Medicines / Molecules / Bacitracin + Neomycin + Polymyxin B

Bacitracin + Neomycin + Polymyxin BEvery pack, by price.

9 packs of Bacitracin + Neomycin + Polymyxin B on NPPA's price list for July 2026: 7 brands from 5 companies, in 6 forms and strengths.

Packs
9
Brands
7
Companies
5
Forms and strengths
6
Price-controlled packs
0 of 9

Packs, lowest price per unit first

Bacitracin + Neomycin + Polymyxin B Ointment 400/3400/5000 iu

4 packs, ₹6.90 to ₹13.57 per g.

  1. ₹6.90/gNebaspor · 5 gm ointmentIntas Pharmaceuticals · MRP ₹34.50
  2. ₹8.00/gNeosporin Skin · 30 gm ointmentGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹240.00
  3. ₹9.90/gNeosporin · 5 gm ointmentGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹49.50
  4. ₹13.57/gNeosporin · 10 gm ointmentGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹135.70

Bacitracin + Neomycin + Polymyxin B Powder

1 pack, ₹10.63 per g.

  1. ₹10.63/gBaxysporin · 10 gm powderDr. Reddys Laboratories · MRP ₹106.25

Bacitracin + Neomycin + Polymyxin B Dusting Powder 400/3400/5000 iu

1 pack, ₹10.72 per g.

  1. ₹10.72/gNeosporin · 10 gm dusting powderGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹107.15

Bacitracin + Neomycin + Polymyxin B Ointment 400 Units/10 Mg/3400/5000 Units

1 pack, ₹18.99 per g.

  1. ₹18.99/gNeosporin H · 5 gm ointmentGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹94.95

Bacitracin + Neomycin + Polymyxin B Eye Ointment 400/3400/5000 iu

1 pack, ₹12.00 per g.

  1. ₹12.00/gNosramycin · 5 gm eye ointmentLeeford Healthcare · MRP ₹60.00

Bacitracin + Neomycin + Polymyxin B Eye Ointment 400 Iu/3.5 Mg/5000 iu

1 pack, ₹28.10 per g.

  1. ₹28.10/gZplus (Bell Pharma) · 3 gm eye ointmentBell Pharma · MRP ₹84.31

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.