Medicines / Molecules / Brivaracetam

BrivaracetamEvery pack, by price.

181 packs of Brivaracetam on NPPA's price list for July 2026: 39 brands from 35 companies, in 18 forms and strengths.

Packs
181
Brands
39
Companies
35
Forms and strengths
18
Price-controlled packs
0 of 181

Packs, lowest price per unit first

Brivaracetam Tablet 50 mg

45 packs, ₹12.15 to ₹106.71 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹12.15/tabletBrivepsy · 14 tabletCipla · MRP ₹170.14
  2. ₹14.90/tabletBritzilam · 14 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹208.60
  3. ₹15.26/tabletBrivatab · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹152.60
  4. ₹15.50/tabletBremiza · 10 tabletHBC Healthcare · MRP ₹155.00
  5. ₹15.60/tabletNeurobriv · 10 tabletRegenix Drugs · MRP ₹156.03
  6. ₹16.30/tabletBravtary · 10 tabletTrion Pharma · MRP ₹163.00
  7. ₹16.40/tabletBrivapride · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹164.00
  8. ₹16.40/tabletFroyad · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹164.00
  9. ₹16.73/tabletBrivapax · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹167.34
  10. ₹16.74/tabletBrivatop · 14 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹234.38
  11. ₹16.86/tabletBevicet · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹168.61
  12. ₹16.94/tabletBrivalex · 15 tabletPulse Pharmaceuticals · MRP ₹254.06
The other 33 by price per tablet
  1. ₹17.00/tabletBrivetam · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹170.00
  2. ₹17.01/tabletBrivepsy · 10 tabletCipla · MRP ₹170.14
  3. ₹17.20/tabletBrivaone · 10 tabletGladstone Pharma India · MRP ₹172.00
  4. ₹17.60/tabletBrivazen · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹176.00
  5. ₹17.69/tabletBritam · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹176.90
  6. ₹17.80/tabletBrivayes · 10 tabletAnax Life Sciences · MRP ₹178.00
  7. ₹17.90/tabletBrivee · 10 tabletTalent India · MRP ₹179.00
  8. ₹18.21/tabletBritam · 15 tabletLinux Laboratories · MRP ₹273.10
  9. ₹18.25/tabletBrivissa · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹182.53
  10. ₹18.37/tabletBrivasure · 15 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹275.60
  11. ₹18.38/tabletBrivasure · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹183.75
  12. ₹18.41/tabletBrinda · 10 tabletHealth N U · MRP ₹184.12
  13. ₹19.20/tabletBriv Plus · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹192.00
  14. ₹19.21/tabletBrivup · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹192.10
  15. ₹19.51/tabletBripca · 14 tabletIpca Laboratories · MRP ₹273.10
  16. ₹19.51/tabletVivocet · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹292.67
  17. ₹19.94/tabletBrivazen · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹299.06
  18. ₹20.16/tabletBrivalyst · 10 tabletSeptalyst Lifesciences · MRP ₹201.56
  19. ₹20.45/tabletBrivetoin · 10 tabletAbbott India · MRP ₹204.49
  20. ₹20.50/tabletBrivanext · 10 tabletMSN Laboratories · MRP ₹205.03
  21. ₹20.91/tabletBrivahenz · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹209.06
  22. ₹20.91/tabletBrivahenz · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹209.06
  23. ₹20.91/tabletVivocet · 14 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹292.67
  24. ₹21.09/tabletBriv Plus · 14 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹295.24
  25. ₹21.90/tabletBrevipil · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹219.00
  26. ₹21.95/tabletBrivahenz · 15 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹329.26
  27. ₹22.31/tabletBrivgard · 10 tabletLupin · MRP ₹223.05
  28. ₹22.32/tabletBrivafix · 10 tabletLyceum Life Science · MRP ₹223.23
  29. ₹22.39/tabletBritzilam · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹335.85
  30. ₹25.00/tabletBrecita · 10 tabletNatco Pharma · MRP ₹250.00
  31. ₹25.00/tabletBriv · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹250.00
  32. ₹26.06/tabletBrivajoy · 14 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹364.87
  33. ₹106.71/tabletBriviact · 14 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹1,494

