Medicines / Molecules / Calcitriol + Calcium
Calcitriol + CalciumEvery pack, by price.
72 packs of Calcitriol + Calcium on NPPA's price list for July 2026: 64 brands from 51 companies, in 36 forms and strengths.
- Packs
- 72
- Brands
- 64
- Companies
- 51
- Forms and strengths
- 36
- Price-controlled packs
- 0 of 72
Packs, lowest price per unit first
Calcitriol + Calcium Tablet
8 packs, ₹2.32 to ₹19.50 per tablet.
- ₹2.32/tabletOshel · 10 tabletAlbatross Health Care · MRP ₹23.17
- ₹3.60/tabletEcocal M · 10 tabletSurge Biotech · MRP ₹36.00
- ₹9.38/tabletCalcidrum OS · 15 tabletAvis Life Care · MRP ₹140.63
- ₹11.80/tabletBonami Plus · 10 tabletRene Pharmaceuticals · MRP ₹118.00
- ₹12.37/tabletReptrol Plus · 10 tabletRepens Healthcare India · MRP ₹123.73
- ₹12.46/tabletC2 Z · 10 tabletWens Pharma · MRP ₹124.57
- ₹14.02/tabletIbidob · 10 tabletIndian Drug & Pharmaceuticals LTD (Idpl) · MRP ₹140.16
- ₹19.50/tabletEzorab · 10 tabletOverseas Healthcare · MRP ₹195.00
Calcitriol + Calcium Tablet 500 Mg/0.25 mcg
7 packs, ₹6.79 to ₹31.25 per tablet.
- ₹6.79/tabletBonical C · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹67.89
- ₹12.58/tabletCalinept · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹188.70
- ₹13.46/tabletVelvetrol CT · 10 tabletAnthem Biopharma · MRP ₹134.55
- ₹15.84/tabletToscal K27 · 10 tabletStartos Health Care · MRP ₹158.44
- ₹26.80/tabletShelcal CT · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹401.95
- ₹29.95/tabletSteon · 15 tabletVasu Organics · MRP ₹449.20
- ₹31.25/tabletSteon · 10 tabletVasu Organics · MRP ₹312.53
Calcitriol + Calcium Tablet 1200 Mg/0.25 mcg
5 packs, ₹9.80 to ₹27.42 per tablet.
- ₹9.80/tabletVenocal · 10 tabletVenus Remedies · MRP ₹98.00
- ₹13.13/tabletKal C · 10 tabletSignity Pharmaceuticals · MRP ₹131.25
- ₹13.61/tabletRifill C · 10 tabletGold Line · MRP ₹136.12
- ₹18.33/tabletEpcal CT · 10 tabletEstragen Pharma · MRP ₹183.30
- ₹27.42/tabletCitro Macalvit · 10 tabletNovartis India · MRP ₹274.21
Calcitriol + Calcium Softgel Capsule
4 packs, ₹6.90 to ₹29.53 per unit.
- ₹6.90/unitOlcal Z · 10 softgel capsuleStallion Laboratories · MRP ₹69.00
- ₹7.50/unitAlfa Arcium · 10 softgel capsuleAarpik Remedies · MRP ₹75.00
- ₹9.25/unitCalciquick Alfa · 10 softgel capsuleMorepen Laboratories · MRP ₹92.50
- ₹29.53/unitAlnacal · 10 softgel capsuleJupiter Biolabs · MRP ₹295.30
Calcitriol + Calcium Tablet 500 Mg/250 iu
4 packs, ₹3.20 to ₹8.57 per tablet.
- ₹3.20/tabletCalcigen · 30 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹96.14
- ₹5.70/tabletCalcigen · 15 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹85.55
- ₹6.94/tabletCalbonex · 15 tabletGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹104.07
- ₹8.57/tabletShanecal · 10 tabletST Morrison · MRP ₹85.74
Calcitriol + Calcium Tablet 250 Mg/0.25 mcg
4 packs, ₹8.90 to ₹32.12 per tablet.
- ₹8.90/tabletCetjoint · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹89.00
- ₹20.14/tabletXtracal CT · 15 tabletPulse Pharmaceuticals · MRP ₹302.13
- ₹29.80/tabletSteon K2 · 10 tabletVasu Organics · MRP ₹298.03
- ₹32.12/tabletRockbon · 15 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹481.83
Calcitriol + Calcium Softgel Capsule 200 Mg/0.25 mcg
3 packs, ₹15.00 to ₹22.76 per unit.
- ₹15.00/unitCalright Plus · 10 softgel capsuleAviator Life Science · MRP ₹150.00
- ₹18.50/unitCaldemure Fem · 10 softgel capsuleUmano Healthcare · MRP ₹185.00
- ₹22.76/unitBio D3 Plus · 15 softgel capsuleMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹341.34
Calcitriol + Calcium Syrup
2 packs, ₹0.43 to ₹0.57 per ml.
- ₹0.43/mlAlcee (Zee Lab) · 200 ml syrupZee Laboratories · MRP ₹85.00
- ₹0.57/mlCalcylaj D · 200 ml syrupKoye Pharmaceuticals · MRP ₹113.00
Calcitriol + Calcium Tablet 200 Mg/0.25 mcg
2 packs, ₹6.73 to ₹28.07 per tablet.
- ₹6.73/tabletDucal · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹67.31
- ₹28.07/tabletAlmity Plus · 15 tabletLupin · MRP ₹421.00
Calcitriol + Calcium Capsule 500 Mg/0.25 mcg
2 packs, ₹11.00 to ₹18.66 per capsule.
- ₹11.00/capsuleBiocitral Plus · 10 capsuleIntra Labs · MRP ₹110.00
- ₹18.66/capsuleToscal · 10 capsuleStartos Health Care · MRP ₹186.56
Calcitriol + Calcium Capsule 200 Mg/0.25 mcg
2 packs, ₹7.54 to ₹20.80 per capsule.
