Medicines / Molecules / Betamethasone + Clotrimazole + Neomycin

Betamethasone + Clotrimazole + NeomycinEvery pack, by price.

6 packs of Betamethasone + Clotrimazole + Neomycin on NPPA's price list for July 2026: 5 brands from 5 companies, in 5 forms and strengths.

Packs
6
Brands
5
Companies
5
Forms and strengths
5
Price-controlled packs
0 of 6

Packs, lowest price per unit first

Betamethasone + Clotrimazole + Neomycin Cream 0.025/1/0.5 %

2 packs, ₹8.23 to ₹9.98 per g.

  1. ₹8.23/gSigmaderm N · 15 gm creamManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹123.47
  2. ₹9.98/gSigmaderm N · 5 gm creamManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹49.88

Betamethasone + Clotrimazole + Neomycin Ointment 0.025/1/0.5 %

1 pack, ₹9.38 per g.

  1. ₹9.38/gNeobecmet CG · 10 gm ointmentIndswift Laboratories · MRP ₹93.75

Betamethasone + Clotrimazole + Neomycin Ear Drops 0.025/0.5/1 %

1 pack, ₹23.49 per ml.

  1. ₹23.49/mlOtiflox Neu · 5 ml ear dropsCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹117.46

Betamethasone + Clotrimazole + Neomycin Ointment

1 pack, ₹7.70 per g.

  1. ₹7.70/gQurefast · 10 gm ointmentShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹77.00

Betamethasone + Clotrimazole + Neomycin Cream

1 pack, ₹6.40 per g.

  1. ₹6.40/gTolnacomb RF · 5 gm creamSterkem · MRP ₹32.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.