Brivaracetam Tablet 100 mg

36 packs, ₹22.62 to ₹106.71 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹22.62/tabletBrivalex · 15 tabletPulse Pharmaceuticals · MRP ₹339.25
  2. ₹25.78/tabletBrivepsy · 14 tabletCipla · MRP ₹360.93
  3. ₹28.71/tabletFroyad · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹287.10
  4. ₹29.90/tabletBritzilam · 14 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹418.60
  5. ₹30.00/tabletBriv · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹300.00
  6. ₹31.00/tabletBremiza · 10 tabletHBC Healthcare · MRP ₹310.00
  7. ₹32.00/tabletBrivee · 10 tabletTalent India · MRP ₹320.00
  8. ₹32.06/tabletBravtary · 10 tabletTrion Pharma · MRP ₹320.63
  9. ₹33.00/tabletBrivatab · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹330.00
  10. ₹34.22/tabletBrivaone · 10 tabletGladstone Pharma India · MRP ₹342.19
  11. ₹35.00/tabletBrecita · 10 tabletNatco Pharma · MRP ₹350.00
  12. ₹35.00/tabletBrivatop · 14 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹490.00
The other 24 by price per tablet
  1. ₹35.36/tabletBripca · 14 tabletIpca Laboratories · MRP ₹495.00
  2. ₹35.43/tabletBrivapride · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹354.30
  3. ₹35.90/tabletBrivalyst · 10 tabletSeptalyst Lifesciences · MRP ₹359.00
  4. ₹36.09/tabletBrivepsy · 10 tabletCipla · MRP ₹360.93
  5. ₹36.23/tabletBrinda · 10 tabletHealth N U · MRP ₹362.26
  6. ₹36.30/tabletBrivissa · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹363.00
  7. ₹36.65/tabletBrivasure · 15 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹549.80
  8. ₹36.66/tabletBrivasure · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹366.56
  9. ₹36.94/tabletBrivasure XR · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹369.35
  10. ₹37.05/tabletBrivazen · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹370.50
  11. ₹37.20/tabletBrivanext · 10 tabletMSN Laboratories · MRP ₹371.95
  12. ₹37.43/tabletVivocet · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹561.52
  13. ₹37.96/tabletBrivup · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹379.60
  14. ₹38.65/tabletBritam · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹386.45
  15. ₹41.16/tabletBriv Plus · 14 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹576.18
  16. ₹41.20/tabletBriv Plus · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹412.00
  17. ₹42.02/tabletBrivazen · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹630.30
  18. ₹43.87/tabletBrivgard · 10 tabletLupin · MRP ₹438.70
  19. ₹44.65/tabletBrivetoin · 10 tabletAbbott India · MRP ₹446.49
  20. ₹44.90/tabletBrivajoy · 14 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹628.65
  21. ₹44.99/tabletBritzilam · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹674.81
  22. ₹45.20/tabletBrevipil · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹452.00
  23. ₹46.36/tabletBrivahenz · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹463.63
  24. ₹106.71/tabletBriviact · 14 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹1,494

Brivaracetam Tablet 75 mg

27 packs, ₹16.94 to ₹106.71 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹16.94/tabletBrivepsy · 14 tabletCipla · MRP ₹237.18
  2. ₹20.98/tabletBrinda · 10 tabletHealth N U · MRP ₹209.82
  3. ₹21.90/tabletBritzilam · 14 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹306.60
  4. ₹23.70/tabletBrivatab · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹237.00
  5. ₹23.72/tabletBrivepsy · 10 tabletCipla · MRP ₹237.18
  6. ₹24.68/tabletVivocet · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹370.22
  7. ₹25.06/tabletBrivanext · 10 tabletMSN Laboratories · MRP ₹250.59
  8. ₹25.20/tabletBrivalex · 15 tabletPulse Pharmaceuticals · MRP ₹378.00
  9. ₹25.29/tabletBevicet · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹252.92
  10. ₹25.97/tabletBrivissa · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹259.69
  11. ₹27.65/tabletBrivapride · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹276.50
  12. ₹27.70/tabletBrivazen · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹277.00
The other 15 by price per tablet
  1. ₹28.59/tabletBrivasure · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹285.90
  2. ₹28.59/tabletBrivasure · 15 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹428.85
  3. ₹28.68/tabletBrivup · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹286.80
  4. ₹28.90/tabletBritam · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹288.95
  5. ₹29.30/tabletBrivgard · 10 tabletLupin · MRP ₹292.95
  6. ₹29.44/tabletBrivahenz · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹294.37
  7. ₹29.59/tabletBrivetoin · 10 tabletAbbott India · MRP ₹295.90
  8. ₹30.16/tabletBriv · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹301.63
  9. ₹30.16/tabletBriv Plus · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹301.63
  10. ₹30.43/tabletBripca · 14 tabletIpca Laboratories · MRP ₹426.00
  11. ₹31.38/tabletBrivazen · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹470.63
  12. ₹32.87/tabletBritzilam · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹493.07
  13. ₹33.67/tabletBrivajoy · 14 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹471.44
  14. ₹34.30/tabletBrevipil · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹343.00
  15. ₹106.71/tabletBriviact · 14 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹1,494

