Medicines / Molecules / Arbutin + Liquorice

Arbutin + LiquoriceEvery pack, by price.

7 packs of Arbutin + Liquorice on NPPA's price list for July 2026: 5 brands from 3 companies, in 5 forms and strengths.

Packs
7
Brands
5
Companies
3
Forms and strengths
5
Price-controlled packs
0 of 7

Packs, lowest price per unit first

Arbutin + Liquorice Cream

3 packs, ₹17.92 to ₹24.95 per g.

  1. ₹17.92/gBanatan · 50 gm creamTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹896.00
  2. ₹22.20/gChromalite Day · 20 gm creamPalsons Derma · MRP ₹444.03
  3. ₹24.95/gChromalite Nite · 20 gm creamPalsons Derma · MRP ₹499.00

Arbutin + Liquorice Facewash

1 pack, ₹5.54 per ml.

  1. ₹5.54/mlChromalite · 90 ml facewashPalsons Derma · MRP ₹499.00

Arbutin + Liquorice Liquid 10 %

1 pack, ₹17.77 per ml.

  1. ₹17.77/mlChromalite · 30 ml liquidPalsons Derma · MRP ₹533.11

Arbutin + Liquorice Oral Liquid

1 pack, ₹3.38 per ml.

  1. ₹3.38/mlChromalite · 100 ml oral liquidPalsons Derma · MRP ₹338.13

Arbutin + Liquorice Gel

1 pack, ₹27.20 per g.

  1. ₹27.20/gKozisol Plus · 20 gm gelSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹544.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.