Medicines / Molecules / Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene

Benzocaine + Chlorbutol + ParadichlorobenzeneEvery pack, by price.

31 packs of Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene on NPPA's price list for July 2026: 30 brands from 26 companies, in 15 forms and strengths.

Packs
31
Brands
30
Companies
26
Forms and strengths
15
Price-controlled packs
0 of 31

Packs, lowest price per unit first

Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene Ear Drops

8 packs, ₹2.49 to ₹20.16 per ml.

  1. ₹2.49/mlDisovex · 10 ml ear dropsTorque Pharmaceuticals · MRP ₹24.87
  2. ₹3.32/mlIntrawax · 10 ml ear dropsIntra Labs · MRP ₹33.20
  3. ₹5.77/mlSoftwax · 10 ml ear dropsAkumentis Healthcare · MRP ₹57.67
  4. ₹9.00/mlBingo Wax · 10 ml ear dropsNextgen Health Care · MRP ₹90.00
  5. ₹10.20/mlWaxrim · 10 ml ear dropsChethana Pharmaceuticals · MRP ₹102.00
  6. ₹10.71/mlWaxnil (Lin) · 10 ml ear dropsLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹107.05
  7. ₹13.94/mlCeruklin · 10 ml ear dropsExeltis · MRP ₹139.39
  8. ₹20.16/mlWaxonil O · 10 ml ear dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹201.56

Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene Ear Drops 2.7/5/2 %

7 packs, ₹7.40 to ₹16.01 per ml.

  1. ₹7.40/mlWax EL · 10 ml ear dropsSapient · MRP ₹74.00
  2. ₹7.50/mlCandiwax · 10 ml ear dropsGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
  3. ₹7.97/mlOtoclean · 10 ml ear dropsPharmasynth Formulations · MRP ₹79.69
  4. ₹8.72/mlClinwax · 10 ml ear dropsOptho Remedies · MRP ₹87.19
  5. ₹9.01/mlOtiflox WX · 10 ml ear dropsCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹90.12
  6. ₹12.60/mlDrep Wax · 10 ml ear dropsDWD Pharmaceuticals · MRP ₹126.00
  7. ₹16.01/mlWaxolve · 10 ml ear dropsBell Pharma · MRP ₹160.13

Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene Drops

2 packs, ₹5.60 to ₹6.75 per ml.

  1. ₹5.60/mlE Fresh Wax · 10 ml dropsSmart Laboratories · MRP ₹56.00
  2. ₹6.75/mlB N C Wax Cleaner · 10 ml dropsOmega Remedies · MRP ₹67.50

Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene Ear Drops 100 %

2 packs, ₹12.00 to ₹25.69 per ml.

  1. ₹12.00/mlWaxonil Kid · 10 ml ear dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹120.00
  2. ₹25.69/mlSoliwax A · 10 ml ear dropsNulife Pharmaceuticals · MRP ₹256.88

Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene Ear Drops 2.7/5/2/15 %

2 packs, ₹14.06 to ₹14.81 per ml.

  1. ₹14.06/mlWaxiklin · 10 ml ear dropsElan Pharma(india) · MRP ₹140.63
  2. ₹14.81/mlWaxonil · 10 ml ear dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹148.13

Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene Drops 5/2.5/2 %

1 pack, ₹13.94 per ml.

  1. ₹13.94/mlCeruklin · 10 ml dropsExeltis · MRP ₹139.39

Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene Drops 2.7/5/2 %

1 pack, ₹7.00 per ml.

  1. ₹7.00/mlCurewax · 10 ml dropsLeeford Healthcare · MRP ₹70.00

Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene Ear Drops 2.5/5/2 %

1 pack, ₹10.97 per ml.

  1. ₹10.97/mlDizolwax · 10 ml ear dropsNavil Laboratories · MRP ₹109.69

Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene Liquid

1 pack, ₹6.56 per ml.

  1. ₹6.56/mlEarlina · 10 ml liquidJupiter Pharmaceuticals · MRP ₹65.63

Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene Ear Drops 5 %

1 pack, ₹7.65 per ml.

  1. ₹7.65/mlOtoid · 10 ml ear dropsMed Manor Organics · MRP ₹76.50

Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene Drops 2/2.5/5/15 %

1 pack, ₹6.05 per ml.

  1. ₹6.05/mlOtostar · 10 ml dropsMankind Pharmaceuticals · MRP ₹60.50

Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene Ear Drops 2.7/5/2/15 mg

1 pack, ₹20.70 per ml.

  1. ₹20.70/mlSoliwax · 10 ml ear dropsNulife Pharmaceuticals · MRP ₹207.00

Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene Ear Drops 6.5 %

1 pack, ₹22.40 per ml.

  1. ₹22.40/mlSoliwax CP · 10 ml ear dropsNulife Pharmaceuticals · MRP ₹224.00

Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene Eye/ear Drops 2.7/5/2 %

1 pack, ₹11.09 per ml.

  1. ₹11.09/mlWaxil · 10 ml eye/ear dropsVilco Laboratories · MRP ₹110.91

Benzocaine + Chlorbutol + Paradichlorobenzene Drops 2/2.7/5/15 %

1 pack, ₹12.47 per ml.

  1. ₹12.47/mlWinvax · 10 ml dropsUnimarck Healthcare · MRP ₹124.69

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.