Brivaracetam Tablet 25 mg

27 packs, ₹5.98 to ₹12.33 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹5.98/tabletBrivalex · 15 tabletPulse Pharmaceuticals · MRP ₹89.71
  2. ₹6.89/tabletBrivepsy · 14 tabletCipla · MRP ₹96.41
  3. ₹7.14/tabletBrinda · 10 tabletHealth N U · MRP ₹71.42
  4. ₹8.15/tabletBrivapride · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹81.50
  5. ₹8.25/tabletBrivatab · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹82.50
  6. ₹8.25/tabletBrivissa · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹82.50
  7. ₹8.44/tabletBrivapax · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹84.38
  8. ₹8.50/tabletBrivatop · 14 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹119.00
  9. ₹8.63/tabletBrivazen · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹86.25
  10. ₹8.81/tabletBrivee · 10 tabletTalent India · MRP ₹88.13
  11. ₹9.06/tabletBrivgard · 10 tabletLupin · MRP ₹90.60
  12. ₹9.25/tabletVivocet · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹138.75
The other 15 by price per tablet
  1. ₹9.56/tabletBriv · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹95.64
  2. ₹9.64/tabletBrivepsy · 10 tabletCipla · MRP ₹96.41
  3. ₹9.65/tabletBritam · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹96.50
  4. ₹9.78/tabletBritzilam · 14 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹136.90
  5. ₹9.84/tabletBrivasure · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹98.44
  6. ₹9.84/tabletBrivasure · 15 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹147.65
  7. ₹10.40/tabletBrivahenz · 15 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹156.00
  8. ₹10.41/tabletBrivazen · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹156.20
  9. ₹10.50/tabletBrivup · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹105.00
  10. ₹10.77/tabletBrivetoin · 10 tabletAbbott India · MRP ₹107.69
  11. ₹11.33/tabletBripca · 14 tabletIpca Laboratories · MRP ₹158.67
  12. ₹11.34/tabletBrivajoy · 14 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹158.81
  13. ₹11.60/tabletBrevipil · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹116.00
  14. ₹12.15/tabletBritzilam · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹182.30
  15. ₹12.33/tabletBrivanext · 10 tabletMSN Laboratories · MRP ₹123.28

Brivaracetam Oral Solution 10 mg

10 packs, ₹3.50 to ₹5.41 per ml.

  1. ₹3.50/mlBrivatab · 100 ml oral solutionHetero Healthcare · MRP ₹350.00
  2. ₹3.50/mlBrivetoin · 100 ml oral solutionAbbott India · MRP ₹350.00
  3. ₹4.07/mlBrivajoy · 100 ml oral solutionAbbott Healthcare · MRP ₹407.00
  4. ₹4.24/mlBrivepsy · 100 ml oral solutionCipla · MRP ₹424.00
  5. ₹4.29/mlBrivazen · 100 ml oral solutionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹429.38
  6. ₹4.33/mlBrivissa · 100 ml oral solutionArinna Lifesciences · MRP ₹433.13
  7. ₹4.72/mlBrivazen · 200 ml oral solutionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹944.06
  8. ₹5.15/mlBrevipil · 200 ml oral solutionSun Pharma Laboratories · MRP ₹1,029
  9. ₹5.39/mlBripca · 100 ml oral solutionIpca Laboratories · MRP ₹539.34
  10. ₹5.41/mlBrivasure · 100 ml oral solutionAlkem Laboratories · MRP ₹541.35

Brivaracetam Injection 10 mg

7 packs, ₹30.92 to ₹167.05 per ml.

