Medicines / Molecules / Ayurvedic - Sex Stimulants
Ayurvedic - Sex StimulantsEvery pack, by price.
54 packs of Ayurvedic - Sex Stimulants on NPPA's price list for July 2026: 46 brands from 27 companies, in 11 forms and strengths.
- Packs
- 54
- Brands
- 46
- Companies
- 27
- Forms and strengths
- 11
- Price-controlled packs
- 0 of 54
Packs, lowest price per unit first
Ayurvedic - Sex Stimulants Capsule
26 packs, ₹0.68 to ₹63.64 per capsule. The 12 lowest per capsule come first.
- ₹0.68/capsuleShilajith Gold · 20 capsuleDabur India · MRP ₹13.50
- ₹1.33/capsuleValido Plus · 60 capsuleUniversal Medikit · MRP ₹79.69
- ₹5.22/capsuleShilajit · 100 capsuleDabur India · MRP ₹522.00
- ₹6.50/capsuleShilajit · 10 capsuleDabur India · MRP ₹65.00
- ₹7.50/capsuleShilajit · 30 capsuleDabur India · MRP ₹225.00
- ₹8.90/capsuleTestonid · 10 capsuleWest Coast Pharma Works · MRP ₹88.98
- ₹9.30/capsuleVivadona · 20 capsuleCharak Pharma · MRP ₹186.00
- ₹11.25/capsuleAjar · 10 capsuleConcept Pharmaceuticals · MRP ₹112.50
- ₹11.95/capsuleAddyzoa · 20 capsuleCharak Pharma · MRP ₹239.00
- ₹12.50/capsuleNN Fall · 10 capsuleAustro Lab · MRP ₹125.00
- ₹13.40/capsuleSpermore · 10 capsuleAustro Lab · MRP ₹134.00
- ₹14.00/capsuleVigomax · 10 capsuleCharak Pharma · MRP ₹140.00
The other 14 by price per capsule
- ₹14.75/capsuleVigorex · 20 capsuleZandu Pharmaceuticals Works · MRP ₹295.00
- ₹15.98/capsuleLyber Plus · 10 capsuleAnglo-French Drugs & Industries · MRP ₹159.84
- ₹17.01/capsuleVigorvit Forte · 10 capsuleIndswift Laboratories · MRP ₹170.05
- ₹17.80/capsuleVigorex SF · 15 capsuleZandu Pharmaceuticals Works · MRP ₹267.00
- ₹21.56/capsuleAimil Shilajit Gold · 20 capsuleAimil Pharmaceutical (India) · MRP ₹431.25
- ₹21.56/capsuleShilajit · 20 capsuleDabur India · MRP ₹431.25
- ₹22.98/capsuleSiotone · 10 capsuleAlbert David · MRP ₹229.79
- ₹28.10/capsuleTentex Royal · 10 capsuleHimalaya Drug Company · MRP ₹281.00
- ₹29.50/capsuleVigorex · 10 capsuleZandu Pharmaceuticals Works · MRP ₹295.00
- ₹30.80/capsuleShilajit · 10 capsuleDabur India · MRP ₹308.00
- ₹37.65/capsuleSensa ED · 10 capsuleVilco Laboratories · MRP ₹376.50
- ₹41.25/capsuleY Spur · 30 capsuleVilco Laboratories · MRP ₹1,238
- ₹59.12/capsuleNano Leo · 15 capsuleJB Chemicals · MRP ₹886.80
- ₹63.64/capsuleEvactive · 10 capsuleRPG Life Sciences · MRP ₹636.38
Ayurvedic - Sex Stimulants Tablet
15 packs, ₹2.15 to ₹60.00 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹2.15/tabletNeo · 75 tabletCharak Pharma · MRP ₹161.00
- ₹2.50/tabletChandraprabhavati (Swadeshi) · 40 tabletSwadeshi Distributores · MRP ₹100.00
- ₹3.15/tabletShirashuladivajra · 40 tabletBaidynath · MRP ₹126.00
- ₹4.05/tabletConfido · 60 tabletHimalaya Drug Company · MRP ₹243.00
- ₹4.09/tabletPallrywyn · 20 tabletCharak Pharma · MRP ₹81.81
- ₹4.13/tabletSpeman · 60 tabletHimalaya Drug Company · MRP ₹248.00
- ₹8.82/tabletUnilact · 10 tabletUni Labs · MRP ₹88.20
- ₹11.05/tabletPallrywyn · 20 tabletCharak Pharma · MRP ₹221.00
- ₹12.85/tabletVigomax · 20 tabletCharak Pharma · MRP ₹257.00
- ₹14.00/tabletTentex Forte · 10 tabletHimalaya Drug Company · MRP ₹140.00
- ₹26.50/tabletErozen · 10 tabletMillennium Herbal Care · MRP ₹265.00
- ₹27.28/tabletTestogold · 10 tabletRavenbhel Pharmaceuticals · MRP ₹272.81
The other 3 by price per tablet
- ₹32.00/tabletBangeshwar Ras · 10 tabletBaidynath · MRP ₹320.00
- ₹35.95/tabletVirilex · 20 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹719.00
- ₹60.00/tabletEdrive C · 10 tabletInnovcare Life Sciences · MRP ₹600.00
Ayurvedic - Sex Stimulants Sachet
3 packs, ₹6.21 to ₹33.49 per g.
