Medicines / Molecules / Calcium + Cholecalciferol + Folic Acid + Methylcobalamin
Calcium + Cholecalciferol + Folic Acid + MethylcobalaminEvery pack, by price.
14 packs of Calcium + Cholecalciferol + Folic Acid + Methylcobalamin on NPPA's price list for July 2026: 9 brands from 8 companies, in 10 forms and strengths.
- Packs
- 14
- Brands
- 9
- Companies
- 8
- Forms and strengths
- 10
- Price-controlled packs
- 0 of 14
Packs, lowest price per unit first
Calcium + Cholecalciferol + Folic Acid + Methylcobalamin Syrup 82 Mg/200 Iu/2.5 mcg
4 packs, ₹0.73 to ₹1.38 per ml.
- ₹0.73/mlOstopolybion D · 200 ml syrupProcter & Gamble Health · MRP ₹145.00
- ₹0.86/mlOstocalcium · 200 ml syrupGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹172.07
- ₹0.92/mlOstopolybion · 300 ml syrupProcter & Gamble Health · MRP ₹276.66
- ₹1.38/mlOstopolybion D · 200 ml syrupProcter & Gamble Health · MRP ₹276.66
Calcium + Cholecalciferol + Folic Acid + Methylcobalamin Tablet 250 Mg/1000 Iu/1.5 mg
2 packs, ₹14.81 to ₹16.25 per tablet.
- ₹14.81/tabletZecal Active · 15 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹222.19
- ₹16.25/tabletZecal Active · 30 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹487.50
Calcium + Cholecalciferol + Folic Acid + Methylcobalamin Syrup 250 Mg/400 IU/5 mcg
1 pack, ₹0.65 per ml.
- ₹0.65/mlCalciway · 200 ml syrupSmart Laboratories · MRP ₹130.00
Calcium + Cholecalciferol + Folic Acid + Methylcobalamin Sachet
1 pack, ₹36.23 per g.
- ₹36.23/gCalciway · 1 gm sachetSmart Laboratories · MRP ₹36.23
Calcium + Cholecalciferol + Folic Acid + Methylcobalamin Injection 137.5 Mg/5000 IU/50 mcg
1 pack, ₹6.19 per ml.
- ₹6.19/mlCalvit 12 · 15 ml injectionMarc Laboratories · MRP ₹92.80
Calcium + Cholecalciferol + Folic Acid + Methylcobalamin Suspension 250 Mg/400 Iu/0.0025 mg
1 pack, ₹1.04 per ml.
- ₹1.04/mlOscal · 200 ml suspensionP &B Laboratories · MRP ₹208.86
Calcium + Cholecalciferol + Folic Acid + Methylcobalamin Tablet 500 Mg/1000 Iu/1.5 mg
1 pack, ₹16.30 per tablet.
- ₹16.30/tabletOssopan D · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹163.00
Calcium + Cholecalciferol + Folic Acid + Methylcobalamin Oral Suspension 300 Mg/200 Iu/1.1 mcg
1 pack, ₹1.04 per ml.
- ₹1.04/mlOstocalcium · 200 ml oral suspensionGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹208.04
Calcium + Cholecalciferol + Folic Acid + Methylcobalamin Syrup
1 pack, ₹0.92 per ml.
- ₹0.92/mlOstopolybion D · 300 ml syrupProcter & Gamble Health · MRP ₹276.66
Calcium + Cholecalciferol + Folic Acid + Methylcobalamin Syrup 625/2.5 Mg/200 iu
1 pack, ₹0.85 per ml.
- ₹0.85/mlSurecal · 200 ml syrupManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹170.62
Companies marketing it
- Procter & Gamble Health4 packs
- Smart Laboratories2 packs
- Glaxosmithkline Pharmaceuticals2 packs
- Alkem2 packs
- Marc Laboratories1 pack
- P &B Laboratories1 pack
- Mankind1 pack
- Maneesh Pharmaceuticals1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.