Medicines / Molecules / Calcium Carbonate + Cholecalciferol + Methylcobalamin
Calcium Carbonate + Cholecalciferol + MethylcobalaminEvery pack, by price.
6 packs of Calcium Carbonate + Cholecalciferol + Methylcobalamin on NPPA's price list for July 2026: 6 brands from 6 companies, in 6 forms and strengths.
- Packs
- 6
- Brands
- 6
- Companies
- 6
- Forms and strengths
- 6
- Price-controlled packs
- 0 of 6
Packs, lowest price per unit first
Calcium Carbonate + Cholecalciferol + Methylcobalamin Syrup
1 pack, ₹0.70 per ml.
- ₹0.70/mlCalcidash B12 · 200 ml syrupSmartway Wellness · MRP ₹140.00
Calcium Carbonate + Cholecalciferol + Methylcobalamin Suspension 250 Mg/200 Iu/2.5 mcg
1 pack, ₹0.60 per ml.
- ₹0.60/mlGalcal B12 · 200 ml suspensionGalpha Laboratories · MRP ₹120.03
Calcium Carbonate + Cholecalciferol + Methylcobalamin Syrup 82/200/2.5 mg
1 pack, ₹0.52 per ml.
- ₹0.52/mlLupical-B12 · 200 ml syrupLupin · MRP ₹103.45
Calcium Carbonate + Cholecalciferol + Methylcobalamin Oral Liquid 130 Mg/400 IU/5 mcg
1 pack, ₹0.89 per ml.
- ₹0.89/mlOmilcal · 200 ml oral liquidFranco Indian Pharmaceuticals · MRP ₹178.30
Calcium Carbonate + Cholecalciferol + Methylcobalamin Tablet 500/500 Iu/0.015 mg
1 pack, ₹14.16 per tablet.
- ₹14.16/tabletShelcal HD12 · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹212.43
Calcium Carbonate + Cholecalciferol + Methylcobalamin Syrup 2.5 Mcg/200 Iu/2.5 mcg
1 pack, ₹0.60 per ml.
- ₹0.60/mlTorcal B12 · 200 ml syrupTorque Pharmaceuticals · MRP ₹120.94
Companies marketing it
- Smartway Wellness1 pack
- Galpha Laboratories1 pack
- Lupin1 pack
- Franco Indian Pharmaceuticals1 pack
- Torrent Pharmaceuticals1 pack
- Torque Pharmaceuticals1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.