Medicines / Molecules / Ascorbic Acid + Chondrotin + Collagen + Hyaluronic Acid
Ascorbic Acid + Chondrotin + Collagen + Hyaluronic AcidEvery pack, by price.
23 packs of Ascorbic Acid + Chondrotin + Collagen + Hyaluronic Acid on NPPA's price list for July 2026: 19 brands from 16 companies, in 8 forms and strengths.
- Packs
- 23
- Brands
- 19
- Companies
- 16
- Forms and strengths
- 8
- Price-controlled packs
- 0 of 23
Packs, lowest price per unit first
Ascorbic Acid + Chondrotin + Collagen + Hyaluronic Acid Tablet 35/200/40/30 mg
9 packs, ₹13.12 to ₹46.67 per tablet.
- ₹13.12/tabletGlucozone CG · 15 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹196.87
- ₹19.75/tabletTenata · 15 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹296.31
- ₹23.65/tabletTendfix · 15 tabletLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹354.78
- ₹24.63/tabletTendomac · 15 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹369.45
- ₹26.24/tabletTendoace · 10 tabletAcme Pharmaceuticals · MRP ₹262.40
- ₹33.33/tabletTendocare · 15 tabletPharmed · MRP ₹500.00
- ₹33.33/tabletTendofit · 15 tabletPharmed · MRP ₹500.00
- ₹40.00/tabletTendofit · 15 tabletPharmed · MRP ₹600.00
- ₹46.67/tabletTendocare Forte · 15 tabletPharmed · MRP ₹700.00
Ascorbic Acid + Chondrotin + Collagen + Hyaluronic Acid Tablet
5 packs, ₹15.46 to ₹48.40 per tablet.
- ₹15.46/tabletTendotab · 15 tabletIntra Labs · MRP ₹231.89
- ₹22.03/tabletGudmuv · 30 tabletCurewin Pharmaceuticals · MRP ₹660.78
- ₹25.27/tabletTendiss · 15 tabletAlonsoa Life Sciences · MRP ₹379.00
- ₹31.14/tabletEndpin · 10 tabletGladstone Pharma India · MRP ₹311.44
- ₹48.40/tabletBiojoynt Pep · 10 tabletBio Vitamins · MRP ₹484.00
Ascorbic Acid + Chondrotin + Collagen + Hyaluronic Acid Capsule 35/200/40/30 mg
4 packs, ₹24.90 to ₹34.30 per capsule.
- ₹24.90/capsuleTendofix · 10 capsuleDr. Johns Laboratories · MRP ₹249.00
- ₹25.09/capsuleTendofix · 15 capsuleDr. Johns Laboratories · MRP ₹376.39
- ₹28.39/capsuleTendostrong · 10 capsuleGoddres Pharmaceuticals · MRP ₹283.86
- ₹34.30/capsuleTendoshot · 10 capsuleInnovcare Life Sciences · MRP ₹343.00
Ascorbic Acid + Chondrotin + Collagen + Hyaluronic Acid Oil
1 pack, ₹4.67 per ml.
- ₹4.67/mlEndpin · 30 ml oilGladstone Pharma India · MRP ₹140.00
Ascorbic Acid + Chondrotin + Collagen + Hyaluronic Acid Sachet
1 pack, ₹7.08 per g.
- ₹7.08/gGlucozone CG · 12 gm sachetLeeford Healthcare · MRP ₹85.00
Ascorbic Acid + Chondrotin + Collagen + Hyaluronic Acid Oral Solution
1 pack, ₹3.28 per ml.
- ₹3.28/mlGym · 25 ml oral solutionAkumentis Healthcare · MRP ₹82.00
Ascorbic Acid + Chondrotin + Collagen + Hyaluronic Acid Tablet 40/150/200/75 mg
1 pack, ₹30.25 per tablet.
- ₹30.25/tabletTendopro · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹302.50
Ascorbic Acid + Chondrotin + Collagen + Hyaluronic Acid Tablet 35/200/150/45 mg
1 pack, ₹41.40 per tablet.
- ₹41.40/tabletTendoshot Pro · 15 tabletInnovcare Life Sciences · MRP ₹621.00
Companies marketing it
- Pharmed4 packs
- Gladstone Pharma India2 packs
- Leeford Healthcare2 packs
- Dr. Johns Laboratories2 packs
- Innovcare Life Sciences2 packs
- Bio Vitamins1 pack
- Curewin Pharmaceuticals1 pack
- Akumentis Healthcare1 pack
- Cadila Pharmaceuticals1 pack
- Lincoln Pharmaceuticals1 pack
- Alonsoa Life Sciences1 pack
- Acme Pharmaceuticals1 pack
- Macleods Pharmaceuticals1 pack
- Micro Labs1 pack
- Goddres Pharmaceuticals1 pack
- Intra Labs1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.