Medicines / Molecules / Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc
Calcium + Calcitriol + Magnesium + ZincEvery pack, by price.
64 packs of Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc on NPPA's price list for July 2026: 52 brands from 49 companies, in 37 forms and strengths.
- Packs
- 64
- Brands
- 52
- Companies
- 49
- Forms and strengths
- 37
- Price-controlled packs
- 0 of 64
Packs, lowest price per unit first
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet
17 packs, ₹5.80 to ₹22.03 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹5.80/tabletCalvance D · 10 tabletHealth Berry Lifesciences · MRP ₹58.00
- ₹5.87/tabletCelnova · 15 tabletJenova Laboratories · MRP ₹88.09
- ₹6.40/tabletNatkalcon · 10 tabletIndian Drug & Pharmaceuticals LTD (Idpl) · MRP ₹64.00
- ₹6.50/tabletMazicad · 30 tabletNopex Healthcare · MRP ₹195.00
- ₹8.00/tabletDynocal · 15 tabletNarankaa Pharma · MRP ₹120.00
- ₹8.81/tabletCinox ZM · 15 tabletOmni Life Sciences · MRP ₹132.19
- ₹9.33/tabletCalciday · 15 tabletDynamark Life Science · MRP ₹139.99
- ₹9.86/tabletCalonat-Cl · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹98.60
- ₹9.87/tabletCalcinyle · 15 tabletErinyle Pharma · MRP ₹148.00
- ₹11.10/tabletSmical · 10 tabletEpione Pharmaceuticals · MRP ₹111.00
- ₹11.34/tabletCalspect · 10 tabletIndospectrum Pharmaceuticals · MRP ₹113.44
- ₹12.20/tabletCalonest · 15 tabletPrisure Medicare · MRP ₹183.00
The other 5 by price per tablet
- ₹13.55/tabletCavirep Plus · 10 tabletReps Pharmaceuticals · MRP ₹135.50
- ₹14.23/tabletPacical · 10 tabletPacific Drugs & Chemicals · MRP ₹142.32
- ₹14.69/tabletMelbone Plus · 15 tabletCanvarzys Healthcare · MRP ₹220.31
- ₹19.07/tabletCalus MZ · 10 tabletUniserve Health Care · MRP ₹190.68
- ₹22.03/tabletMelbone Plus · 10 tabletCanvarzys Healthcare · MRP ₹220.31
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 1000 Mg/200 Iu/100 MG/4 mg
5 packs, ₹3.67 to ₹12.38 per tablet.
- ₹3.67/tabletCalciquick Super · 15 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹55.00
- ₹8.44/tabletCalsive (Leeford) · 15 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹126.56
- ₹8.50/tabletPlencal Plus · 10 tabletIndian Drug & Pharmaceuticals LTD (Idpl) · MRP ₹85.00
- ₹9.06/tabletZylocal Ctz · 15 tabletElinor Pharma · MRP ₹135.94
- ₹12.38/tabletCalcirol Plus · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹123.75
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Syrup
4 packs, ₹0.58 to ₹0.98 per ml.
- ₹0.58/mlPacical · 200 ml syrupPacific Drugs & Chemicals · MRP ₹115.00
- ₹0.75/mlDynocal · 200 ml syrupNarankaa Pharma · MRP ₹150.00
- ₹0.82/mlSmical · 200 ml syrupEpione Pharmaceuticals · MRP ₹164.06
- ₹0.98/mlSubhcal-Gro · 200 ml syrupCVR Biotech · MRP ₹195.00
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Softgel Capsule
2 packs, ₹8.80 to ₹14.40 per unit.
- ₹8.80/unitJointool · 10 softgel capsuleSmart Laboratories · MRP ₹88.00
- ₹14.40/unitBencal Plus · 15 softgel capsuleGenfo Bioceuticals · MRP ₹216.00
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 100 Mg/200 Iu/100 MG/4 mg
2 packs, ₹7.80 to ₹13.50 per tablet.
- ₹7.80/tabletEpcal · 10 tabletEstragen Pharma · MRP ₹78.00
- ₹13.50/tabletCalcitag · 10 tabletIntag Remedies · MRP ₹135.00
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 1000 Mg/200 Iu/100 MG/22 mg
2 packs, ₹2.55 to ₹3.50 per tablet.
- ₹2.55/tabletKascal Z · 10 tabletKaiser Pharmaceuticals · MRP ₹25.50
- ₹3.50/tabletKascal Z · 15 tabletKaiser Pharmaceuticals · MRP ₹52.50
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Suspension
2 packs, ₹0.60 to ₹1.68 per ml.
- ₹0.60/mlOsten · 200 ml suspensionWens Pharma · MRP ₹120.00
- ₹1.68/mlSantolac · 30 ml suspensionST Morrison · MRP ₹50.53
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Suspension 250 Mg/125 IU/75 MG/4 mg
1 pack, ₹0.76 per ml.
- ₹0.76/mlBoomcal (Meditia) · 200 ml suspensionMeditia Labs · MRP ₹151.88
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 400 Mg/500 Iu/100/4 mg
1 pack, ₹4.87 per tablet.
- ₹4.87/tabletBoomcal (Meditia) · 15 tabletMeditia Labs · MRP ₹72.99
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 500 Mg/0.25 Mcg/40/20 mg
1 pack, ₹13.13 per tablet.
- ₹13.13/tabletCalday C · 10 tabletBio Vitamins · MRP ₹131.25
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 1000 Mg/500 Iu/240 MG/11 mg
1 pack, ₹5.90 per tablet.
