Medicines / Molecules / Ayurvedic Musculo Skeletal Products
Ayurvedic Musculo Skeletal ProductsEvery pack, by price.
16 packs of Ayurvedic Musculo Skeletal Products on NPPA's price list for July 2026: 10 brands from 6 companies, in 7 forms and strengths.
- Packs
- 16
- Brands
- 10
- Companies
- 6
- Forms and strengths
- 7
- Price-controlled packs
- 0 of 16
Packs, lowest price per unit first
Ayurvedic Musculo Skeletal Products Tablet
6 packs, ₹2.63 to ₹17.47 per tablet.
- ₹2.63/tabletMahavat Vidhvansan Ras · 40 tabletBaidynath · MRP ₹105.00
- ₹3.09/tabletNumol H · 10 tabletKarnataka Antibiotics & Pharmaceuticals Ltd(kapl) · MRP ₹30.94
- ₹4.71/tabletMuscalt · 500 tabletAimil Pharmaceutical (India) · MRP ₹2,353
- ₹6.03/tabletMuscalt · 30 tabletAimil Pharmaceutical (India) · MRP ₹181.00
- ₹6.50/tabletAntarth · 10 tabletMillennium Herbal Care · MRP ₹65.00
- ₹17.47/tabletAntarth Gold · 10 tabletMillennium Herbal Care · MRP ₹174.66
Ayurvedic Musculo Skeletal Products Oil
5 packs, ₹2.17 to ₹3.00 per ml.
- ₹2.17/mlNumol H · 100 ml oilKarnataka Antibiotics & Pharmaceuticals Ltd(kapl) · MRP ₹216.56
- ₹2.20/mlMahamash (Baidyanath) · 50 ml oilBaidynath · MRP ₹110.00
- ₹2.30/mlKwik · 120 ml oilOzone Pharmaceuticals · MRP ₹276.56
- ₹2.81/mlKwik · 50 ml oilOzone Pharmaceuticals · MRP ₹140.62
- ₹3.00/mlKwik Plus · 50 ml oilOzone Pharmaceuticals · MRP ₹150.00
Ayurvedic Musculo Skeletal Products Capsule
1 pack, ₹14.90 per capsule.
- ₹14.90/capsuleAntarth Plus · 10 capsuleMillennium Herbal Care · MRP ₹149.00
Ayurvedic Musculo Skeletal Products Softgel Capsule
1 pack, ₹7.03 per unit.
- ₹7.03/unitAntarth · 10 softgel capsuleMillennium Herbal Care · MRP ₹70.33
Ayurvedic Musculo Skeletal Products Spray
1 pack, ₹5.90 per ml.
- ₹5.90/mlAntarth · 50 ml sprayMillennium Herbal Care · MRP ₹295.00
Ayurvedic Musculo Skeletal Products Syrup
1 pack, ₹1.71 per ml.
- ₹1.71/mlMuscalt · 200 ml syrupAimil Pharmaceutical (India) · MRP ₹342.00
Ayurvedic Musculo Skeletal Products Gel
1 pack, ₹4.23 per g.
- ₹4.23/gPyroflex · 30 gm gelSolumiks Herbaceuticals · MRP ₹127.00
Companies marketing it
- Millennium Herbal Care5 packs
- Ozone Pharmaceuticals3 packs
- Aimil Pharmaceutical (India)3 packs
- Baidynath2 packs
- Karnataka Antibiotics & Pharmaceuticals Ltd(kapl)2 packs
- Solumiks Herbaceuticals1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.