Medicines / Molecules / Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin

Ambroxol + Levosalbutamol + GuaifenesinEvery pack, by price.

395 packs of Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin on NPPA's price list for July 2026: 257 brands from 169 companies, in 32 forms and strengths.

Packs
395
Brands
257
Companies
169
Forms and strengths
32
Price-controlled packs
0 of 395

Packs, lowest price per unit first

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Syrup 30/1/50 mg

154 packs, ₹0.26 to ₹2.63 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.26/mlEldikof · 100 ml syrupElder Projects · MRP ₹26.25
  2. ₹0.46/mlAscotor LS · 100 ml syrupElder Labs · MRP ₹45.63
  3. ₹0.56/mlSalbrox · 100 ml syrupInvision Medi Sciences · MRP ₹56.37
  4. ₹0.59/mlMucorin (Rhine) · 100 ml syrupRhine Biogenics · MRP ₹59.00
  5. ₹0.62/mlActacof · 100 ml syrupShankus Acme Pharma · MRP ₹62.00
  6. ₹0.66/mlBroncolite LS · 60 ml syrupInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹39.64
  7. ₹0.72/mlRespira-Ls · 60 ml syrupGeno Pharmaceuticals · MRP ₹43.12
  8. ₹0.73/mlMentoxyl · 100 ml syrupST Morrison · MRP ₹72.80
  9. ₹0.73/mlRespira-Ls · 100 ml syrupGeno Pharmaceuticals · MRP ₹72.66
  10. ₹0.80/mlTarific · 100 ml syrupGufic Bioscience · MRP ₹80.00
  11. ₹0.80/mlTusilin · 100 ml syrupSignova Pharma · MRP ₹80.00
  12. ₹0.81/mlUsal LS Plus · 100 ml syrupSeagull Pharma · MRP ₹80.63
The next 48 by price per ml
  1. ₹0.82/mlActacof · 100 ml syrupShankus Acme Pharma · MRP ₹82.00
  2. ₹0.83/mlExpectus LS · 100 ml syrupIndi Pharma · MRP ₹82.50
  3. ₹0.83/mlSalbetol LS · 100 ml syrupFDC · MRP ₹83.00
  4. ₹0.84/mlExil LS · 100 ml syrupMedopharm · MRP ₹83.50
  5. ₹0.84/mlTussiben LS · 100 ml syrupLeben Laboratories · MRP ₹84.38
  6. ₹0.85/mlSudin LS · 100 ml syrupGroup Pharmaceuticals · MRP ₹85.00
  7. ₹0.87/mlCheston AX · 100 ml syrupCipla · MRP ₹87.00
  8. ₹0.87/mlHelpotus LS Plus · 100 ml syrupEncore Healthcare · MRP ₹87.00
  9. ₹0.87/mlZeet LS · 100 ml syrupAlembic · MRP ₹87.09
  10. ₹0.88/mlPlanokuf LS · 100 ml syrupShreya Life Sciences · MRP ₹87.50
  11. ₹0.88/mlSpirovent Plus · 100 ml syrupKoye Pharmaceuticals · MRP ₹88.00
  12. ₹0.88/mlUncof · 100 ml syrupHelios Pharmaceuticals · MRP ₹88.00
  13. ₹0.89/mlAmbrid · 100 ml syrupMicro Labs · MRP ₹89.10
  14. ₹0.89/mlBroncolite LS · 100 ml syrupInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹88.75
