Medicines / Molecules / Calcitriol + Calcium + Zinc
Calcitriol + Calcium + ZincEvery pack, by price.
115 packs of Calcitriol + Calcium + Zinc on NPPA's price list for July 2026: 105 brands from 85 companies, in 32 forms and strengths.
- Packs
- 115
- Brands
- 105
- Companies
- 85
- Forms and strengths
- 32
- Price-controlled packs
- 0 of 115
Packs, lowest price per unit first
Calcitriol + Calcium + Zinc Softgel Capsule 0.25 Mcg/500/7.5 mg
42 packs, ₹2.54 to ₹36.90 per unit. The 12 lowest per unit come first.
- ₹2.54/unitGemcium · 15 softgel capsuleCadila Pharmaceuticals · MRP ₹38.12
- ₹3.70/unitAfocal CT · 10 softgel capsuleAcmedix Pharma · MRP ₹37.00
- ₹5.71/unitCaloy · 10 softgel capsuleMegha Healthcare · MRP ₹57.13
- ₹7.78/unitCaldison CT · 10 softgel capsuleUnison Pharmaceuticals · MRP ₹77.81
- ₹8.00/unitMitocal CT · 10 softgel capsuleMitoch Pharma · MRP ₹80.00
- ₹8.75/unitJalcium T · 10 softgel capsuleJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹87.47
- ₹9.00/unitCetjoint SG · 10 softgel capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹90.00
- ₹9.29/unitLupical CZ · 10 softgel capsuleLupin · MRP ₹92.90
- ₹12.09/unitCalotec · 15 softgel capsuleLupin · MRP ₹181.40
- ₹12.28/unitGemkay · 10 softgel capsuleKhandelwal Laboratories · MRP ₹122.81
- ₹13.17/unitOcium OS · 10 softgel capsuleBal Pharma · MRP ₹131.72
- ₹13.73/unitZuvencal · 15 softgel capsuleZuventus Healthcare · MRP ₹206.02
The other 30 by price per unit
- ₹14.04/unitAgical SG · 15 softgel capsuleIndswift Laboratories · MRP ₹210.66
- ₹14.09/unitToscal Plus · 10 softgel capsuleStartos Health Care · MRP ₹140.91
- ₹14.29/unitRoncal CT · 10 softgel capsuleGrandcure Healthcare · MRP ₹142.92
- ₹14.88/unitOsteovin Forte · 15 softgel capsuleCanvarzys Healthcare · MRP ₹223.13
- ₹15.30/unitCalvox Plus · 10 softgel capsuleAagam Life Sciences · MRP ₹153.00
- ₹16.13/unitProblast · 10 softgel capsuleGoddres Pharmaceuticals · MRP ₹161.25
- ₹16.36/unitDycical CT · 10 softgel capsuleDycine Pharmaceuticals · MRP ₹163.58
- ₹16.75/unitGemsoline · 15 softgel capsuleMedley Pharmaceuticals · MRP ₹251.25
- ₹16.92/unitGemsoline · 10 softgel capsuleMedley Pharmaceuticals · MRP ₹169.21
- ₹17.19/unitHhcaltrol · 15 softgel capsuleHegde & Hegde · MRP ₹257.82
- ₹17.81/unitCalgel · 15 softgel capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹267.19
- ₹17.95/unitCaltroy Plus · 10 softgel capsuleTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹179.50
- ₹18.42/unitCalzem · 10 softgel capsuleCipla · MRP ₹184.19
- ₹18.47/unitCalcical · 10 softgel capsuleAnthus Pharmaceuticals · MRP ₹184.65
- ₹18.77/unitGemful · 15 softgel capsuleWockhardt · MRP ₹281.58
- ₹19.41/unitGenibone CT · 10 softgel capsuleAjanta Pharma · MRP ₹194.06
- ₹19.48/unitTriozac Plus · 10 softgel capsuleDr. Reddys Laboratories · MRP ₹194.76
- ₹22.39/unitAristocal CT · 15 softgel capsuleAristo Laboratories · MRP ₹335.90
- ₹22.50/unitRecalmin SG · 10 softgel capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹225.00
- ₹22.88/unitMarshel Plus · 10 softgel capsuleAurz Pharmaceuticals · MRP ₹228.75
- ₹23.69/unitCalzac CT · 15 softgel capsuleRanbaxy Laboratories · MRP ₹355.31
- ₹23.82/unitTroycal CT · 10 softgel capsuleTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹238.21
- ₹26.13/unitBonestat · 15 softgel capsuleIndchemie Health Specialities · MRP ₹391.88
- ₹26.13/unitStatbone · 15 softgel capsuleIndchemie Health Specialities · MRP ₹391.88
- ₹26.72/unitCalgel · 10 softgel capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹267.19
- ₹27.47/unitPrimacal AT · 10 softgel capsuleUniversal Nutriscience · MRP ₹274.70
- ₹28.02/unitGemitrol · 15 softgel capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹420.35
- ₹28.73/unitGemcal · 15 softgel capsuleAlkem Laboratories · MRP ₹431.00
- ₹32.72/unitCaldox · 10 softgel capsuleSanatra Health Care · MRP ₹327.19
- ₹36.90/unitGoldcal · 10 softgel capsuleRonyd Health Care · MRP ₹369.00
Calcitriol + Calcium + Zinc Tablet
11 packs, ₹6.25 to ₹20.00 per tablet.
