Medicines / Molecules / Aripiprazole

AripiprazoleEvery pack, by price.

137 packs of Aripiprazole on NPPA's price list for July 2026: 40 brands from 35 companies, in 15 forms and strengths.

Packs
137
Brands
40
Companies
35
Forms and strengths
15
Price-controlled packs
0 of 137

Packs, lowest price per unit first

Aripiprazole Tablet 10 mg

30 packs, ₹6.50 to ₹23.78 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹6.50/tabletArzol · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹65.00
  2. ₹6.50/tabletArzot · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹65.00
  3. ₹7.03/tabletZolindra · 10 tabletOctalife Pharmaceuticals · MRP ₹70.31
  4. ₹7.65/tabletArize · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹76.50
  5. ₹9.00/tabletAripiren · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹89.99
  6. ₹10.10/tabletRipramat · 10 tabletMatias Healthcare · MRP ₹101.00
  7. ₹10.42/tabletApiz · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹104.16
  8. ₹11.00/tabletNeupip MD · 10 tabletArrient Healthcare · MRP ₹110.00
  9. ₹11.13/tabletApz · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹111.25
  10. ₹11.25/tabletArident · 10 tabletArdent Life Sciences · MRP ₹112.50
  11. ₹13.04/tabletArifive · 10 tabletSigmund Promedica · MRP ₹130.41
  12. ₹13.13/tabletArifine · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹131.25
The other 18 by price per tablet
  1. ₹13.20/tabletArpicure · 10 tabletAgm Biotec · MRP ₹132.00
  2. ₹13.50/tabletArifine MT · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹135.00
  3. ₹13.59/tabletArifril · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹135.94
  4. ₹13.68/tabletAsprito · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹205.20
  5. ₹13.90/tabletRizotal · 10 tabletTalent India · MRP ₹139.00
  6. ₹14.20/tabletAripicon · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹142.00
  7. ₹14.70/tabletAxepine MD · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹147.00
  8. ₹15.27/tabletAzimelt · 10 tabletSurge Pharmaceuticals · MRP ₹152.68
  9. ₹15.48/tabletAriday · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹154.80
  10. ₹16.08/tabletArirazo · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹160.75
  11. ₹16.40/tabletArpit · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹163.99
  12. ₹17.22/tabletArinix · 10 tabletSanix Formulations · MRP ₹172.19
  13. ₹17.68/tabletNulet · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹265.26
  14. ₹19.00/tabletArpizol · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹190.00
  15. ₹19.50/tabletAffitor · 10 tabletCyrus Remedies · MRP ₹195.00
  16. ₹19.93/tabletArip MT · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹299.01
  17. ₹21.47/tabletArpitaz · 10 tabletSanatra Health Care · MRP ₹214.69
  18. ₹23.78/tabletArzu · 10 tabletLupin · MRP ₹237.80

Aripiprazole Tablet 5 mg

28 packs, ₹3.60 to ₹12.40 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹3.60/tabletPipra A · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹36.00
  2. ₹3.70/tabletArize · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹36.96
  3. ₹4.20/tabletArzot · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹42.00
  4. ₹4.38/tabletAripamat · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹43.75
  5. ₹5.30/tabletRipramat · 10 tabletMatias Healthcare · MRP ₹53.00
  6. ₹5.44/tabletAripiren · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹54.37
  7. ₹5.80/tabletAripneu · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹58.04
  8. ₹6.09/tabletAripitex · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹60.90
  9. ₹6.78/tabletAsprito · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹101.72
  10. ₹7.32/tabletArifive · 10 tabletSigmund Promedica · MRP ₹73.20
  11. ₹7.40/tabletNeupip MD · 10 tabletArrient Healthcare · MRP ₹74.00
  12. ₹7.80/tabletArident · 10 tabletArdent Life Sciences · MRP ₹77.97
The other 16 by price per tablet
  1. ₹7.84/tabletAriday · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹78.35
  2. ₹8.06/tabletArifine · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹80.60
  3. ₹8.15/tabletAriphrenz · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹81.50
  4. ₹8.40/tabletAxepine MD · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹84.00
  5. ₹8.43/tabletArinix · 10 tabletSanix Formulations · MRP ₹84.28
  6. ₹8.50/tabletArpicure · 10 tabletAgm Biotec · MRP ₹85.00
  7. ₹8.90/tabletArifine MT · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹89.00
  8. ₹8.90/tabletAripicon · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹89.00
  9. ₹9.32/tabletArirazo · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹93.15
  10. ₹9.44/tabletNulet · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹141.67
  11. ₹9.63/tabletArpit · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹96.33
  12. ₹9.75/tabletApz · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹97.50
  13. ₹10.00/tabletArzu · 10 tabletLupin · MRP ₹99.95
  14. ₹10.71/tabletArip MT · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹160.70
  15. ₹11.40/tabletArpizol · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹114.00
  16. ₹12.40/tabletAffitor · 10 tabletCyrus Remedies · MRP ₹124.00

