Medicines / Molecules / Aluminium + Dicyclomine + Magnesium + Simethicone

Aluminium + Dicyclomine + Magnesium + SimethiconeEvery pack, by price.

4 packs of Aluminium + Dicyclomine + Magnesium + Simethicone on NPPA's price list for July 2026: 4 brands from 4 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
4
Brands
4
Companies
4
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 4

Packs, lowest price per unit first

Aluminium + Dicyclomine + Magnesium + Simethicone Suspension 400/5/400/5 mg

1 pack, ₹0.73 per ml.

  1. ₹0.73/mlAmasid · 200 ml suspensionJarun Pharmaceuticals · MRP ₹145.00

Aluminium + Dicyclomine + Magnesium + Simethicone Syrup

1 pack, ₹0.14 per ml.

  1. ₹0.14/mlAntagene · 170 ml syrupMorepen Laboratories · MRP ₹23.12

Aluminium + Dicyclomine + Magnesium + Simethicone Oral Liquid 200/2.5/100/20 mg

1 pack, ₹0.55 per ml.

  1. ₹0.55/mlSuperspas · 200 ml oral liquidSeagull Pharma · MRP ₹110.00

Aluminium + Dicyclomine + Magnesium + Simethicone Suspension

1 pack, ₹0.85 per ml.

  1. ₹0.85/mlUzex · 170 ml suspensionST Morrison · MRP ₹144.80

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.