Tablet 1250 Mg/250 IU/40 Mg/7.5 mg
1 pack, ₹2.53 per tablet.
- ₹2.53/tabletJalcium · 15 tabletJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹37.91
Calcium Combinations Tablet 1000 Mg/0.25 Mcg/100/4 mg
1 pack, ₹22.80 per tablet.
- ₹22.80/tabletJalocal · 10 tabletAlvio Pharmaceuticals · MRP ₹228.00
Calcium Combinations Tablet 500 mg
1 pack, ₹0.78 per tablet.
Calcium Combinations Infusion
1 pack, ₹0.12 per ml.
- ₹0.12/mlRinger · 500 ml infusionCore Healthcare · MRP ₹59.32
Calcium Combinations Injection
1 pack, ₹18.00 per ml.
- ₹18.00/mlSunmic · 2 ml injectionST Morrison · MRP ₹36.00
Calcium Combinations Tablet 1000/240/11 Mg/200 iu
1 pack, ₹3.23 per tablet.
- ₹3.23/tabletSymcalvit · 10 tabletSymbiotic Drugs · MRP ₹32.25
Companies marketing it
- Gujarat Terce Laboratories3 packs
- ST Morrison3 packs
- Molekule (Ind)pvt2 packs
- Matteo Healthcare2 packs
- Zelleven Healthcare2 packs
- J S Labortories2 packs
- Sun Pharma2 packs
- Symbiotic Drugs2 packs
- Apios Lifesciences2 packs
- Varroc Lifesciences2 packs
- Acmedix Pharma1 pack
- Macleods Pharmaceuticals1 pack
- United Biotech1 pack
- National C & Pharma1 pack
- Canixa Life Sciences1 pack
- Qurewell Lifesciences1 pack
- JB Chemicals1 pack
- M D C Pharmaceuticals1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
- Abbott1 pack
- Mankind1 pack
- Medicure Life Sciences1 pack
- Medrexcare Pharma1 pack
- Eswar Therapeutics1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.