- ₹6.25/tabletCalciteo · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹62.50
- ₹6.29/tabletCalasthi Forte · 15 tabletIpc Healthcare · MRP ₹94.28
- ₹6.53/tabletCelnova HD · 15 tabletJenova Laboratories · MRP ₹98.00
- ₹7.00/tabletScalyte C · 10 tabletWinsome Lab · MRP ₹70.00
- ₹7.01/tabletAbcad · 10 tabletAbaris Healthcare · MRP ₹70.12
- ₹11.86/tabletCalbrit CT · 15 tabletElbrit Life Sciences · MRP ₹177.97
- ₹15.00/tabletShellmaxop · 10 tabletAltius Pharmaceuticals · MRP ₹150.00
- ₹18.56/tabletCalyst Z · 10 tabletSeptalyst Lifesciences · MRP ₹185.62
- ₹18.60/tabletCalcirest M · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹186.00
- ₹18.75/tabletMegkal · 15 tabletBion Thearapeutics · MRP ₹281.25
- ₹20.00/tabletVidical CT · 15 tabletCurewin Pharmaceuticals · MRP ₹300.00
Calcitriol + Calcium + Zinc Capsule 500 Mg/0.25 Mcg/7.5 mg
7 packs, ₹2.94 to ₹24.60 per capsule.
- ₹2.94/capsuleGalcitrol · 10 capsuleGalpha Laboratories · MRP ₹29.37
- ₹6.41/capsuleNidcal CL · 10 capsuleOlcare · MRP ₹64.05
- ₹8.80/capsuleg Cal Plus SG · 10 capsuleGraf Laboratories · MRP ₹88.00
- ₹12.29/capsuleBonmin · 10 capsuleMicro Labs · MRP ₹122.86
- ₹13.03/capsuleCalci 3 · 10 capsuleFDC · MRP ₹130.31
- ₹15.51/capsuleCalbec Gems · 10 capsuleGalpha Laboratories · MRP ₹155.13
- ₹24.60/capsuleCalcimax OP Plus · 15 capsuleMeyer Organics · MRP ₹369.00
Calcitriol + Calcium + Zinc Tablet 250 Mg/0.25 Mcg/7.5 mg
6 packs, ₹3.20 to ₹23.06 per tablet.
- ₹3.20/tabletVical · 10 tabletRavian Pharmaceuticals · MRP ₹32.00
- ₹7.50/tabletCalcirest · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹75.00
- ₹8.91/tabletVitatrol Plus · 10 tabletKarnataka Antibiotics & Pharmaceuticals Ltd(kapl) · MRP ₹89.06
- ₹10.94/tabletTravecal OS · 15 tabletAvis Life Care · MRP ₹164.06
- ₹15.24/tabletCalventra · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹152.36
- ₹23.06/tabletSpirex Forte · 10 tabletAn Pharmaceuticals · MRP ₹230.63
Calcitriol + Calcium + Zinc Softgel Capsule
6 packs, ₹2.04 to ₹20.63 per unit.
- ₹2.04/unitGemsoline · 15 softgel capsuleMedley Pharmaceuticals · MRP ₹30.62
- ₹12.30/unitOrtocal CT · 10 softgel capsuleBiomax Biotechnics · MRP ₹123.00
- ₹15.89/unitEfocal CT · 10 softgel capsuleAjanta Pharma · MRP ₹158.91
- ₹16.20/unitGemfine · 15 softgel capsuleHealing Pharma India · MRP ₹243.00
- ₹17.19/unitMahacal (Man) Ccz · 15 softgel capsuleMankind Prime Labs · MRP ₹257.80
- ₹20.63/unitCalcylaj DZ · 15 softgel capsuleKoye Pharmaceuticals · MRP ₹309.38
Calcitriol + Calcium + Zinc Tablet 500 Mg/0.25 Mcg/7.5 mg
4 packs, ₹10.80 to ₹26.04 per tablet.
