Medicines / Molecules / Caffeine + Diphenhydramine + Phenylepherine + Paracetamol
Caffeine + Diphenhydramine + Phenylepherine + ParacetamolEvery pack, by price.
50 packs of Caffeine + Diphenhydramine + Phenylepherine + Paracetamol on NPPA's price list for July 2026: 49 brands from 39 companies, in 12 forms and strengths.
- Packs
- 50
- Brands
- 49
- Companies
- 39
- Forms and strengths
- 12
- Price-controlled packs
- 0 of 50
Packs, lowest price per unit first
Caffeine + Diphenhydramine + Phenylepherine + Paracetamol Tablet 30/25/5/500 mg
29 packs, ₹2.90 to ₹8.20 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹2.90/tabletSidan · 10 tabletAbaris Healthcare · MRP ₹28.95
- ₹3.40/tabletNozuka NU · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹34.00
- ₹4.00/tabletKolq C · 10 tabletBlue Cross Laboratories · MRP ₹40.00
- ₹4.13/tabletCapagin · 10 tabletKontest Chemicals · MRP ₹41.26
- ₹4.15/tabletPhensedyl · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹41.45
- ₹4.40/tabletLemolate Gold · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹44.00
- ₹4.48/tabletCetzine Cold · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹44.84
- ₹4.60/tabletCafact · 10 tabletElixia Life Sciences · MRP ₹45.95
- ₹4.64/tablet98 Control FC · 10 tabletOmega Remedies · MRP ₹46.41
- ₹4.78/tabletCold Off (Stadmed) · 10 tabletStadmed · MRP ₹47.75
- ₹4.88/tabletXT Para Cold & Flu · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹48.79
- ₹4.97/tabletNoblok New · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹49.68
The other 17 by price per tablet
- ₹4.98/tabletNobel Cold · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹49.81
- ₹5.00/tabletColdfresh Pro · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹50.00
- ₹5.06/tabletSumo Cold · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹50.60
- ₹5.44/tabletHatric-3 · 10 tabletAristo Pharmaceuticals · MRP ₹54.37
- ₹5.50/tabletCriticold Total · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹55.00
- ₹5.50/tabletDiecold · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹55.00
- ₹5.62/tabletZecuf Cold · 10 tabletJB Chemicals · MRP ₹56.24
- ₹5.86/tabletRinostat Plus · 10 tabletRPG Life Sciences · MRP ₹58.64
- ₹6.19/tabletPA Cold Plus · 10 tabletLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹61.88
- ₹6.30/tabletVicks Action · 10 tabletProcter & Gamble Health · MRP ₹63.00
- ₹6.40/tabletVicks Action · 10 tabletProcter & Gamble Health · MRP ₹64.00
- ₹6.47/tabletSudin Cold · 10 tabletGroup Pharmaceuticals · MRP ₹64.68
- ₹6.79/tabletSupkof CC · 10 tabletObsurge Biotech · MRP ₹67.88
- ₹7.00/tabletLcz Cold · 10 tabletRapross Pharmaceuticals · MRP ₹70.00
- ₹7.24/tabletNicip Cold & Flu · 10 tabletCipla · MRP ₹72.36
- ₹7.38/tabletMaxtra Cold Plus · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹73.80
- ₹8.20/tabletSino Plus Ultima New · 10 tabletEntod Pharmaceuticals · MRP ₹82.00
Caffeine + Diphenhydramine + Phenylepherine + Paracetamol Tablet 30/25/5/325 mg
6 packs, ₹0.63 to ₹8.83 per tablet.
- ₹0.63/tabletZukamin · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹6.25
- ₹4.53/tabletBestocold · 10 tabletBestochem Formulations · MRP ₹45.31
- ₹5.00/tabletFreecof (Hbc) · 10 tabletHBC Pharmaceuticals · MRP ₹50.00
- ₹5.34/tabletCorinite · 10 tabletManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹53.44
- ₹6.00/tabletDocsid · 10 tabletCurosis Healthcare · MRP ₹60.00
- ₹8.83/tabletRespicure · 10 tabletCorona · MRP ₹88.27
Caffeine + Diphenhydramine + Phenylepherine + Paracetamol Tablet
4 packs, ₹0.94 to ₹7.22 per tablet.
