Medicines / Molecules / Amoxycillin + Clavulanic Acid + Lactobacillus
Amoxycillin + Clavulanic Acid + LactobacillusEvery pack, by price.
35 packs of Amoxycillin + Clavulanic Acid + Lactobacillus on NPPA's price list for July 2026: 29 brands from 29 companies, in 12 forms and strengths.
- Packs
- 35
- Brands
- 29
- Companies
- 29
- Forms and strengths
- 12
- Price-controlled packs
- 0 of 35
Packs, lowest price per unit first
Amoxycillin + Clavulanic Acid + Lactobacillus Tablet 625 mg
12 packs, ₹8.71 to ₹33.44 per tablet.
- ₹8.71/tabletHealclav LB · 6 tabletHealing Pharma India · MRP ₹52.25
- ₹16.10/tabletEntmox LB · 10 tabletMaxrelief Pharmaceuticals · MRP ₹161.00
- ₹17.25/tabletAmclavanic LB · 10 tabletConcept Biosciences · MRP ₹172.50
- ₹18.40/tabletRdmox CV · 10 tabletAggrowin Pharma · MRP ₹184.00
- ₹19.38/tabletGrabmox LB · 6 tabletHymax Healthcare · MRP ₹116.25
- ₹19.55/tabletXyloclav · 10 tabletLividus Pharma · MRP ₹195.46
- ₹22.32/tabletAznesita CV · 10 tabletDaylon Healthcare · MRP ₹223.23
- ₹23.40/tabletYimoxclav LB · 10 tabletRadhe Medtech · MRP ₹234.00
- ₹24.80/tabletXenamox CV · 10 tabletXena Coronus Health Care · MRP ₹248.00
- ₹25.48/tabletAugpen LB · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹254.75
- ₹28.14/tabletGoldclav LB · 10 tabletForgen Healthcare · MRP ₹281.42
- ₹33.44/tabletIvamox LB · 6 tabletIva Healthcare · MRP ₹200.62
Amoxycillin + Clavulanic Acid + Lactobacillus Tablet 500/125 MG/60 miu
8 packs, ₹19.50 to ₹43.50 per tablet.
- ₹19.50/tabletCV Tek LB · 10 tabletMedinza Biotech · MRP ₹195.00
- ₹25.50/tabletClimox CV LB · 6 tabletEmbiotic Lab · MRP ₹153.00
- ₹27.51/tabletBoostim-Lb · 10 tabletManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹275.14
- ₹28.50/tabletClavobid LB · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹285.00
- ₹29.00/tabletReoclav LB · 10 tabletWilburt Remedies · MRP ₹290.00
- ₹34.31/tabletValcamox LB · 6 tabletKloster Pharmaceuticals · MRP ₹205.83
- ₹42.46/tabletAugpen LB · 6 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹254.75
- ₹43.50/tabletXyclav LB · 10 tabletSignova Pharma · MRP ₹435.00
Amoxycillin + Clavulanic Acid + Lactobacillus Tablet
4 packs, ₹22.70 to ₹30.83 per tablet.
- ₹22.70/tabletWayoclav · 10 tabletWayonext Pharmaceuticals · MRP ₹227.00
- ₹27.34/tabletZedobact CL · 6 tabletArrient Healthcare · MRP ₹164.06
- ₹30.00/tabletYocv LB · 10 tabletNeomedix Healthcare India · MRP ₹300.00
- ₹30.83/tabletQureclav · 10 tabletQurewell Lifesciences · MRP ₹308.34
Amoxycillin + Clavulanic Acid + Lactobacillus Tablet 500/125 MG/60 MS
2 packs, ₹10.42 to ₹25.68 per tablet.
- ₹10.42/tabletAmoxyvon · 6 tabletKhandelwal Laboratories · MRP ₹62.50
- ₹25.68/tabletAroclav LB · 6 tabletAareen Healthcare · MRP ₹154.06
Amoxycillin + Clavulanic Acid + Lactobacillus Tablet 250 Mg/125 MG/30 miu
2 packs, ₹22.64 to ₹73.30 per tablet.
- ₹22.64/tabletBoostim-Lb · 10 tabletManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹226.41
- ₹73.30/tabletAugpen LB · 6 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹439.80
Amoxycillin + Clavulanic Acid + Lactobacillus Tablet 875/125 MG/60 M
1 pack, ₹60.74 per tablet.
- ₹60.74/tabletAugpen LB · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹607.35
Amoxycillin + Clavulanic Acid + Lactobacillus Tablet SR 875/125 MG/60 M
1 pack, ₹52.78 per tablet.
- ₹52.78/tabletBoostim-Lb · 10 tablet srManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹527.80
Amoxycillin + Clavulanic Acid + Lactobacillus Tablet 500 Mg/125 MG/60 miu
1 pack, ₹26.00 per tablet.
- ₹26.00/tabletClavogard LB · 6 tabletBiomax Biotechnics · MRP ₹156.00
Amoxycillin + Clavulanic Acid + Lactobacillus Dry Syrup 200 Mg/28.5 MG/30 M
1 pack, ₹2.16 per ml.
- ₹2.16/mlLactoclaav Bid (Cachet) · 30 ml dry syrupCachet Pharmaceuticals · MRP ₹64.83
Amoxycillin + Clavulanic Acid + Lactobacillus Dry Syrup 200 Mg/28.5 MG/60 M
1 pack, ₹2.16 per ml.
- ₹2.16/mlMoxipil CL · 30 ml dry syrupPsychotropics India · MRP ₹64.89
Amoxycillin + Clavulanic Acid + Lactobacillus Capsule
1 pack, ₹20.80 per capsule.
- ₹20.80/capsuleMoxquad LB · 10 capsuleSunberry Lifesciences · MRP ₹208.00
Amoxycillin + Clavulanic Acid + Lactobacillus Syrup 4 mg
1 pack, ₹2.97 per ml.
- ₹2.97/mlRdmox CV · 30 ml syrupAggrowin Pharma · MRP ₹89.06
Companies marketing it
- Emcure4 packs
- Maneesh Pharmaceuticals3 packs
- Aggrowin Pharma2 packs
- Concept Biosciences1 pack
- Khandelwal Laboratories1 pack
- Aareen Healthcare1 pack
- Daylon Healthcare1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
- Biomax Biotechnics1 pack
- Embiotic Lab1 pack
- Medinza Biotech1 pack
- Maxrelief Pharmaceuticals1 pack
- Forgen Healthcare1 pack
- Hymax Healthcare1 pack
- Healing Pharma India1 pack
- Iva Healthcare1 pack
- Alkem1 pack
- Psychotropics India1 pack
- Sunberry Lifesciences1 pack
- Qurewell Lifesciences1 pack
- Wilburt Remedies1 pack
- Kloster Pharmaceuticals1 pack
- Wayonext Pharmaceuticals1 pack
- Xena Coronus Health Care1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.