  15. ₹0.90/mlLibitus LS · 100 ml syrupLeben Laboratories · MRP ₹89.70
  16. ₹0.91/mlAmbright · 100 ml syrupCadell Health Care · MRP ₹91.00
  17. ₹0.91/mlZerotuss XP · 100 ml syrupAristo Pharmaceuticals · MRP ₹90.85
  18. ₹0.93/mlAscovent LS · 100 ml syrupGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹93.00
  19. ₹0.93/mlComtus · 100 ml syrupComed Chemicals · MRP ₹93.00
  20. ₹0.93/mlSudex · 100 ml syrupComed Chemicals · MRP ₹92.81
  21. ₹0.94/mlAstha · 100 ml syrupDivine Lifecare · MRP ₹93.50
  22. ₹0.94/mlSalmodil LS · 100 ml syrupFDC · MRP ₹94.13
  23. ₹0.94/mlSedam · 100 ml syrupMcastro Pharma · MRP ₹94.00
  24. ₹0.95/mlGracof LS · 100 ml syrupGraf Laboratories · MRP ₹95.00
  25. ₹0.98/mlKofirax · 100 ml syrupHetero Healthcare · MRP ₹97.50
  26. ₹0.98/mlTopex LS · 100 ml syrupOzone Pharmaceuticals · MRP ₹98.44
  27. ₹0.98/mlZerikof · 100 ml syrupZerico Lifesciences · MRP ₹97.50
  28. ₹1.00/mlHelpotus LS · 60 ml syrupEncore Healthcare · MRP ₹60.00
  29. ₹1.00/mlKofgard LS · 100 ml syrupMapra Laboratories · MRP ₹100.17
  30. ₹1.00/mlKofgaurd · 100 ml syrupMapra Laboratories · MRP ₹100.17
  31. ₹1.01/mlKoltus LS · 100 ml syrupAptus Pharma · MRP ₹101.25
  32. ₹1.01/mlTerphylate LS · 100 ml syrupOverseas Healthcare · MRP ₹100.50
  33. ₹1.02/mlAmbrodil LX · 100 ml syrupAristo Pharmaceuticals · MRP ₹101.71
  34. ₹1.02/mlCapex LS · 100 ml syrupSeagull Labs · MRP ₹102.20
  35. ₹1.02/mlCoughsee · 100 ml syrupSurge Biotech · MRP ₹102.19
  36. ₹1.02/mlTussiben LS · 60 ml syrupLeben Laboratories · MRP ₹60.94
  37. ₹1.03/mlBrofentol LS · 100 ml syrupDuckbill Drugs · MRP ₹103.12
  38. ₹1.03/mlIngahist LS · 100 ml syrupInga Laboratories · MRP ₹103.10
  39. ₹1.03/mlRespihop · 100 ml syrupAnax Life Sciences · MRP ₹103.00
  40. ₹1.03/mlWelminic LS · 100 ml syrupAkumentis Healthcare · MRP ₹102.50
  41. ₹1.03/mlWelminic Plus · 100 ml syrupAkumentis Healthcare · MRP ₹102.50
  42. ₹1.04/mlKhasigo LS · 100 ml syrupCadila Pharmaceuticals · MRP ₹104.40
  43. ₹1.05/mlRefid LS · 100 ml syrupDr. Johns Laboratories · MRP ₹105.00
  44. ₹1.06/mlCofsy LS · 100 ml syrupSkymax Laboratories · MRP ₹106.00
  45. ₹1.06/mlTordex LS · 100 ml syrupTorque Pharmaceuticals · MRP ₹106.00
  46. ₹1.08/mlActacof · 60 ml syrupShankus Acme Pharma · MRP ₹65.00
  47. ₹1.08/mlAmcodex LS · 100 ml syrupConcept Biosciences · MRP ₹108.00
  48. ₹1.08/mlMucaryl LS · 100 ml syrupGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹108.00

