Medicines / Molecules / Calcium + Cholecalciferol + Phosphorus

Calcium + Cholecalciferol + PhosphorusEvery pack, by price.

4 packs of Calcium + Cholecalciferol + Phosphorus on NPPA's price list for July 2026: 2 brands from 2 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
4
Brands
2
Companies
2
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 4

Packs, lowest price per unit first

Calcium + Cholecalciferol + Phosphorus Syrup

1 pack, ₹0.90 per ml.

  1. ₹0.90/mlCalasthi P · 200 ml syrupIpc Healthcare · MRP ₹180.00

Calcium + Cholecalciferol + Phosphorus Suspension 125 Mg/125 IU/55 mg

1 pack, ₹1.00 per ml.

  1. ₹1.00/mlOssopan D · 200 ml suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹199.00

Calcium + Cholecalciferol + Phosphorus Suspension 125 Mg/200 IU/55 mg

1 pack, ₹1.99 per ml.

  1. ₹1.99/mlOssopan D · 100 ml suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹199.00

Calcium + Cholecalciferol + Phosphorus Suspension

1 pack, ₹1.00 per ml.

  1. ₹1.00/mlOssopan D · 200 ml suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹199.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.