- ₹0.94/tabletColdtroy · 10 tabletTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹9.38
- ₹3.43/tabletCorivin D · 10 tabletOlcare · MRP ₹34.31
- ₹4.07/tabletKoldkind · 10 tabletMankind Prime Labs · MRP ₹40.72
- ₹7.22/tabletWincold Z Plus · 10 tabletWings Pharmaceuticals · MRP ₹72.19
Caffeine + Diphenhydramine + Phenylepherine + Paracetamol Tablet 500/30/5/25 mg
3 packs, ₹3.85 to ₹5.50 per tablet.
- ₹3.85/tabletAllermin · 10 tabletUnimarck Healthcare · MRP ₹38.50
- ₹3.99/tabletNasivion · 10 tabletProcter & Gamble Health · MRP ₹39.93
- ₹5.50/tabletNimutal Cold · 10 tabletElder Projects · MRP ₹55.00
Caffeine + Diphenhydramine + Phenylepherine + Paracetamol Tablet 30/25/500/5 mg
1 pack, ₹6.58 per tablet.
- ₹6.58/tabletCheston Cold And Flu · 10 tabletCipla · MRP ₹65.79
Caffeine + Diphenhydramine + Phenylepherine + Paracetamol Tablet 2/5/325 mg
1 pack, ₹9.23 per tablet.
- ₹9.23/tabletColdguard · 10 tabletEisen Pharmaceuticals Co · MRP ₹92.32
Caffeine + Diphenhydramine + Phenylepherine + Paracetamol Tablet 5/325/5 mg
1 pack, ₹6.60 per tablet.
- ₹6.60/tabletColdhit · 10 tabletAurz Pharmaceuticals · MRP ₹66.00
Caffeine + Diphenhydramine + Phenylepherine + Paracetamol Tablet SR 30/25/5/500 mg
1 pack, ₹6.55 per tablet.
- ₹6.55/tabletNam Cold · 10 tablet srLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹65.53
Caffeine + Diphenhydramine + Phenylepherine + Paracetamol Tablet 325/30/5/25 mg
1 pack, ₹6.55 per tablet.
- ₹6.55/tabletNucet Cold · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹65.50
Caffeine + Diphenhydramine + Phenylepherine + Paracetamol Caplet 30/25/5/500 mg
1 pack, ₹10.20 per unit.
- ₹10.20/unitNuhist · 10 capletNulife Pharmaceuticals · MRP ₹102.00
Caffeine + Diphenhydramine + Phenylepherine + Paracetamol Tablet 30/25/500 mg
1 pack, ₹4.87 per tablet.
- ₹4.87/tabletPhenergan Cold · 6 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹29.23
Caffeine + Diphenhydramine + Phenylepherine + Paracetamol Oral Suspension 30/25/5/500 mg
1 pack, ₹1.13 per ml.
- ₹1.13/mlXT Para Cold · 60 ml oral suspensionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹67.60
Companies marketing it
- Mankind3 packs
- Procter & Gamble Health3 packs
- Alkem3 packs
- Cipla2 packs
- Leeford Healthcare2 packs
- Lincoln Pharmaceuticals2 packs
- Abbott2 packs
- Torrent Pharmaceuticals2 packs
- Omega Remedies1 pack
- Unimarck Healthcare1 pack
- Bestochem Formulations1 pack
- Elixia Life Sciences1 pack
- Kontest Chemicals1 pack
- Dr. Reddy's1 pack
- Smart Laboratories1 pack
- Eisen Pharmaceuticals Co1 pack
- Aurz Pharmaceuticals1 pack
- Stadmed1 pack
- Troikaa Pharmaceuticals1 pack
- Maneesh Pharmaceuticals1 pack
- Olcare1 pack
- Curosis Healthcare1 pack
- HBC1 pack
- Aristo1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.