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Syrup

88 packs, ₹0.11 to ₹1.88 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.11/mlMegakof · 100 ml syrupMarc Laboratories · MRP ₹11.00
  2. ₹0.12/mlDilevol · 100 ml syrupEast West Pharma · MRP ₹12.30
  3. ₹0.25/mlCatarex · 100 ml syrupMendine Pharmaceuticals · MRP ₹24.93
  4. ₹0.28/mlKhasigo · 60 ml syrupCadila Pharmaceuticals · MRP ₹16.70
  5. ₹0.30/mlFrezcold · 100 ml syrupAkumentis Healthcare · MRP ₹30.14
  6. ₹0.30/mlVentoxol l · 60 ml syrupUniventis Medicare · MRP ₹18.04
  7. ₹0.74/mlMusol P · 60 ml syrupTheia Health Care · MRP ₹44.64
  8. ₹0.77/mlSedam · 100 ml syrupMcastro Pharma · MRP ₹76.88
  9. ₹0.80/mlZyvitus · 100 ml syrupZyvieon Healthcare · MRP ₹80.36
  10. ₹0.84/mlHealtuss LS · 100 ml syrupHealing Pharma India · MRP ₹84.00
  11. ₹0.85/mlCorized LS · 100 ml syrupWander Medicare · MRP ₹85.00
  12. ₹0.89/mlAceril · 100 ml syrupSifco Pharma · MRP ₹89.00
The next 48 by price per ml
  1. ₹0.89/mlCitikof LS · 100 ml syrupForgen Healthcare · MRP ₹89.47
  2. ₹0.89/mlDuedex · 100 ml syrupIpc Healthcare · MRP ₹89.00
  3. ₹0.90/mlSudex · 60 ml syrupComed Chemicals · MRP ₹53.90
  4. ₹0.92/mlTruecof LS · 100 ml syrupValue Formulations · MRP ₹91.88
  5. ₹0.93/mlConeed · 100 ml syrupLorance Pharma · MRP ₹92.81
  6. ₹0.93/mlKofcatch LS · 100 ml syrupKLM Laboratories · MRP ₹93.28
  7. ₹0.93/mlMixsyp LS · 100 ml syrupHiglance Laboratories · MRP ₹92.81
  8. ₹0.93/mlMooncof LS · 100 ml syrupMoonstar Lifecare · MRP ₹93.00
  9. ₹0.94/mlAmbikof · 100 ml syrupKanad Labs · MRP ₹93.75
  10. ₹0.94/mlCatarex · 100 ml syrupMendine Pharmaceuticals · MRP ₹93.75
  11. ₹0.94/mlMooncof · 60 ml syrupMoonstar Lifecare · MRP ₹56.25
  12. ₹0.98/mlBroncolee (Abaris) · 100 ml syrupAbaris Healthcare · MRP ₹97.50
  13. ₹0.98/mlKofcatch LS · 100 ml syrupKLM Laboratories · MRP ₹98.44
  14. ₹0.98/mlKofcatch LS · 100 ml syrupKLM Laboratories · MRP ₹98.44
  15. ₹0.98/mlLevolin Plus · 60 ml syrupCipla · MRP ₹58.87
  16. ₹0.99/mlWetcolib LS · 100 ml syrupLibramed Pharmaceuticals · MRP ₹99.00
  17. ₹1.00/mlBingo · 60 ml syrupNextgen Health Care · MRP ₹60.00
  18. ₹1.00/mlHealtuss LS · 60 ml syrupHealing Pharma India · MRP ₹60.00