- ₹6.21/gV Two · 15 gm sachetMankind Pharmaceuticals · MRP ₹93.21
- ₹33.33/gSurepop · 3 gm sachetRenocare Pharma · MRP ₹100.00
- ₹33.49/gNano Leo Total · 3 gm sachetJB Chemicals · MRP ₹100.48
Ayurvedic - Sex Stimulants Cream
2 packs, ₹12.66 to ₹181.25 per g.
- ₹12.66/gDynamol · 10 gm creamHamdard (Wakf) Laboratories · MRP ₹126.56
- ₹181.25/gCommando · 1 gm creamNeon Laboratories · MRP ₹181.25
Ayurvedic - Sex Stimulants Gel
2 packs, ₹5.00 to ₹10.13 per g.
- ₹5.00/gTentex Royal · 50 gm gelHimalaya Drug Company · MRP ₹250.00
- ₹10.13/gHimcolin · 30 gm gelHimalaya Drug Company · MRP ₹304.00
Ayurvedic - Sex Stimulants Oil
1 pack, ₹31.20 per ml.
- ₹31.20/mlAimil Led · 15 ml oilAimil Pharmaceutical (India) · MRP ₹468.00
Ayurvedic - Sex Stimulants Capsule 50 mg
1 pack, ₹15.00 per capsule.
- ₹15.00/capsuleAsabole · 10 capsuleHamdard (Wakf) Laboratories · MRP ₹150.00
Ayurvedic - Sex Stimulants Spray
1 pack, ₹15.60 per g.
- ₹15.60/gClimax · 15 gm sprayMidas Care Pharmaceuticals · MRP ₹234.00
Ayurvedic - Sex Stimulants Oral Powder
1 pack, ₹11.53 per g.
- ₹11.53/gEdrive · 15 gm oral powderInnovcare Life Sciences · MRP ₹173.00
Ayurvedic - Sex Stimulants Softgel Capsule
1 pack, ₹0.01 per unit.
- ₹0.01/unitSpermon · 10 softgel capsuleMillennium Herbal Care · MRP ₹0.13
Ayurvedic - Sex Stimulants Tablet 400 mg
1 pack, ₹26.30 per tablet.
- ₹26.30/tabletT Boost · 10 tabletNuvox Healthcare · MRP ₹263.00
Companies marketing it
- Charak Pharma7 packs
- Himalaya Drug Company6 packs
- Dabur India6 packs
- Zandu Pharmaceuticals Works3 packs
- Aimil Pharmaceutical (India)2 packs
- Hamdard (Wakf) Laboratories2 packs
- Baidynath2 packs
- Innovcare Life Sciences2 packs
- Millennium Herbal Care2 packs
- JB Chemicals2 packs
- Austro Lab2 packs
- Vilco Laboratories2 packs
- Mankind2 packs
- Concept Pharmaceuticals1 pack
- Swadeshi Distributores1 pack
- Midas Care Pharmaceuticals1 pack
- Neon Laboratories1 pack
- RPG Life Sciences1 pack
- Anglo-French Drugs & Industries1 pack
- Albert David1 pack
- Renocare Pharma1 pack
- Nuvox Healthcare1 pack
- Ravenbhel Pharmaceuticals1 pack
- West Coast Pharma Works1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.