Aripiprazole Tablet 15 mg

27 packs, ₹4.88 to ₹30.36 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹4.88/tabletApz · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹48.75
  2. ₹7.88/tabletArzot · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹78.75
  3. ₹8.40/tabletArzol · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹84.00
  4. ₹8.75/tabletAsprito MT · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹87.50
  5. ₹10.71/tabletRipramat · 10 tabletMatias Healthcare · MRP ₹107.14
  6. ₹11.79/tabletArifive · 10 tabletSigmund Promedica · MRP ₹117.85
  7. ₹11.80/tabletAripiren · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹118.00
  8. ₹13.78/tabletArident · 10 tabletArdent Life Sciences · MRP ₹137.81
  9. ₹13.92/tabletApiz · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹139.22
  10. ₹14.00/tabletArize · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹140.00
  11. ₹16.50/tabletAxepine MD · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹165.00
  12. ₹16.61/tabletArirazo · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹166.08
The other 15 by price per tablet
  1. ₹16.78/tabletRizotal · 10 tabletTalent India · MRP ₹167.81
  2. ₹17.12/tabletArpicure · 10 tabletAgm Biotec · MRP ₹171.20
  3. ₹17.34/tabletArifine MT · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹173.40
  4. ₹17.39/tabletAriday · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹173.90
  5. ₹18.19/tabletArifine · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹181.88
  6. ₹19.50/tabletAripicon · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹195.00
  7. ₹20.39/tabletArinix · 10 tabletSanix Formulations · MRP ₹203.88
  8. ₹20.40/tabletArifril · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹204.00
  9. ₹21.71/tabletNulet · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹325.58
  10. ₹23.52/tabletArpit · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹235.20
  11. ₹24.02/tabletAzimelt · 10 tabletSurge Pharmaceuticals · MRP ₹240.18
  12. ₹25.88/tabletArip MT · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹388.26
  13. ₹26.00/tabletArpizol · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹260.00
  14. ₹27.74/tabletAsprito · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹277.40
  15. ₹30.36/tabletArzu · 10 tabletLupin · MRP ₹303.60

Aripiprazole Tablet 20 mg

16 packs, ₹13.40 to ₹34.92 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹13.40/tabletArize · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹134.00
  2. ₹14.30/tabletApz · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹143.00
  3. ₹14.76/tabletAripamat · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹147.64
  4. ₹16.87/tabletArifive · 10 tabletSigmund Promedica · MRP ₹168.70
  5. ₹18.05/tabletApiz · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹180.47
  6. ₹20.25/tabletArifine MT · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹202.50
  7. ₹20.40/tabletAripiprazole · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹306.00
  8. ₹21.29/tabletArirazo · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹212.88
  9. ₹21.50/tabletArinix · 10 tabletSanix Formulations · MRP ₹214.96
  10. ₹21.56/tabletArifine · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹215.60
  11. ₹21.83/tabletAriday · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹218.30
  12. ₹22.50/tabletArpizol · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹225.00
The other 4 by price per tablet
  1. ₹23.28/tabletAsprito · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹349.22
  2. ₹28.30/tabletArpit · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹282.96
  3. ₹29.87/tabletArip MT · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹448.10
  4. ₹34.92/tabletAsprito · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹349.22

