Medicines / Molecules / Beclomethasone + Clotrimazole + Lidocaine + Ofloxacin

Beclomethasone + Clotrimazole + Lidocaine + OfloxacinEvery pack, by price.

3 packs of Beclomethasone + Clotrimazole + Lidocaine + Ofloxacin on NPPA's price list for July 2026: 3 brands from 3 companies, in 3 forms and strengths.

Packs
3
Brands
3
Companies
3
Forms and strengths
3
Price-controlled packs
0 of 3

Packs, lowest price per unit first

Beclomethasone + Clotrimazole + Lidocaine + Ofloxacin Ear Drops 0.025/0.5/1 %

1 pack, ₹19.80 per ml.

  1. ₹19.80/mlDrep · 5 ml ear dropsDWD Pharmaceuticals · MRP ₹99.00

Beclomethasone + Clotrimazole + Lidocaine + Ofloxacin Ear Drops 0.3/1/2/0.025 %

1 pack, ₹11.00 per ml.

  1. ₹11.00/mlMix Biotic AC · 5 ml ear dropsNri Vision Care · MRP ₹55.00

Beclomethasone + Clotrimazole + Lidocaine + Ofloxacin Ear Drops

1 pack, ₹5.00 per ml.

  1. ₹5.00/mlPomisol · 15 ml ear dropsIntas Pharmaceuticals · MRP ₹75.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.