- ₹10.80/tabletDmcal-Alfa · 10 tabletKepler Health Care · MRP ₹108.03
- ₹14.43/tabletCalgrow C · 10 tabletAareen Healthcare · MRP ₹144.27
- ₹14.91/tabletOsteo Plus M · 10 tabletMedsol India Overseas · MRP ₹149.06
- ₹26.04/tabletAdtrol Plus · 15 tabletWanbury · MRP ₹390.66
Calcitriol + Calcium + Zinc Softgel Capsule 500 Mg/0.25 Mcg/7.5 mg
4 packs, ₹0.92 to ₹15.10 per unit.
- ₹0.92/unitGemsocal · 15 softgel capsuleElder Labs · MRP ₹13.75
- ₹10.75/unitCM Plus Max · 10 softgel capsuleForgen Healthcare · MRP ₹107.50
- ₹10.78/unitCalsureos · 10 softgel capsuleWinsome Lab · MRP ₹107.81
- ₹15.10/unitCalasthi · 10 softgel capsuleIpc Healthcare · MRP ₹151.00
Calcitriol + Calcium + Zinc Capsule 200 Mg/0.25 Mcg/7.5 mg
4 packs, ₹7.95 to ₹15.10 per capsule.
- ₹7.95/capsuleTufbon · 10 capsuleNovartis India · MRP ₹79.50
- ₹10.95/capsuleOstonex · 10 capsuleMicro Labs · MRP ₹109.50
- ₹14.90/capsuleCalcom · 10 capsulePanacea Biotec · MRP ₹149.00
- ₹15.10/capsuleTripleacal OS · 10 capsuleUsv · MRP ₹151.00
Calcitriol + Calcium + Zinc Capsule
3 packs, ₹11.16 to ₹36.19 per capsule.
- ₹11.16/capsuleBongem · 10 capsuleSanofi India · MRP ₹111.56
- ₹15.94/capsuleStemcal SG · 10 capsuleUnistar Biotech · MRP ₹159.38
- ₹36.19/capsuleCalgel · 10 capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹361.88
Calcitriol + Calcium + Zinc Softgel Capsule 200 Mg/0.25 Mcg/7.5 mg
2 packs, ₹10.31 to ₹19.42 per unit.
- ₹10.31/unitCal MZ XT · 10 softgel capsuleMedisun Pharma · MRP ₹103.13
- ₹19.42/unitCalcibest · 10 softgel capsuleBestochem Formulations · MRP ₹194.16
Calcitriol + Calcium + Zinc Tablet 1000 Mg/0.25 Mcg/7.5 mg
2 packs, ₹8.91 to ₹15.82 per tablet.
- ₹8.91/tabletCalci Calci · 10 tabletMeridian Medicare · MRP ₹89.06
- ₹15.82/tabletOrthoc CZ · 10 tabletVasu Organics · MRP ₹158.21
Calcitriol + Calcium + Zinc Tablet 500 Mg/0.25 Mcg/20 mg
2 packs, ₹6.91 to ₹9.66 per tablet.
- ₹6.91/tabletCalinta · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹69.12
- ₹9.66/tabletDailycal Ortho · 15 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹144.84
Calcitriol + Calcium + Zinc Tablet 500 Mg/0.25 MCG/4 mg
2 packs, ₹18.26 to ₹21.53 per tablet.
- ₹18.26/tabletDensical CT · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹182.57
- ₹21.53/tabletCC 74 CT · 15 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹323.00
Calcitriol + Calcium + Zinc Tablet 200 Mg/0.25 Mcg/7.5 mg
2 packs, ₹11.90 to ₹17.81 per tablet.
- ₹11.90/tabletZovacal OS · 10 tabletZovaitalia Bio Tech · MRP ₹119.00
- ₹17.81/tabletUptrol · 10 tabletAn Pharmaceuticals · MRP ₹178.13
Calcitriol + Calcium + Zinc Softgel Capsule 1000 Mg/0.25 Mcg/7.5 mg
1 pack, ₹21.45 per unit.
- ₹21.45/unitAdmax · 10 softgel capsuleZuventus Healthcare · MRP ₹214.45
Calcitriol + Calcium + Zinc Tablet 400 Mg/0.25 Mcg/7.5 mg
1 pack, ₹17.27 per tablet.
