Medicines / Molecules / Anti-Stretch Mark
Anti-Stretch MarkEvery pack, by price.
6 packs of Anti-Stretch Mark on NPPA's price list for July 2026: 6 brands from 6 companies, in 4 forms and strengths.
- Packs
- 6
- Brands
- 6
- Companies
- 6
- Forms and strengths
- 4
- Price-controlled packs
- 0 of 6
Packs, lowest price per unit first
Anti-Stretch Mark Cream
3 packs, ₹3.38 to ₹10.40 per ml.
- ₹3.38/mlStretchnil · 100 ml creamGufic Bioscience · MRP ₹337.50
- ₹5.99/gStrianil · 50 gm creamKLM Laboratories · MRP ₹299.50
- ₹10.40/gGraviderm · 50 gm creamMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹520.00
Anti-Stretch Mark Oil
1 pack, ₹3.99 per ml.
- ₹3.99/mlFemderm · 100 ml oilPalsons Derma · MRP ₹399.00
Anti-Stretch Mark Gel
1 pack, ₹9.38 per g.
- ₹9.38/gOjobella · 50 gm gelBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹469.00
Anti-Stretch Mark Lotion
1 pack, ₹3.73 per ml.
- ₹3.73/mlWanish · 100 ml lotionOzone Pharmaceuticals · MRP ₹373.09
Companies marketing it
- Palsons Derma1 pack
- Macleods Pharmaceuticals1 pack
- Brinton Pharmaceuticals1 pack
- Gufic Bioscience1 pack
- KLM Laboratories1 pack
- Ozone Pharmaceuticals1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.