  19. ₹1.01/mlBroeaz · 100 ml syrupMorepen Laboratories · MRP ₹101.06
  20. ₹1.02/mlInstacuf LS · 100 ml syrupInstaray Pharmaceuticals · MRP ₹102.09
  21. ₹1.02/mlLintus LS · 60 ml syrupLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹60.90
  22. ₹1.02/mlVentoxol l · 100 ml syrupUniventis Medicare · MRP ₹102.30
  23. ₹1.03/mlDotcoff · 100 ml syrupIcarus Healthcare Primus · MRP ₹103.13
  24. ₹1.08/mlBrolem X · 100 ml syrupLesanto Laboratories · MRP ₹107.81
  25. ₹1.08/mlCheston-Ls · 100 ml syrupCipla · MRP ₹107.93
  26. ₹1.08/mlMucoza · 100 ml syrupUniza Healthcare · MRP ₹107.81
  27. ₹1.08/mlSalventag · 100 ml syrupOlcare · MRP ₹107.50
  28. ₹1.08/mlToko LS · 100 ml syrupHymax Healthcare · MRP ₹107.81
  29. ₹1.10/mlBenzokuf · 100 ml syrupNexa Wellness · MRP ₹110.00
  30. ₹1.12/mlIvaril · 100 ml syrupIva Healthcare · MRP ₹112.00
  31. ₹1.12/mlLibitus LS · 60 ml syrupLeben Laboratories · MRP ₹67.03
  32. ₹1.13/mlVentilex LS · 100 ml syrupAristo Laboratories · MRP ₹113.44
  33. ₹1.14/mlDiacoff LS · 100 ml syrupMcronus Lifescience · MRP ₹114.00
  34. ₹1.15/mlDecoff LS · 100 ml syrupRanbaxy Laboratories · MRP ₹115.00
  35. ₹1.17/mlDolosils LS · 100 ml syrupMicro Labs · MRP ₹117.00
  36. ₹1.17/mlDotcoff · 60 ml syrupIcarus Healthcare Primus · MRP ₹70.31
  37. ₹1.17/mlDuedex · 100 ml syrupIpc Healthcare · MRP ₹117.00
  38. ₹1.18/mlWetcof · 100 ml syrupLaborate Pharmaceutical · MRP ₹118.00
  39. ₹1.19/mlIvaril · 100 ml syrupIva Healthcare · MRP ₹119.00
  40. ₹1.19/mlPiritexyl · 100 ml syrupJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹118.55
  41. ₹1.20/mlTussmark LS · 60 ml syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹72.18
  42. ₹1.23/mlTussmark LS · 100 ml syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹122.80
  43. ₹1.25/mlCoughwil LS · 100 ml syrupWilburt Remedies · MRP ₹125.00
  44. ₹1.26/mlAmbikof Junior · 60 ml syrupKanad Labs · MRP ₹75.50
  45. ₹1.27/mlBrncolee PD · 60 ml syrupAbaris Healthcare · MRP ₹76.30
  46. ₹1.27/mlTusvo LS · 100 ml syrupVasu Organics · MRP ₹126.56
  47. ₹1.28/mlAmbrodil LS · 60 ml syrupAristo Pharmaceuticals · MRP ₹76.90
  48. ₹1.28/mlBroncofree (Parker) Kid · 50 ml syrupParker Robinson · MRP ₹63.75