- ₹7.54/capsuleToscal Gem · 10 capsuleStartos Health Care · MRP ₹75.42
- ₹20.80/capsuleBonabona · 10 capsuleZerico Lifesciences · MRP ₹208.00
Calcitriol + Calcium Capsule
2 packs, ₹9.38 to ₹30.00 per capsule.
- ₹9.38/capsuleC2 Z · 10 capsuleWens Pharma · MRP ₹93.75
- ₹30.00/capsuleZovacal · 4 capsuleZovaitalia Bio Tech · MRP ₹120.00
Calcitriol + Calcium Syrup 100 Mg/0.0625 mcg
2 packs, ₹0.59 to ₹1.80 per ml.
- ₹0.59/mlRevitrol · 200 ml syrupRavenbhel Pharmaceuticals · MRP ₹117.00
- ₹1.80/mlGemcal · 120 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹216.55
Calcitriol + Calcium Softgel Capsule 500 Mg/0.25 mcg
2 packs, ₹19.50 to ₹19.68 per unit.
- ₹19.50/unitRecalmin D3 Max · 10 softgel capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹195.00
- ₹19.68/unitGeomax D3 · 10 softgel capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹196.80
Calcitriol + Calcium Capsule 1200 Mg/0.25 mcg
2 packs, ₹8.00 to ₹8.10 per capsule.
- ₹8.00/capsuleRifill C · 15 capsuleGold Line · MRP ₹120.00
- ₹8.10/capsuleRifill C · 10 capsuleGold Line · MRP ₹80.95
Calcitriol + Calcium Gummies 300 Mg/200 iu
1 pack, ₹10.77 per unit.
- ₹10.77/unitArachitol · 30 gummiesAbbott India · MRP ₹323.01
Calcitriol + Calcium Syrup 250 Mg/1000 iu
1 pack, ₹1.01 per ml.
- ₹1.01/mlAvical · 200 ml syrupAlde Medi Impex · MRP ₹202.50
Calcitriol + Calcium Syrup 200 Mg/1000 iu
1 pack, ₹0.84 per ml.
- ₹0.84/mlAvicalp · 200 ml syrupAlde Medi Impex · MRP ₹168.30
Calcitriol + Calcium Suspension 100 Mg/0.0625 mcg
1 pack, ₹1.86 per ml.
- ₹1.86/mlBio D3 Plus · 120 ml suspensionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹223.67
Calcitriol + Calcium Tablet 400 Mg/400 Iu/100 Mcg/10 mg
1 pack, ₹14.65 per tablet.
- ₹14.65/tabletCalcidef · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹146.50
Calcitriol + Calcium Suspension
1 pack, ₹0.30 per ml.
- ₹0.30/mlCalcigen · 100 ml suspensionCadila Pharmaceuticals · MRP ₹30.00
Calcitriol + Calcium Tablet 250 Mg/125 iu
1 pack, ₹9.20 per tablet.
- ₹9.20/tabletCalmald · 10 tabletPsychotropics India · MRP ₹92.00
Calcitriol + Calcium Tablet 1000 Mg/0.25 mcg
1 pack, ₹26.24 per tablet.
- ₹26.24/tabletCalrig Plus · 10 tabletMova Pharmaceuticals · MRP ₹262.40
Calcitriol + Calcium Tablet 252 Mg/0.25 mcg
1 pack, ₹18.60 per tablet.
- ₹18.60/tabletCaltrol (Union) · 10 tabletUnion Drug · MRP ₹185.95
Calcitriol + Calcium Tablet 625 Mg/0.25 mcg
1 pack, ₹10.00 per tablet.
- ₹10.00/tabletCetjoint K2-7 · 15 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹150.00
Calcitriol + Calcium Tablet 0.25 Mcg/500 mg
1 pack, ₹19.06 per tablet.
Calcitriol + Calcium Tablet 225 Mg/0.25 mcg
1 pack, ₹12.50 per tablet.
- ₹12.50/tabletCorcal New · 10 tabletLupin · MRP ₹125.00
Calcitriol + Calcium Tablet 400 Iu/225 mg
1 pack, ₹12.20 per tablet.
- ₹12.20/tabletHealing Coral Calcium · 10 tabletHealing Pharma India · MRP ₹122.00
Calcitriol + Calcium Tablet 250 Mg/400 iu
1 pack, ₹11.48 per tablet.
- ₹11.48/tabletLithohenz · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹114.78
Calcitriol + Calcium Tablet 500 mg
1 pack, ₹5.41 per tablet.
- ₹5.41/tabletMaxirich Cal · 15 tabletCipla · MRP ₹81.09
6 further forms and strengths with fewer packs are on the price list and reachable from each brand's page.
Companies marketing it
- Leeford Healthcare4 packs
- Startos Health Care4 packs
- Abbott3 packs
- Cadila Pharmaceuticals3 packs
- Gold Line3 packs
- Vasu Organics3 packs
- Lupin2 packs
- Alde Medi Impex2 packs
- Macleods Pharmaceuticals2 packs
- Wens Pharma2 packs
- Morepen Laboratories2 packs
- Cipla2 packs
- Ravenbhel Pharmaceuticals2 packs
- Zee Laboratories1 pack
- Aarpik Remedies1 pack
- Jupiter Biolabs1 pack
- Intra Labs1 pack
- Zerico Lifesciences1 pack
- Rene Pharmaceuticals1 pack
- East West Pharma1 pack
- Glenmark Pharmaceuticals1 pack
- Sun Pharma1 pack
- Avis Life Care1 pack
- Koye Pharmaceuticals1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.