- ₹17.27/tabletAlfa Sincal · 15 tabletSinsan Pharmaceuticals · MRP ₹259.00
Calcitriol + Calcium + Zinc Capsule 500 Mg/0.25 Mcg/22.5 mg
1 pack, ₹19.69 per capsule.
- ₹19.69/capsuleBonemac · 10 capsuleWilburt Remedies · MRP ₹196.88
Calcitriol + Calcium + Zinc Syrup
1 pack, ₹0.75 per ml.
- ₹0.75/mlCalcirest · 200 ml syrupMatteo Healthcare · MRP ₹149.00
Calcitriol + Calcium + Zinc Tablet 1250/20/2.5 mg
1 pack, ₹12.58 per tablet.
- ₹12.58/tabletCalinta · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹125.80
Calcitriol + Calcium + Zinc Tablet 0.25 Mcg/500/7.5 mg
1 pack, ₹12.09 per tablet.
- ₹12.09/tabletCelcotriol CT · 10 tabletCalren Care Lifesciences · MRP ₹120.94
Calcitriol + Calcium + Zinc Kit 200 Mg/0.25 Mcg/7.5 mg
1 pack, ₹246.25 per kit.
- ₹246.25/kitGemitrol · 1 kitTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹246.25
Calcitriol + Calcium + Zinc Capsule 400 Mg/0.25 Mcg/7.5 mg
1 pack, ₹2.31 per capsule.
- ₹2.31/capsuleGemrose · 10 capsuleKhandelwal Laboratories · MRP ₹23.12
Calcitriol + Calcium + Zinc Syrup 625 Mg/200 Iu/2.5 mg
1 pack, ₹0.61 per ml.
- ₹0.61/mlGemsoline · 200 ml syrupMedley Pharmaceuticals · MRP ₹121.87
Calcitriol + Calcium + Zinc Capsule 0.25 Mcg/500/7.5 mg
1 pack, ₹21.56 per capsule.
- ₹21.56/capsuleGencitrol · 15 capsuleGeno Pharmaceuticals · MRP ₹323.44
Calcitriol + Calcium + Zinc Softgel 200 Mg/0.25 Mcg/7.5 mg
1 pack, ₹16.87 per unit.
- ₹16.87/unitGoldcal · 10 softgelRonyd Health Care · MRP ₹168.66
Calcitriol + Calcium + Zinc Oral Powder
1 pack, ₹900.00 per unit.
- ₹900.00/unitInnocal · 1 kg oral powderNatural Remedies · MRP ₹900.00
Calcitriol + Calcium + Zinc Softgel 0.25 Mcg/500/7.5 mg
1 pack, ₹13.71 per unit.
- ₹13.71/unitLupical CZ · 15 softgelLupin · MRP ₹205.70
Calcitriol + Calcium + Zinc Tablet 500 Mg/0.25 Mcg/200 mg
1 pack, ₹25.13 per tablet.
- ₹25.13/tabletProblast SR · 10 tabletGoddres Pharmaceuticals · MRP ₹251.25
Calcitriol + Calcium + Zinc Tablet XL 250 Mg/0.25 Mcg/7.5 mg
1 pack, ₹9.77 per tablet.
- ₹9.77/tabletRevocal XL (Old) · 10 tablet xlZuventus Healthcare · MRP ₹97.70
Calcitriol + Calcium + Zinc Softgel 1000 Mg/0.25 Mcg/7.5 mg
1 pack, ₹24.00 per unit.
- ₹24.00/unitSupracal OS · 10 softgelPharmed · MRP ₹240.00
2 further forms and strengths with fewer packs are on the price list and reachable from each brand's page.
Companies marketing it
- Intas5 packs
- Matteo Healthcare4 packs
- Medley Pharmaceuticals4 packs
- Emcure3 packs
- Alkem3 packs
- Lupin3 packs
- Micro Labs2 packs
- Ipc Healthcare2 packs
- Galpha Laboratories2 packs
- Winsome Lab2 packs
- Troikaa Pharmaceuticals2 packs
- Dr. Reddy's2 packs
- Leeford Healthcare2 packs
- Ajanta Pharma2 packs
- Torrent Pharmaceuticals2 packs
- Khandelwal Laboratories2 packs
- Ronyd Health Care2 packs
- Goddres Pharmaceuticals2 packs
- An Pharmaceuticals2 packs
- Startos Health Care2 packs
- Abaris Healthcare1 pack
- Wanbury1 pack
- Acmedix Pharma1 pack
- Indswift Laboratories1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.