Aripiprazole Tablet 30 mg

13 packs, ₹13.50 to ₹42.50 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹13.50/tabletArzol · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹135.00
  2. ₹14.00/tabletArifril · 10 tabletLa Pharmaceuticals · MRP ₹140.00
  3. ₹15.71/tabletApz · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹157.14
  4. ₹22.69/tabletApiz · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹226.88
  5. ₹28.59/tabletArifine · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹285.94
  6. ₹30.09/tabletAriday · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹300.90
  7. ₹30.20/tabletArirazo · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹301.97
  8. ₹31.19/tabletAsprito · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹467.81
  9. ₹36.01/tabletArpit · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹360.12
  10. ₹38.15/tabletAsprito · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹381.50
  11. ₹39.09/tabletArpizol · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹390.94
  12. ₹40.09/tabletArzu · 10 tabletLupin · MRP ₹400.85
The other 1 by price per tablet
  1. ₹42.50/tabletArip MT · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹637.50

Aripiprazole Tablet 2.5 mg

5 packs, ₹3.50 to ₹6.18 per tablet.

  1. ₹3.50/tabletArzol · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹35.00
  2. ₹5.07/tabletAriday · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹50.70
  3. ₹5.25/tabletArifine · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹52.50
  4. ₹6.00/tabletArifine MT · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹60.00
  5. ₹6.18/tabletNulet · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹92.66

Aripiprazole Tablet 2 mg

5 packs, ₹4.47 to ₹7.78 per tablet.

  1. ₹4.47/tabletAsprito · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹67.03
  2. ₹5.00/tabletAsprito · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹50.00
  3. ₹6.00/tabletAxepine MD · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹60.00
  4. ₹7.28/tabletArip MT · 15 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹109.20
  5. ₹7.78/tabletArpizol · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹77.81

Aripiprazole Tablet MD 10 mg

3 packs, ₹8.50 to ₹14.00 per tablet.

  1. ₹8.50/tabletAripat · 10 tablet mdGentech Healtcare · MRP ₹85.00
  2. ₹13.69/tabletAriford · 10 tablet mdOxford Pharmaceuticals · MRP ₹136.87
  3. ₹14.00/tabletAriphrenz · 10 tablet mdAlkem Laboratories · MRP ₹140.00

Aripiprazole Tablet 7.5 mg

2 packs, ₹11.90 to ₹11.96 per tablet.

  1. ₹11.90/tabletArifine · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹119.00
  2. ₹11.96/tabletNulet · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹179.37

Aripiprazole Tablet MD 15 mg

2 packs, ₹16.80 to ₹18.40 per tablet.

  1. ₹16.80/tabletAriford · 10 tablet mdOxford Pharmaceuticals · MRP ₹168.00
  2. ₹18.40/tabletAriphrenz · 10 tablet mdAlkem Laboratories · MRP ₹184.00

Aripiprazole Tablet 1.25 mg

2 packs, ₹3.28 to ₹5.35 per tablet.

  1. ₹3.28/tabletArzot · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹32.81
  2. ₹5.35/tabletNulet · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹80.30

Aripiprazole Tablet MD 5 mg

1 pack, ₹7.40 per tablet.

  1. ₹7.40/tabletAriford · 10 tablet mdOxford Pharmaceuticals · MRP ₹74.00

Aripiprazole Tablet MD 20 mg

1 pack, ₹17.65 per tablet.

  1. ₹17.65/tabletAriphrenz · 10 tablet mdAlkem Laboratories · MRP ₹176.50

Aripiprazole Tablet MD 30 mg

1 pack, ₹26.95 per tablet.

  1. ₹26.95/tabletAriphrenz · 10 tablet mdAlkem Laboratories · MRP ₹269.50

Aripiprazole Oral Solution 1 mg

1 pack, ₹4.33 per ml.

  1. ₹4.33/mlSolufy · 150 ml oral solutionPulse Pharmaceuticals · MRP ₹650.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.