Medicines / Molecules / Beclomethasone + Neomycin

Beclomethasone + NeomycinEvery pack, by price.

6 packs of Beclomethasone + Neomycin on NPPA's price list for July 2026: 6 brands from 6 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
6
Brands
6
Companies
6
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 6

Packs, lowest price per unit first

Beclomethasone + Neomycin Ointment 0.025/0.5 %

3 packs, ₹2.80 to ₹6.84 per g.

  1. ₹2.80/gBeclotas N · 15 gm ointmentIntas Pharmaceuticals · MRP ₹42.00
  2. ₹3.06/gBeclosone N · 15 gm ointmentOmega Remedies · MRP ₹45.94
  3. ₹6.84/gBetaone N · 15 gm ointmentZydus Healthcare · MRP ₹102.66

Beclomethasone + Neomycin Cream 0.025/0.5 %

1 pack, ₹6.57 per g.

  1. ₹6.57/gBecmet-N · 15 gm creamIndswift Laboratories · MRP ₹98.61

Beclomethasone + Neomycin Lotion

1 pack, ₹4.81 per ml.

  1. ₹4.81/mlEphytol · 15 ml lotionPasteur Laboratories · MRP ₹72.19

Beclomethasone + Neomycin Cream

1 pack, ₹0.72 per g.

  1. ₹0.72/gZenbec N · 15 gm creamZen Labs India · MRP ₹10.75

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.