Medicines / Molecules / Antioxidants
AntioxidantsEvery pack, by price.
31 packs of Antioxidants on NPPA's price list for July 2026: 26 brands from 23 companies, in 16 forms and strengths.
- Packs
- 31
- Brands
- 26
- Companies
- 23
- Forms and strengths
- 16
- Price-controlled packs
- 0 of 31
Packs, lowest price per unit first
Antioxidants Syrup
6 packs, ₹0.62 to ₹1.33 per ml.
- ₹0.62/mlNutox · 200 ml syrupTripada Healthcare · MRP ₹124.57
- ₹0.69/mlSolvazinc · 200 ml syrupSymbiotic Drugs · MRP ₹137.10
- ₹0.73/mlLynet · 200 ml syrupBennet Pharmaceuticals · MRP ₹146.25
- ₹0.77/mlLivowin · 200 ml syrupStadchem of India · MRP ₹154.50
- ₹1.07/mlVinex P · 100 ml syrupAssam Chemical & Pharmaceutical · MRP ₹106.96
- ₹1.33/mlAminohep · 200 ml syrupSanatra Health Care · MRP ₹265.00
Antioxidants Capsule
4 packs, ₹8.95 to ₹21.88 per capsule.
- ₹8.95/capsuleAvi Z · 10 capsuleEndocard · MRP ₹89.50
- ₹11.25/capsuleLivowin · 10 capsuleStadchem of India · MRP ₹112.50
- ₹11.70/capsuleAntioxidant (Healing) · 30 capsuleHealing Pharma India · MRP ₹351.00
- ₹21.88/capsuleAntioxidant HC · 30 capsuleHealing Pharma India · MRP ₹656.25
Antioxidants Tablet
4 packs, ₹2.83 to ₹14.00 per tablet.
- ₹2.83/tabletl Style · 10 tabletAnglo-French Drugs & Industries · MRP ₹28.25
- ₹9.50/tabletJoyfit Plus · 10 tabletCoxswain Healthcare · MRP ₹95.00
- ₹13.20/tabletNeurowin · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹132.00
- ₹14.00/tabletLycopink · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹140.00
Antioxidants Oral Liquid
3 packs, ₹0.23 per ml.
- ₹0.23/mlMulmina · 200 ml oral liquidJuggat Pharma · MRP ₹45.00
- ₹0.23/mlMulmina · 200 ml oral liquidJuggat Pharma · MRP ₹45.00
- ₹0.23/mlMulmina D · 200 ml oral liquidJuggat Pharma · MRP ₹45.00
Antioxidants Softgel Capsule
2 packs, ₹9.00 to ₹89.90 per unit.
- ₹9.00/unitLycomax · 10 softgel capsuleIndswift Laboratories · MRP ₹89.99
- ₹89.90/unitQuanticur · 10 softgel capsuleRonyd Health Care · MRP ₹899.00
Antioxidants Tablet 500 mg
2 packs, ₹10.58 to ₹13.97 per tablet.
- ₹10.58/tabletVitacore C Plus · 30 tabletSaffron Formulations · MRP ₹317.50
- ₹13.97/tabletVitacore C Plus · 10 tabletSaffron Formulations · MRP ₹139.70
Antioxidants Tablet 100 mg
1 pack, ₹15.71 per tablet.
- ₹15.71/tabletAuxamin · 10 tabletAurum Life Science · MRP ₹157.14
Antioxidants Tablet 50 mg
1 pack, ₹19.96 per tablet.
- ₹19.96/tabletAuxamin · 10 tabletAurum Life Science · MRP ₹199.64
Antioxidants Syrup 41.5 mg
1 pack, ₹0.86 per ml.
- ₹0.86/mlCadimmune · 110 ml syrupCadila Pharmaceuticals · MRP ₹95.00
Antioxidants Softgel
1 pack, ₹6.56 per unit.
- ₹6.56/unitCaromax · 15 softgelShaunon Remedies · MRP ₹98.44
Antioxidants Tablet 250 mg
1 pack, ₹131.20 per tablet.
- ₹131.20/tabletEga Glow · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹1,312
Antioxidants Oral Powder
1 pack, ₹13.90 per g.
- ₹13.90/gGO Lean · 50 gm oral powderRadhe Medtech · MRP ₹695.00
Antioxidants Oral Jelly
1 pack, ₹2.61 per g.
- ₹2.61/gJoyfit · 75 gm oral jellyCoxswain Healthcare · MRP ₹196.00
Antioxidants Tetrapack
1 pack, ₹0.23 per ml.
- ₹0.23/mlMulmina · 200 ml tetrapackJuggat Pharma · MRP ₹45.00
Antioxidants Drops
1 pack, ₹3.26 per ml.
- ₹3.26/mlVolken · 30 ml dropsNational C & Pharma · MRP ₹97.88
Antioxidants Shampoo
1 pack, ₹1.96 per ml.
- ₹1.96/mlXpans · 100 ml shampooHBC Dermiza Healthcare · MRP ₹195.76
Companies marketing it
- Juggat Pharma4 packs
- Healing Pharma India2 packs
- Aurum Life Science2 packs
- Coxswain Healthcare2 packs
- Stadchem of India2 packs
- Saffron Formulations2 packs
- Sanatra Health Care1 pack
- Endocard1 pack
- Cadila Pharmaceuticals1 pack
- Shaunon Remedies1 pack
- Torrent Pharmaceuticals1 pack
- Radhe Medtech1 pack
- Anglo-French Drugs & Industries1 pack
- Indswift Laboratories1 pack
- Sun Pharma1 pack
- Bennet Pharmaceuticals1 pack
- Micro Labs1 pack
- Tripada1 pack
- Ronyd Health Care1 pack
- Symbiotic Drugs1 pack
- Assam Chemical & Pharmaceutical1 pack
- National C & Pharma1 pack
- HBC1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.