  1. ₹30.92/mlBrivapride · 5 ml injectionMicro Labs · MRP ₹154.60
  2. ₹32.00/mlBrivup · 5 ml injectionIcon Lifesciences · MRP ₹160.00
  3. ₹32.16/mlBrivazen · 5 ml injectionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹160.78
  4. ₹32.76/mlBritzilam · 5 ml injectionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹163.78
  5. ₹32.81/mlBrivasure · 5 ml injectionAlkem Laboratories · MRP ₹164.05
  6. ₹35.20/mlBrevipil · 5 ml injectionSun Pharma Laboratories · MRP ₹176.00
  7. ₹167.05/injectionBrivahenz · 1 injectionLa Renon Healthcare · MRP ₹167.05

Brivaracetam Syrup 10 mg

6 packs, ₹4.22 to ₹10.29 per ml.

  1. ₹4.22/mlBrivanext · 100 ml syrupMSN Laboratories · MRP ₹421.87
  2. ₹4.45/mlBrivup · 100 ml syrupIcon Lifesciences · MRP ₹445.31
  3. ₹4.74/mlBritam · 100 ml syrupLinux Laboratories · MRP ₹473.75
  4. ₹4.78/mlBritzilam · 100 ml syrupTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹478.35
  5. ₹5.55/mlBrivgard · 100 ml syrupLupin · MRP ₹555.30
  6. ₹10.29/mlBrevipil · 100 ml syrupSun Pharma Laboratories · MRP ₹1,029

Brivaracetam Injection 50 mg

6 packs, ₹25.51 to ₹33.60 per ml.

  1. ₹25.51/mlBricet · 5 ml injectionEris Lifesciences · MRP ₹127.56
  2. ₹28.87/mlBripca · 5 ml injectionIpca Laboratories · MRP ₹144.33
  3. ₹32.40/mlBrivgard · 5 ml injectionLupin · MRP ₹162.00
  4. ₹32.90/mlBriv · 5 ml injectionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹164.48
  5. ₹33.52/mlBrivanext · 5 ml injectionMSN Laboratories · MRP ₹167.58
  6. ₹33.60/mlBrivasure · 5 ml injectionAlkem Laboratories · MRP ₹168.00

Brivaracetam Tablet SR 100 mg

3 packs, ₹36.95 to ₹40.65 per tablet.

  1. ₹36.95/tabletBritam · 10 tablet srLinux Laboratories · MRP ₹369.45
  2. ₹39.70/tabletBrivazen · 10 tablet srIntas Pharmaceuticals · MRP ₹397.00
  3. ₹40.65/tabletBritzilam · 10 tablet srTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹406.45

Brivaracetam Tablet SR 50 mg

3 packs, ₹20.06 to ₹20.44 per tablet.

  1. ₹20.06/tabletBrivazen · 10 tablet srIntas Pharmaceuticals · MRP ₹200.63
  2. ₹20.07/tabletBritam · 10 tablet srLinux Laboratories · MRP ₹200.70
  3. ₹20.44/tabletBritzilam · 10 tablet srTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹204.35

Brivaracetam Tablet 10 mg

2 packs, ₹5.90 to ₹26.70 per tablet.

  1. ₹5.90/tabletBritzilam · 14 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹82.60
  2. ₹26.70/tabletBrivanext · 10 tabletMSN Laboratories · MRP ₹266.96

Brivaracetam Tablet SR 200 mg

2 packs, ₹51.45 to ₹56.46 per tablet.

  1. ₹51.45/tabletBrivazen · 10 tablet srIntas Pharmaceuticals · MRP ₹514.45
  2. ₹56.46/tabletBritzilam · 10 tablet srTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹564.60

Brivaracetam Tablet 200 mg

2 packs, ₹51.09 to ₹51.38 per tablet.

  1. ₹51.09/tabletBrivasure XR · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹510.90
  2. ₹51.38/tabletBrivahenz · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹513.75

Brivaracetam Tablet 1200 mg

1 pack, ₹24.73 per tablet.

  1. ₹24.73/tabletBravasa · 10 tabletSinsan Pharmaceuticals · MRP ₹247.27

Brivaracetam Injection 50 mcg

1 pack, ₹31.48 per ml.

  1. ₹31.48/mlBritam · 5 ml injectionLinux Laboratories · MRP ₹157.40

Brivaracetam Syrup 50 mg

1 pack, ₹4.46 per ml.

  1. ₹4.46/mlBriv · 100 ml syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹446.00

Brivaracetam Oral Solution

1 pack, ₹4.59 per ml.

  1. ₹4.59/mlBrivahenz · 100 ml oral solutionLa Renon Healthcare · MRP ₹459.00

Brivaracetam Syrup

1 pack, ₹3.56 per ml.

  1. ₹3.56/mlBrivapride · 100 ml syrupMicro Labs · MRP ₹356.20

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.