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Syrup 15/0.5/50 mg

52 packs, ₹0.79 to ₹1.85 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.79/mlUsal LS · 100 ml syrupSeagull Pharma · MRP ₹79.00
  2. ₹0.88/mlEmcoril · 100 ml syrupEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹87.90
  3. ₹0.93/mlSalphyllin LS · 60 ml syrupLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹55.78
  4. ₹0.95/mlNotus LS · 100 ml syrupNoel Pharmaceuticals · MRP ₹94.50
  5. ₹0.98/mlAsthalin AX · 100 ml syrupCipla · MRP ₹98.12
  6. ₹0.98/mlSalphyllin LS · 100 ml syrupLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹98.44
  7. ₹1.02/mlTussalyte-Ls · 60 ml syrupMeridian Enterprises · MRP ₹61.00
  8. ₹1.08/mlAmbril Plus · 100 ml syrupManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹107.77
  9. ₹1.08/mlCheston-Ls · 60 ml syrupCipla · MRP ₹64.74
  10. ₹1.08/mlLevolin Plus · 100 ml syrupCipla · MRP ₹107.93
  11. ₹1.08/mlRespithik LS · 60 ml syrupSmart Laboratories · MRP ₹65.00
  12. ₹1.11/mlExpectus LS · 60 ml syrupIndi Pharma · MRP ₹66.45
The other 40 by price per ml
  1. ₹1.13/mlSolvin · 100 ml syrupIpca Laboratories · MRP ₹112.50
  2. ₹1.17/mlCuflift LS · 60 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹70.00
  3. ₹1.17/mlElzin · 100 ml syrupBueno Salud Care India · MRP ₹117.00
  4. ₹1.17/mlSpirovent Plus · 60 ml syrupKoye Pharmaceuticals · MRP ₹70.00
  5. ₹1.18/mlAmbrosol LS · 100 ml syrupExeltis · MRP ₹118.00
  6. ₹1.19/mlPiritexyl · 100 ml syrupJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹118.55
  7. ₹1.22/mlAscoril LS · 100 ml syrupGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹121.87
  8. ₹1.22/mlTuspel LS · 100 ml syrupIndoco Remedies · MRP ₹122.35
  9. ₹1.25/mlTussberry · 100 ml syrupAcinta Pharmaceuticals · MRP ₹125.00
  10. ₹1.26/mlKufril LS · 100 ml syrupMed Manor Organics · MRP ₹125.63
  11. ₹1.30/mlBricarex-Ls · 100 ml syrupZydus Healthcare · MRP ₹130.29
  12. ₹1.30/mlVentryl LS · 60 ml syrupMicro Labs · MRP ₹77.80
  13. ₹1.33/mlTusq LS · 60 ml syrupBlue Cross Laboratories · MRP ₹79.68
  14. ₹1.33/mlVentilex LS · 60 ml syrupAristo Laboratories · MRP ₹79.68
  15. ₹1.34/mlWelminic LS · 60 ml syrupAkumentis Healthcare · MRP ₹80.10
  16. ₹1.40/mlAerodil LS · 100 ml syrupZydus Healthcare · MRP ₹140.21
  17. ₹1.41/mlBrozeet LS · 100 ml syrupAlembic · MRP ₹140.91
  18. ₹1.41/mlKep-Ls · 60 ml syrupKepler Health Care · MRP ₹84.38
  19. ₹1.45/mlElzin · 60 ml syrupBueno Salud Care India · MRP ₹87.00
  20. ₹1.45/mlSomavent LS · 60 ml syrupSomatico Pharmacal · MRP ₹87.19
  21. ₹1.46/mlBrozeet Plus · 100 ml syrupAlembic · MRP ₹146.39
  22. ₹1.48/mlCordine LS · 60 ml syrupTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹89.05
  23. ₹1.50/mlVentiphylline LS · 60 ml syrupJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹89.90
  24. ₹1.50/mlXL 80 LS Junior · 60 ml syrupDWD Pharmaceuticals · MRP ₹90.00
  25. ₹1.52/mlLincotus PD · 60 ml syrupMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹90.94
  26. ₹1.53/mlRespicure LS · 100 ml syrupCorona · MRP ₹152.63
  27. ₹1.59/mlKufftas LS · 60 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹95.63
  28. ₹1.60/mlKofarest LS · 60 ml syrupCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹96.19
  29. ₹1.61/mlChericof LS · 60 ml syrupSun Pharma Laboratories · MRP ₹96.56
  30. ₹1.61/mlPiritexyl · 60 ml syrupJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹96.60
  31. ₹1.62/mlKofover LD · 60 ml syrupBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹97.17
  32. ₹1.63/mlInstaryl LS · 60 ml syrupAglowmed Pharmaceuticals · MRP ₹97.56
  33. ₹1.66/mlViscodyne LS · 100 ml syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹166.17
  34. ₹1.67/mlMacbery PD · 60 ml syrupMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹100.03
  35. ₹1.72/mlTixylix LS · 60 ml syrupAbbott Healthcare · MRP ₹102.94
  36. ₹1.78/mlRespicure LS · 60 ml syrupCorona · MRP ₹106.97
  37. ₹1.81/mlAscodex · 60 ml syrupGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹108.75
  38. ₹1.81/mlBro-Zedex LS · 100 ml syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹180.93
  39. ₹1.83/mlBronkolyte LS PD · 60 ml syrupEntod Pharmaceuticals · MRP ₹109.69
  40. ₹1.85/mlBrozeet LS · 60 ml syrupAlembic · MRP ₹110.90