- ₹5.90/tabletCaldevit · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹59.00
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Suspension 625 Mg/200 Iu/75/2 mg
1 pack, ₹0.49 per ml.
- ₹0.49/mlCaliko · 200 ml suspensionExotic Laboratories · MRP ₹98.00
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Suspension 1000 Mg/200 Iu/100 MG/4 mg
1 pack, ₹0.67 per ml.
- ₹0.67/mlCalspect · 200 ml suspensionIndospectrum Pharmaceuticals · MRP ₹134.00
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Softgel Capsule 425 Mg/0.25 Mcg/40/20 mg
1 pack, ₹13.10 per unit.
- ₹13.10/unitCalster · 10 softgel capsuleJarun Pharmaceuticals · MRP ₹131.00
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 1250 Mg/0.25 Mcg/100 Mg/7.5 mg
1 pack, ₹14.50 per tablet.
- ₹14.50/tabletCalvit Plus · 10 tabletMarc Laboratories · MRP ₹145.00
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 1000 Mg/400 Iu/100 MG/4 mg
1 pack, ₹8.00 per tablet.
- ₹8.00/tabletCalzowel XT · 15 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹120.00
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 250 Mg/200 iu
1 pack, ₹9.13 per tablet.
- ₹9.13/tabletCemento · 10 tabletLesanto Laboratories · MRP ₹91.33
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 500 Mg/0.25 Mcg/100/7.5 mg
1 pack, ₹16.20 per tablet.
- ₹16.20/tabletCoxcal DS · 10 tabletCoxswain Healthcare · MRP ₹162.00
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Softgel Capsule 500 Mg/0.25 Mcg/40/7.5 mg
1 pack, ₹12.50 per unit.
- ₹12.50/unitDefical OS (Brochem) · 10 softgel capsuleBrochem Healthcare · MRP ₹125.00
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 740 Mg/2000 Iu/50/15 mg
1 pack, ₹21.27 per tablet.
- ₹21.27/tabletEndocal Max · 10 tabletPrecia Pharma · MRP ₹212.67
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 1250 Mg/1000 Iu/100 Mg/7.5 mg
1 pack, ₹8.89 per tablet.
- ₹8.89/tabletFrndcal M · 15 tabletPrimus Remedies · MRP ₹133.38
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 250 Mg/200 Iu/100 MG/4 mg
1 pack, ₹9.28 per tablet.
- ₹9.28/tabletGoldcal M · 10 tabletRonyd Health Care · MRP ₹92.81
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Softgel Capsule 500 Mg/0.25 Mcg/15/7.5 mg
1 pack, ₹14.60 per unit.
- ₹14.60/unitJointweld · 10 softgel capsuleSmart Laboratories · MRP ₹146.00
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 1000 Mg/1000 Iu/100 MG/4 mg
1 pack, ₹8.81 per tablet.
- ₹8.81/tabletJupical · 10 tabletJupiter Pharmaceuticals · MRP ₹88.09
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 560 Mg/600 IU/90 Mg/7.47 mg
1 pack, ₹17.62 per tablet.
- ₹17.62/tabletNuzorb · 15 tabletOverseas Healthcare · MRP ₹264.28
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 1250 Mg/200 IU/90 MG/4 mg
1 pack, ₹7.69 per tablet.
- ₹7.69/tabletOcium M Forte (Bal) · 10 tabletBal Pharma · MRP ₹76.88
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 1000 Iu/200 Iu/100 MG/4 mg
1 pack, ₹3.42 per tablet.
- ₹3.42/tabletOsten · 10 tabletWens Pharma · MRP ₹34.17
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Softgel 500 Mg/0.25 Mcg/100/7.5 mg
1 pack, ₹27.78 per unit.
- ₹27.78/unitOzocal · 15 softgelOzone Pharmaceuticals · MRP ₹416.66
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Softgel Capsule 500 Mg/0.25 Mcg/100/7.5 mg
1 pack, ₹13.04 per unit.
- ₹13.04/unitOzocal · 10 softgel capsuleOzone Pharmaceuticals · MRP ₹130.39
Calcium + Calcitriol + Magnesium + Zinc Tablet 425 Mg/0.25 Mcg/40/12 mg
1 pack, ₹17.81 per tablet.
- ₹17.81/tabletPacical · 10 tabletPacific Drugs & Chemicals · MRP ₹178.08
7 further forms and strengths with fewer packs are on the price list and reachable from each brand's page.
Companies marketing it
- Pacific Drugs & Chemicals3 packs
- Meditia Labs2 packs
- Leeford Healthcare2 packs
- Indospectrum Pharmaceuticals2 packs
- Narankaa Pharma2 packs
- Smart Laboratories2 packs
- Kaiser Pharmaceuticals2 packs
- Canvarzys Healthcare2 packs
- Indian Drug & Pharmaceuticals LTD (Idpl)2 packs
- Wens Pharma2 packs
- Ozone Pharmaceuticals2 packs
- Acinta Pharmaceuticals2 packs
- ST Morrison2 packs
- Epione Pharmaceuticals2 packs
- Genfo Bioceuticals1 pack
- Dynamark Life Science1 pack
- Erinyle Pharma1 pack
- Morepen Laboratories1 pack
- Cadila Pharmaceuticals1 pack
- Intag Remedies1 pack
- Bio Vitamins1 pack
- East West Pharma1 pack
- Exotic Laboratories1 pack
- Emcure1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.