Medicines / Molecules / Calcium + Cholecalciferol + Others

Calcium + Cholecalciferol + OthersEvery pack, by price.

131 packs of Calcium + Cholecalciferol + Others on NPPA's price list for July 2026: 113 brands from 81 companies, in 73 forms and strengths.

Packs
131
Brands
113
Companies
81
Forms and strengths
73
Price-controlled packs
0 of 131

Packs, lowest price per unit first

Calcium + Cholecalciferol + Others Tablet

31 packs, ₹1.20 to ₹30.83 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹1.20/tabletCal 123 K2 · 10 tabletPharmed · MRP ₹12.00
  2. ₹3.73/tabletCalcijoint · 15 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹56.00
  3. ₹3.75/tabletCal MZ · 15 tabletMedisun Pharma · MRP ₹56.20
  4. ₹5.34/tabletCal MZ · 10 tabletMedisun Pharma · MRP ₹53.40
  5. ₹5.99/tabletZatul · 10 tabletGerrysun Pharmaceuticals · MRP ₹59.90
  6. ₹6.00/tabletCalcired · 10 tabletSignova Pharma · MRP ₹60.00
  7. ₹7.62/tabletCalcikare · 30 tabletDKT India · MRP ₹228.58
  8. ₹8.10/tabletCalcite CM NF · 10 tabletMedsol India Overseas · MRP ₹81.00
  9. ₹9.43/tabletCalzinc · 10 tabletIcarus Healthcare Primus · MRP ₹94.28
  10. ₹9.47/tabletAdtrol HD · 15 tabletWanbury · MRP ₹142.00
  11. ₹10.17/tabletCalcilive (Inno) · 10 tabletInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹101.69
  12. ₹12.28/tabletEracal (Era) · 10 tabletEra Pharmaceuticals · MRP ₹122.81
The other 19 by price per tablet
  1. ₹12.55/tabletOcal MD3 · 10 tabletHelios Pharmaceuticals · MRP ₹125.47
  2. ₹13.93/tabletShelcal Mom · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹209.00
  3. ₹14.30/tabletCalvoli · 10 tabletErgos Life Sciences · MRP ₹143.00
  4. ₹14.33/tabletCal 123 · 15 tabletPharmed · MRP ₹215.00
  5. ₹14.60/tabletCalcimax P · 15 tabletMeyer Organics · MRP ₹219.00
  6. ₹14.68/tabletCalvoli · 15 tabletErgos Life Sciences · MRP ₹220.23
  7. ₹15.67/tabletSupracal XT Plus · 15 tabletPharmed · MRP ₹235.00
  8. ₹17.02/tabletOssopan Hdk · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹170.18
  9. ₹17.20/tabletCalcimax Joints · 10 tabletMeyer Organics · MRP ₹172.00
  10. ₹17.64/tabletSunbless C · 15 tabletZydus Healthcare · MRP ₹264.62
  11. ₹19.49/tabletDotshine Plus · 10 tabletAstrella Pharmaceutical · MRP ₹194.91
  12. ₹19.99/tabletCalmeri · 10 tabletGerrysun Pharmaceuticals · MRP ₹199.90
  13. ₹20.47/tabletDensical Z · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹204.66
  14. ₹21.00/tabletCorcumin · 10 tabletElliott Labs · MRP ₹210.00
  15. ₹22.30/tabletRevocal · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹223.00
  16. ₹27.56/tabletCalsig · 10 tabletSignova Pharma · MRP ₹275.63
  17. ₹29.10/tabletGemipress · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹291.00
  18. ₹29.90/tabletCalday · 10 tabletBio Vitamins · MRP ₹299.00
  19. ₹30.83/tabletCalvoli XT · 15 tabletErgos Life Sciences · MRP ₹462.52