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Drops 7.5/0.25/12.5 mg

25 packs, ₹2.66 to ₹6.82 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹2.66/mlLitcoff LS · 15 ml dropsST Morrison · MRP ₹39.90
  2. ₹3.31/mlUsal LS · 15 ml dropsSeagull Pharma · MRP ₹49.69
  3. ₹3.40/mlTussalyte-Ls · 15 ml dropsMeridian Enterprises · MRP ₹51.00
  4. ₹3.43/mlCofsy LS · 15 ml dropsSkymax Laboratories · MRP ₹51.50
  5. ₹3.74/mlLibitus · 15 ml dropsLeben Laboratories · MRP ₹56.15
  6. ₹3.87/mlKofgard · 15 ml dropsMapra Laboratories · MRP ₹58.12
  7. ₹3.91/mlWelminic LS · 15 ml dropsAkumentis Healthcare · MRP ₹58.67
  8. ₹4.33/mlEbcof · 15 ml dropsMMC Pharmaceuticals · MRP ₹65.00
  9. ₹4.47/mlZerotuss · 15 ml dropsAristo Pharmaceuticals · MRP ₹67.00
  10. ₹4.50/mlDerivent · 15 ml dropsNavil Laboratories · MRP ₹67.50
  11. ₹4.66/mlVentirex · 15 ml dropsUnimarck Healthcare · MRP ₹69.85
  12. ₹4.67/mlAmrox LS · 15 ml dropsLeeford Healthcare · MRP ₹70.00
The other 13 by price per ml
  1. ₹4.67/mlElzin · 15 ml dropsBueno Salud Care India · MRP ₹70.00
  2. ₹4.69/mlAsthakind LS · 15 ml dropsMankind Pharmaceuticals · MRP ₹70.30
  3. ₹4.74/mlKep-Ls · 15 ml dropsKepler Health Care · MRP ₹71.16
  4. ₹4.88/mlServil Baby · 15 ml dropsAdonis Laboratories · MRP ₹73.13
  5. ₹4.94/mlMucomelt · 15 ml dropsVenus Remedies · MRP ₹74.06
  6. ₹5.14/mlInstaryl LS · 15 ml dropsAglowmed Pharmaceuticals · MRP ₹77.14
  7. ₹5.31/mlKufril LS · 15 ml dropsMed Manor Organics · MRP ₹79.69
  8. ₹5.81/mlBrozeet LS · 15 ml dropsAlembic · MRP ₹87.09
  9. ₹5.86/mlBro-Zedex LS · 15 ml dropsDr. Reddys Laboratories · MRP ₹87.91
  10. ₹5.86/mlRespicure LS · 15 ml dropsCorona · MRP ₹87.94
  11. ₹5.88/mlAscoril LS · 15 ml dropsGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹88.13
  12. ₹6.10/mlViscodyne LS Plus · 15 ml dropsDr. Reddys Laboratories · MRP ₹91.52
  13. ₹6.82/mlKofarest PD Drops · 15 ml dropsCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹102.27

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Drops

17 packs, ₹2.60 to ₹6.10 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹2.60/mlAmbrid · 15 ml dropsMicro Labs · MRP ₹38.95
  2. ₹4.06/mlBenzokuf · 15 ml dropsNexa Wellness · MRP ₹60.84
  3. ₹4.25/mlMucodil LS · 15 ml dropsM D C Pharmaceuticals · MRP ₹63.75
  4. ₹4.29/mlCoughsee · 15 ml dropsSurge Biotech · MRP ₹64.29
  5. ₹4.31/mlXpect LS · 15 ml dropsAlkem Laboratories · MRP ₹64.65
  6. ₹4.33/mlRinocof LS · 15 ml dropsAstrum Healthcare · MRP ₹65.00
  7. ₹4.58/mlAmbrodil LS · 15 ml dropsAristo Pharmaceuticals · MRP ₹68.75
  8. ₹4.67/mlPatson LS · 15 ml dropsPatson Laboratories · MRP ₹70.00
  9. ₹4.68/mlPedivent LS · 15 ml dropsOlcare · MRP ₹70.25
  10. ₹4.94/mlSoventus LS · 15 ml dropsZuventus Healthcare · MRP ₹74.15
  11. ₹5.00/mlBroxyl LS · 15 ml dropsAustro Lab · MRP ₹75.00
  12. ₹5.00/mlSomavent LS · 15 ml dropsSomatico Pharmacal · MRP ₹75.00
The other 5 by price per ml
  1. ₹5.34/mlAscodex Junior · 15 ml dropsGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹80.16
  2. ₹5.47/mlRespira-Ls · 15 ml dropsGeno Pharmaceuticals · MRP ₹82.04
  3. ₹5.56/mlUscoff LS · 15 ml dropsUniserve Health Care · MRP ₹83.44
  4. ₹5.57/mlTusvo LS · 15 ml dropsVasu Organics · MRP ₹83.53
  5. ₹6.10/mlViscodyne LS · 15 ml dropsDr. Reddys Laboratories · MRP ₹91.52

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Expectorant 30/1/50 mg

10 packs, ₹0.79 to ₹1.41 per ml.

