Medicines / Molecules / Calcium + Cholecalciferol + Methylcobalamin
Calcium + Cholecalciferol + MethylcobalaminEvery pack, by price.
20 packs of Calcium + Cholecalciferol + Methylcobalamin on NPPA's price list for July 2026: 14 brands from 12 companies, in 11 forms and strengths.
- Packs
- 20
- Brands
- 14
- Companies
- 12
- Forms and strengths
- 11
- Price-controlled packs
- 0 of 20
Packs, lowest price per unit first
Calcium + Cholecalciferol + Methylcobalamin Syrup
6 packs, ₹0.59 to ₹1.22 per ml.
- ₹0.59/mlCalcinol · 200 ml syrupRaptakos Brett & Co · MRP ₹117.00
- ₹0.62/mlCalcinol · 100 ml syrupRaptakos Brett & Co · MRP ₹62.45
- ₹0.70/mlCalcinol · 120 ml syrupRaptakos Brett & Co · MRP ₹84.38
- ₹0.89/mlOmilcal · 200 ml syrupFranco Indian Pharmaceuticals · MRP ₹178.30
- ₹1.04/mlSharkoferrol · 450 ml syrupAlembic · MRP ₹468.80
- ₹1.22/mlSharkoferrol · 200 ml syrupAlembic · MRP ₹244.20
Calcium + Cholecalciferol + Methylcobalamin Tablet
3 packs, ₹18.66 to ₹29.30 per tablet.
- ₹18.66/tabletCalciteo M · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹186.56
- ₹26.81/tabletTroycal XT · 15 tabletTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹402.18
- ₹29.30/tabletMymi K2 · 10 tabletHBC Lifesciences · MRP ₹292.96
Calcium + Cholecalciferol + Methylcobalamin Tablet 250 Mg/2000 Iu/1500 mcg
2 packs, ₹23.44 to ₹25.73 per tablet.
- ₹23.44/tabletComplibac · 15 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹351.56
- ₹25.73/tabletBonestat Strong · 15 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹386.00
Calcium + Cholecalciferol + Methylcobalamin Oral Powder
2 packs, ₹0.80 to ₹1.22 per g.
- ₹0.80/gSharkoferrol D3 · 300 gm oral powderAlembic · MRP ₹238.60
- ₹1.22/gSharkoferrol · 200 gm oral powderAlembic · MRP ₹244.20
Calcium + Cholecalciferol + Methylcobalamin Tablet 500 Mg/500 IU/15 mcg
1 pack, ₹9.91 per tablet.
- ₹9.91/tabletCipcal HD 12 · 15 tabletCipla · MRP ₹148.64
Calcium + Cholecalciferol + Methylcobalamin Tablet 500 Mg/2000 Iu/1500 Mcg/1/0.6 mg
1 pack, ₹19.75 per tablet.
- ₹19.75/tabletMaxical Active · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹197.54
Calcium + Cholecalciferol + Methylcobalamin Injection 12 mg
1 pack, ₹5.33 per ml.
- ₹5.33/mlOscal · 15 ml injectionP &B Laboratories · MRP ₹80.00
Calcium + Cholecalciferol + Methylcobalamin Capsule
1 pack, ₹14.90 per capsule.
- ₹14.90/capsuleOscal · 10 capsuleP &B Laboratories · MRP ₹149.00
Calcium + Cholecalciferol + Methylcobalamin Syrup 82 Mg/200 Iu/2.5 mcg
1 pack, ₹1.04 per ml.
- ₹1.04/mlOstocalcium B 12 · 200 ml syrupGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹208.04
Calcium + Cholecalciferol + Methylcobalamin Oral Powder 360 Mg/400 Iu/0.001 mcg
1 pack, ₹1.04 per g.
- ₹1.04/gSharkoferrol · 450 gm oral powderAlembic · MRP ₹468.80
Calcium + Cholecalciferol + Methylcobalamin Suspension 250 Mg/125 Iu/2.5 mcg
1 pack, ₹0.58 per ml.
- ₹0.58/mlWalktall Kid · 200 ml suspensionAkumentis Healthcare · MRP ₹115.00
Companies marketing it
- Alembic5 packs
- Raptakos Brett & Co3 packs
- Alkem2 packs
- P &B Laboratories2 packs
- Matteo Healthcare1 pack
- Cipla1 pack
- Mankind1 pack
- HBC1 pack
- Franco Indian Pharmaceuticals1 pack
- Glaxosmithkline Pharmaceuticals1 pack
- Troikaa Pharmaceuticals1 pack
- Akumentis Healthcare1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.