Calcium + Cholecalciferol + Others Tablet 1000 Mg/200 Iu/100 MG/4 mg

14 packs, ₹3.40 to ₹21.00 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹3.40/tabletCacitate Plus · 10 tabletFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹34.00
  2. ₹5.30/tabletCaly ZM · 10 tabletBennet Pharmaceuticals · MRP ₹52.96
  3. ₹7.13/tabletLimevita D · 15 tabletAnax Life Sciences · MRP ₹107.00
  4. ₹7.30/tabletNovocal · 10 tabletApex Laboratories · MRP ₹73.00
  5. ₹8.40/tabletCayota D · 15 tabletPrimus Remedies · MRP ₹126.00
  6. ₹10.30/tabletCal Z · 10 tabletWaves Biotech · MRP ₹103.03
  7. ₹10.31/tabletTopcal M · 10 tabletJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹103.13
  8. ₹10.42/tabletOcal C · 15 tabletHelios Pharmaceuticals · MRP ₹156.33
  9. ₹10.70/tabletNicecal · 10 tabletMed Manor Organics · MRP ₹107.00
  10. ₹10.93/tabletOsteocare · 15 tabletMeyer Organics · MRP ₹164.00
  11. ₹11.34/tabletAncal(anp) · 10 tabletAn Pharmaceuticals · MRP ₹113.44
  12. ₹11.93/tabletCalgym · 10 tabletDios Lifesciences · MRP ₹119.26
The other 2 by price per tablet
  1. ₹12.63/tabletOB Cal · 15 tabletObsurge Biotech · MRP ₹189.38
  2. ₹21.00/tabletKal One · 10 tabletZeus Pharma · MRP ₹210.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Tablet 1000 Mg/200 Iu/100/4 mg

3 packs, ₹6.19 to ₹10.93 per tablet.

  1. ₹6.19/tabletCalcirek · 15 tabletRekvina Pharmaceuticals · MRP ₹92.82
  2. ₹6.80/tabletCalday · 15 tabletBio Vitamins · MRP ₹102.00
  3. ₹10.93/tabletCalcikare · 15 tabletDKT India · MRP ₹164.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Tablet 500 Mg/200 Iu/90/4 mg

3 packs, ₹6.00 to ₹8.33 per tablet.

  1. ₹6.00/tabletCalys · 10 tabletMMC Pharmaceuticals · MRP ₹60.00
  2. ₹7.81/tabletOcal · 15 tabletHelios Pharmaceuticals · MRP ₹117.19
  3. ₹8.33/tabletOcal New · 15 tabletHelios Pharmaceuticals · MRP ₹125.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Syrup

3 packs, ₹0.38 to ₹0.98 per ml.

  1. ₹0.38/mlMultipower · 100 ml syrupTorque Pharmaceuticals · MRP ₹37.80
  2. ₹0.77/mlMultipower · 200 ml syrupTorque Pharmaceuticals · MRP ₹154.00
  3. ₹0.98/mlXtracal P · 200 ml syrupPulse Pharmaceuticals · MRP ₹196.95

Calcium + Cholecalciferol + Others Tablet 500 Mg/200 Iu/100/4 mg

2 packs, ₹4.13 to ₹5.50 per tablet.

  1. ₹4.13/tabletBonrich Z · 10 tabletInvision Medi Sciences · MRP ₹41.25
  2. ₹5.50/tabletBonixa · 10 tabletCanixa Life Sciences · MRP ₹55.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Suspension 250 Mg/200 IU/75 MG/2 mg

2 packs, ₹0.77 to ₹1.03 per ml.

  1. ₹0.77/mlCalbone · 200 ml suspensionLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹154.78
  2. ₹1.03/mlGemcal Gro · 200 ml suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹206.25

Calcium + Cholecalciferol + Others Tablet 500 Mg/200 IU/4 mg

2 packs, ₹13.87 to ₹17.50 per tablet.

  1. ₹13.87/tabletCalcimax 500 · 30 tabletMeyer Organics · MRP ₹416.00
  2. ₹17.50/tabletCalvit LC · 10 tabletMarc Laboratories · MRP ₹175.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Suspension 300 Mg/200 Iu/75/150/4 mg

2 packs, ₹0.80 to ₹0.96 per ml.

  1. ₹0.80/mlCaldikind P New · 200 ml suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹159.36
  2. ₹0.96/mlCalcimax P · 200 ml suspensionMeyer Organics · MRP ₹192.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Suspension

2 packs, ₹0.54 to ₹0.80 per ml.

  1. ₹0.54/mlCalsig · 200 ml suspensionSignova Pharma · MRP ₹108.75
  2. ₹0.80/mlCaldikind P · 200 ml suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹159.36

Calcium + Cholecalciferol + Others Tablet 225 Mg/400 Iu/4/25 mg

2 packs, ₹20.64 to ₹21.63 per tablet.

  1. ₹20.64/tabletCorcium Fit · 10 tabletLupin · MRP ₹206.44
  2. ₹21.63/tabletCorcium Fit · 15 tabletLupin · MRP ₹324.50

Calcium + Cholecalciferol + Others Capsule

2 packs, ₹2.57 to ₹44.30 per capsule.