  1. ₹0.79/mlVentasol AX · 100 ml expectorantIntra Labs · MRP ₹79.00
  2. ₹0.82/mlTarific · 100 ml expectorantGufic Bioscience · MRP ₹82.00
  3. ₹0.85/mlCodylex · 100 ml expectorantAnglo-French Drugs & Industries · MRP ₹85.00
  4. ₹1.09/mlAsthakind LS · 100 ml expectorantMankind Pharmaceuticals · MRP ₹109.21
  5. ₹1.09/mlSpid (Cachet) · 100 ml expectorantCachet Pharmaceuticals · MRP ₹108.50
  6. ₹1.12/mlKoforil · 100 ml expectorantFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹112.00
  7. ₹1.22/mlSynabron LS · 100 ml expectorantConcept Pharmaceuticals · MRP ₹121.88
  8. ₹1.31/mlPulmorest LS · 100 ml expectorantStadmed · MRP ₹130.91
  9. ₹1.32/mlAsthakind LS · 60 ml expectorantMankind Pharmaceuticals · MRP ₹79.40
  10. ₹1.41/mlInstaryl LS · 100 ml expectorantAglowmed Pharmaceuticals · MRP ₹140.66

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Syrup 15/1/50 mg

7 packs, ₹0.92 to ₹1.75 per ml.

  1. ₹0.92/mlLevotus (Sanatra) · 100 ml syrupSanatra Health Care · MRP ₹92.00
  2. ₹1.08/mlRespifresh · 60 ml syrupSmart Laboratories · MRP ₹65.00
  3. ₹1.11/mlBrodil · 100 ml syrupVanguard Therapeutics · MRP ₹111.49
  4. ₹1.12/mlVentryl LS · 100 ml syrupMicro Labs · MRP ₹111.50
  5. ₹1.20/mlRespifresh · 100 ml syrupSmart Laboratories · MRP ₹120.00
  6. ₹1.64/mlBrodil · 60 ml syrupVanguard Therapeutics · MRP ₹98.58
  7. ₹1.75/mlPlanokuf XP Lite · 60 ml syrupShreya Life Sciences · MRP ₹104.81

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Syrup 7.5/0.25/12.5 mg

4 packs, ₹0.50 to ₹1.81 per ml.

  1. ₹0.50/mlServil Baby Plus · 60 ml syrupAdonis Laboratories · MRP ₹30.00
  2. ₹1.25/mlMucaryl LS · 60 ml syrupGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
  3. ₹1.30/mlMucomelt · 100 ml syrupVenus Remedies · MRP ₹130.31
  4. ₹1.81/mlAscoril LS · 60 ml syrupGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹108.75

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Oral Drops 7.5/0.25/12.5 mg

4 packs, ₹3.27 to ₹4.69 per ml.

  1. ₹3.27/mlHelpotus LS · 15 ml oral dropsEncore Healthcare · MRP ₹49.00
  2. ₹3.30/mlExpectus LS · 15 ml oral dropsIndi Pharma · MRP ₹49.50
  3. ₹4.67/mlCuflift LS · 15 ml oral dropsLeeford Healthcare · MRP ₹70.00
  4. ₹4.69/mlTussin LS · 15 ml oral dropsSynchem Lab · MRP ₹70.31

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Expectorant 15/0.5/50 mg

3 packs, ₹1.19 to ₹1.67 per ml.

  1. ₹1.19/mlAsthalin Plus · 100 ml expectorantCipla · MRP ₹118.72
  2. ₹1.39/mlAsthakind LS · 60 ml expectorantMankind Pharmaceuticals · MRP ₹83.66
  3. ₹1.67/mlMacbery Junior · 60 ml expectorantMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹100.03

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Oral Drops

3 packs, ₹3.20 to ₹4.91 per ml.

  1. ₹3.20/mlCoughwil LS · 30 ml oral dropsWilburt Remedies · MRP ₹96.00
  2. ₹4.67/mlCoriminic LS · 15 ml oral dropsWanbury · MRP ₹70.00
  3. ₹4.91/mlTussmark LS · 15 ml oral dropsMankind Pharmaceuticals · MRP ₹73.72

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Syrup 15.0/1.00/50.0 mg

2 packs, ₹1.02 to ₹1.18 per ml.

  1. ₹1.02/mlAlvikoff · 100 ml syrupAlvio Pharmaceuticals · MRP ₹102.00
  2. ₹1.18/mlAlvikoff · 60 ml syrupAlvio Pharmaceuticals · MRP ₹71.00

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Drops 15/0.25/12.5 mg

2 packs, ₹4.58 to ₹6.41 per ml.

