Medicines / Molecules / Boswellin + Diacerein + Glucosamine + Hyaluronic Acid + Methylsulfonylmethane

Boswellin + Diacerein + Glucosamine + Hyaluronic Acid + MethylsulfonylmethaneEvery pack, by price.

8 packs of Boswellin + Diacerein + Glucosamine + Hyaluronic Acid + Methylsulfonylmethane on NPPA's price list for July 2026: 4 brands from 3 companies, in 6 forms and strengths.

Packs
8
Brands
4
Companies
3
Forms and strengths
6
Price-controlled packs
0 of 8

Packs, lowest price per unit first

Boswellin + Diacerein + Glucosamine + Hyaluronic Acid + Methylsulfonylmethane Tablet

3 packs, ₹24.83 to ₹54.40 per tablet.

  1. ₹24.83/tabletOsteohalt · 10 tabletPrimus Remedies · MRP ₹248.26
  2. ₹35.50/tabletUcgold · 10 tabletAmster Healthcare · MRP ₹355.00
  3. ₹54.40/tabletInstactiv Forte · 10 tabletInnovcare Life Sciences · MRP ₹544.00

Boswellin + Diacerein + Glucosamine + Hyaluronic Acid + Methylsulfonylmethane Syrup

1 pack, ₹4.22 per ml.

  1. ₹4.22/mlInstactiv · 100 ml syrupInnovcare Life Sciences · MRP ₹421.88

Boswellin + Diacerein + Glucosamine + Hyaluronic Acid + Methylsulfonylmethane Gel

1 pack, ₹7.66 per g.

  1. ₹7.66/gInstactiv · 30 gm gelInnovcare Life Sciences · MRP ₹229.69

Boswellin + Diacerein + Glucosamine + Hyaluronic Acid + Methylsulfonylmethane Oil

1 pack, ₹15.57 per ml.

  1. ₹15.57/mlInstactiv · 30 ml oilInnovcare Life Sciences · MRP ₹467.00

Boswellin + Diacerein + Glucosamine + Hyaluronic Acid + Methylsulfonylmethane Patch

1 pack, ₹164.00 per patch.

  1. ₹164.00/patchInstactiv · 2 patchInnovcare Life Sciences · MRP ₹328.00

Boswellin + Diacerein + Glucosamine + Hyaluronic Acid + Methylsulfonylmethane Spray

1 pack, ₹4.36 per g.

  1. ₹4.36/gInstactiv · 55 gm sprayInnovcare Life Sciences · MRP ₹240.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.