  1. ₹2.57/capsuleElcoplex Z · 15 capsuleElder Projects · MRP ₹38.50
  2. ₹44.30/capsuleMenojoy · 10 capsuleMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹443.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Suspension 150 Mg/200 IU/25 Mg/1.5 mg

2 packs, ₹0.43 to ₹0.74 per ml.

  1. ₹0.43/mlMiracal · 200 ml suspensionMapra Laboratories · MRP ₹85.87
  2. ₹0.74/mlOsta D Cal · 200 ml suspensionRavenbhel Pharmaceuticals · MRP ₹148.50

Calcium + Cholecalciferol + Others Tablet 500 Mg/1000 IU/50 mcg

2 packs, ₹25.36 to ₹33.96 per tablet.

  1. ₹25.36/tabletOssopan HD · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹253.61
  2. ₹33.96/tabletTricium Plus · 10 tabletCorona · MRP ₹339.61

Calcium + Cholecalciferol + Others Tablet 200 Mg/200 Iu/100 mg

1 pack, ₹8.63 per tablet.

  1. ₹8.63/tabletAcucal · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹86.25

Calcium + Cholecalciferol + Others Suspension 300 Mg/200 Iu/75/4 mg

1 pack, ₹0.78 per ml.

  1. ₹0.78/mlBonemac · 200 ml suspensionWilburt Remedies · MRP ₹156.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Suspension 100 Mg/200 IU/50 MG/4 mg

1 pack, ₹2.66 per ml.

  1. ₹2.66/mlBoniheal · 200 ml suspensionAimil Pharmaceutical (India) · MRP ₹531.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Suspension 1000 Mg/200 Iu/100 MG/4 mg

1 pack, ₹0.29 per ml.

  1. ₹0.29/mlCacitate Plus · 200 ml suspensionFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹57.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Suspension 300 Mg/400 Iu/75/150/4 mg

1 pack, ₹0.71 per ml.

  1. ₹0.71/mlCal 123 · 200 ml suspensionPharmed · MRP ₹141.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Oral Liquid

1 pack, ₹1.20 per ml.

  1. ₹1.20/mlCalbisix · 200 ml oral liquidEisen Pharmaceuticals Co · MRP ₹240.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Tablet 1000 Mg/200 Iu/100/11 mg

1 pack, ₹6.77 per tablet.

  1. ₹6.77/tabletCalcifit Forte · 15 tabletMeridian Enterprises · MRP ₹101.50

Calcium + Cholecalciferol + Others Tablet 1000 Mg/400/100/4 mg

1 pack, ₹9.81 per tablet.

  1. ₹9.81/tabletCalciflex D · 10 tabletPrimus Remedies · MRP ₹98.06

Calcium + Cholecalciferol + Others Syrup 250 Mg/200 Iu/75/2 mg

1 pack, ₹0.69 per ml.

  1. ₹0.69/mlCalcijoint · 200 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹138.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Tablet 250 Mg/200 IU/90 MG/4 mg

1 pack, ₹5.93 per tablet.

  1. ₹5.93/tabletCalcimax · 30 tabletMeyer Organics · MRP ₹178.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Tablet 500 Mg/1000 Iu/75/4 mg

1 pack, ₹11.87 per tablet.

  1. ₹11.87/tabletCalcimax D 1000 · 30 tabletMeyer Organics · MRP ₹356.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Suspension 250 Mg/400 IU/75 MG/2 mg

1 pack, ₹0.93 per ml.

  1. ₹0.93/mlCalcimax D · 200 ml suspensionMeyer Organics · MRP ₹185.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Tablet 400 Mg/500 Iu/100/4 mg

1 pack, ₹9.77 per tablet.

  1. ₹9.77/tabletCalcimax Forte Plus · 30 tabletMeyer Organics · MRP ₹293.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Tablet 1000 iu

1 pack, ₹13.20 per tablet.

  1. ₹13.20/tabletCalcimax P · 30 tabletMeyer Organics · MRP ₹396.00

Calcium + Cholecalciferol + Others Tablet 400 Mg/200 Iu/100/4 mg

1 pack, ₹8.30 per tablet.

  1. ₹8.30/tabletCalcinga · 15 tabletInga Laboratories · MRP ₹124.45

Calcium + Cholecalciferol + Others Suspension 300 Mg/300 Iu/25/2.5 mg

1 pack, ₹0.92 per ml.

  1. ₹0.92/mlCalcinol D · 200 ml suspensionRaptakos Brett & Co · MRP ₹184.50

43 further forms and strengths with fewer packs are on the price list and reachable from each brand's page.

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.