  1. ₹4.58/mlAmbrodil LX · 15 ml dropsAristo Pharmaceuticals · MRP ₹68.75
  2. ₹6.41/mlKofover · 15 ml dropsBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹96.14

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Expectorant

2 packs, ₹1.02 to ₹1.13 per ml.

  1. ₹1.02/mlBrethese LS · 100 ml expectorantGalpha Laboratories · MRP ₹102.09
  2. ₹1.13/mlDeriphyllin LS · 100 ml expectorantZydus Healthcare · MRP ₹113.12

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Drops 15/0.5/50 mg

2 packs, ₹4.55 to ₹8.00 per ml.

  1. ₹4.55/mlCapex LS · 15 ml dropsSeagull Labs · MRP ₹68.20
  2. ₹8.00/mlTussberry · 10 ml dropsAcinta Pharmaceuticals · MRP ₹80.00

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Syrup 15/0.5/25 mg

2 packs, ₹1.38 to ₹1.45 per ml.

  1. ₹1.38/mlSpid (Cachet) · 60 ml syrupCachet Pharmaceuticals · MRP ₹83.00
  2. ₹1.45/mlDotcough LS · 60 ml syrupPristine Pearl Pharma · MRP ₹87.00

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Drops 30/1/50 mg

2 packs, ₹3.73 to ₹5.06 per ml.

  1. ₹3.73/mlVentiphylline LS · 15 ml dropsJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹55.89
  2. ₹5.06/mlRavenbrox LS · 15 ml dropsRavenbhel Pharmaceuticals · MRP ₹75.94

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Syrup 30/1/100 mg

2 packs, ₹0.74 to ₹1.08 per ml.

  1. ₹0.74/mlRonycuf l · 100 ml syrupRonyd Health Care · MRP ₹74.00
  2. ₹1.08/mlTussin LS · 100 ml syrupSynchem Lab · MRP ₹107.81

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Oral Liquid 30/1/50 mg

1 pack, ₹1.10 per ml.

  1. ₹1.10/mlAmbrolite Levo · 100 ml oral liquidTablets India · MRP ₹109.68

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Syrup 15/2/50 mg

1 pack, ₹1.17 per ml.

  1. ₹1.17/mlAnthex · 100 ml syrupAnthus Pharmaceuticals · MRP ₹116.70

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Suspension 30/1/50 mg

1 pack, ₹1.31 per ml.

  1. ₹1.31/mlCheston-Ls · 100 ml suspensionCipla · MRP ₹130.59

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Syrup 0.5/15/50 mg

1 pack, ₹1.28 per ml.

  1. ₹1.28/mlDeriphyllin LS · 60 ml syrupZydus Healthcare · MRP ₹76.87

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Expectorant 15/1/50 mg

1 pack, ₹1.35 per ml.

  1. ₹1.35/mlKofover · 100 ml expectorantBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹134.58

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Tablet

1 pack, ₹11.50 per tablet.

  1. ₹11.50/tabletLS Ease · 10 tabletJubilant Generics · MRP ₹115.00

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Oral Drops 12.5/0.25/7.5 mg

1 pack, ₹3.87 per ml.

  1. ₹3.87/mlMucaryl LS · 15 ml oral dropsGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹58.00

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Tablet 600 mg

1 pack, ₹25.59 per tablet.

  1. ₹25.59/tabletMucorin (Rhine) · 10 tabletRhine Biogenics · MRP ₹255.94

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Oral Liquid 15/0.5/50 mg

1 pack, ₹0.70 per ml.

  1. ₹0.70/mlNakuf LS · 100 ml oral liquidAlkem Laboratories · MRP ₹70.00

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Syrup 30/0.5/50 mg

1 pack, ₹1.36 per ml.

  1. ₹1.36/mlSitcoril LS · 100 ml syrupSifco Pharma · MRP ₹136.00

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Syrup 5/2 mg

1 pack, ₹2.13 per ml.

  1. ₹2.13/mlTixylix · 60 ml syrupAbbott Healthcare · MRP ₹127.64

Ambroxol + Levosalbutamol + Guaifenesin Suspension

1 pack, ₹1.97 per ml.

  1. ₹1.97/mlTusbid · 60 ml suspensionMedley Pharmaceuticals · MRP ₹118.13

2 further forms and strengths with fewer packs are on the price list and reachable from each brand's page.

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.