Medicines / Molecules / Ayurvedic - Other Antifungals Topical

Ayurvedic - Other Antifungals TopicalEvery pack, by price.

6 packs of Ayurvedic - Other Antifungals Topical on NPPA's price list for July 2026: 5 brands from 4 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
6
Brands
5
Companies
4
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 6

Packs, lowest price per unit first

Ayurvedic - Other Antifungals Topical Powder

3 packs, ₹0.70 to ₹0.99 per g.

  1. ₹0.70/gCoolmist Cool · 150 gm powderSmartway Wellness · MRP ₹105.00
  2. ₹0.99/gNycil · 150 gm powderZydus - Wellness · MRP ₹149.06
  3. ₹0.99/gNycil Classic · 150 gm powderZydus - Wellness · MRP ₹149.06

Ayurvedic - Other Antifungals Topical Ointment

1 pack, ₹1.84 per g.

  1. ₹1.84/gItchnor · 50 gm ointmentSmart Laboratories · MRP ₹92.00

Ayurvedic - Other Antifungals Topical Liquid

1 pack, ₹4.75 per ml.

  1. ₹4.75/mlNidos AF · 100 ml liquidPercos India · MRP ₹475.00

Ayurvedic - Other Antifungals Topical Dusting Powder

1 pack, ₹1.67 per g.

  1. ₹1.67/gNycil Classic · 30 gm dusting powderZydus - Wellness · MRP ₹50.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.