Medicines / Molecules / Aloe Vera + Vitamin E
Aloe Vera + Vitamin EEvery pack, by price.
50 packs of Aloe Vera + Vitamin E on NPPA's price list for July 2026: 27 brands from 22 companies, in 14 forms and strengths.
- Packs
- 50
- Brands
- 27
- Companies
- 22
- Forms and strengths
- 14
- Price-controlled packs
- 0 of 50
Packs, lowest price per unit first
Aloe Vera + Vitamin E Cream
14 packs, ₹0.67 to ₹4.95 per ml. The 12 lowest per ml come first.
- ₹0.67/mlCetafresh · 15 ml creamCipla · MRP ₹10.00
- ₹0.97/gFormoist Lite · 70 gm creamAnhox Healthcare · MRP ₹67.80
- ₹1.65/gCetafresh · 100 gm creamCipla · MRP ₹165.00
- ₹1.70/gCetafresh · 50 gm creamCipla · MRP ₹85.00
- ₹1.85/gEvera (Atopic) · 100 gm creamAtopic Laboratories · MRP ₹185.00
- ₹2.40/gEla · 50 gm creamZee Laboratories · MRP ₹120.00
- ₹2.48/gEVE4U · 50 gm creamPasteur Laboratories · MRP ₹124.00
- ₹2.50/gEloway · 30 gm creamLeeford Healthcare · MRP ₹75.00
- ₹3.27/gVera E · 60 gm creamPsycormedies · MRP ₹196.00
- ₹3.33/gAlverise · 150 gm creamEncore Healthcare · MRP ₹499.00
- ₹3.70/gEvera (Pasteur) · 50 gm creamPasteur Laboratories · MRP ₹185.00
- ₹4.58/gNew Evion · 60 gm creamProcter & Gamble Health · MRP ₹275.00
The other 2 by price per ml
- ₹4.70/gAlverise · 50 gm creamEncore Healthcare · MRP ₹235.00
- ₹4.95/gNew Evion · 20 gm creamProcter & Gamble Health · MRP ₹99.00
Aloe Vera + Vitamin E Lotion
10 packs, ₹1.25 to ₹6.53 per ml.
- ₹1.25/mlEloway · 100 ml lotionLeeford Healthcare · MRP ₹125.00
- ₹1.50/mlOllent · 120 ml lotionRemember India Medicos · MRP ₹180.00
- ₹1.63/mlEVE4U · 100 ml lotionPasteur Laboratories · MRP ₹162.94
- ₹1.92/mlEvera (Atopic) · 250 ml lotionAtopic Laboratories · MRP ₹480.00
- ₹2.18/mlOlyo · 120 ml lotionQuality Pharma · MRP ₹261.90
- ₹2.20/mlDermadew Baby · 80 ml lotionHegde & Hegde · MRP ₹176.00
- ₹2.40/gEvera (Atopic) · 200 gm lotionAtopic Laboratories · MRP ₹480.00
- ₹3.49/mlAlverise · 100 ml lotionEncore Healthcare · MRP ₹349.00
- ₹3.50/mlAlverise · 200 ml lotionEncore Healthcare · MRP ₹699.00
- ₹6.53/gSunkage · 75 gm lotionGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹490.00
Aloe Vera + Vitamin E Soap
9 packs, ₹0.31 to ₹3.44 per g.
- ₹0.31/gAlwer · 75 gm soapZee Laboratories · MRP ₹23.50
- ₹1.39/gEvera (Atopic) · 75 gm soapAtopic Laboratories · MRP ₹104.00
- ₹1.53/gEyanaa · 75 gm soapOrganic Laboratories · MRP ₹114.41
- ₹1.97/gVitavera Creamy · 75 gm soapKivi Labs · MRP ₹147.75
- ₹2.12/gAlverise · 75 gm soapEncore Healthcare · MRP ₹159.28
- ₹2.32/gDermadew Baby · 125 gm soapHegde & Hegde · MRP ₹290.00
- ₹2.65/gNmf E · 75 gm soapPalsons Derma · MRP ₹199.00
- ₹2.93/gDermadew Baby · 75 gm soapHegde & Hegde · MRP ₹220.00
- ₹3.44/gEpigen · 75 gm soapResilient Cosmeceuticals · MRP ₹258.00
Aloe Vera + Vitamin E Gel
5 packs, ₹1.50 to ₹5.25 per g.
- ₹1.50/gEloway · 100 gm gelLeeford Healthcare · MRP ₹150.00
- ₹3.64/gAleva · 70 gm gelOmni Life Sciences · MRP ₹255.00
- ₹3.65/gEvera (Atopic) · 60 gm gelAtopic Laboratories · MRP ₹219.00
- ₹3.82/mlAleva · 100 ml gelOmni Life Sciences · MRP ₹382.00
- ₹5.25/mlAleva · 100 ml gelOmni Life Sciences · MRP ₹525.00
Aloe Vera + Vitamin E Cream 0.5/10 %
3 packs, ₹1.99 to ₹4.16 per g.
- ₹1.99/gAleva · 150 gm creamOmni Life Sciences · MRP ₹299.00
- ₹3.00/gAleva · 70 gm creamOmni Life Sciences · MRP ₹210.00
- ₹4.16/gAlvextra · 50 gm creamEncore Healthcare · MRP ₹208.00
Aloe Vera + Vitamin E Facewash
1 pack, ₹5.00 per ml.
- ₹5.00/mlActame · 70 ml facewashSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹350.00
Aloe Vera + Vitamin E Ointment 1/1 %
1 pack, ₹1.30 per g.
- ₹1.30/gAlove(franklin Lab) · 50 gm ointmentFranklin Laboratories (India) · MRP ₹65.00
Aloe Vera + Vitamin E Cream 2/3 %
1 pack, ₹1.58 per g.
- ₹1.58/gE Feel · 60 gm creamTripada Biotec · MRP ₹95.00
Aloe Vera + Vitamin E Soap 0.5/4 %
1 pack, ₹1.25 per g.
- ₹1.25/gEloway · 100 gm soapLeeford Healthcare · MRP ₹125.00
Aloe Vera + Vitamin E Lotion 0.5/10 %
1 pack, ₹2.46 per ml.
- ₹2.46/mlGalo-E · 100 ml lotionGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹246.00
Aloe Vera + Vitamin E Cream 1/10 %
1 pack, ₹2.72 per g.
- ₹2.72/gGalo-E · 100 gm creamGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹272.00
Aloe Vera + Vitamin E Drops
1 pack, ₹2.25 per ml.
- ₹2.25/mlImmunogrow · 30 ml dropsLeeford Healthcare · MRP ₹67.50
Aloe Vera + Vitamin E Syrup
1 pack, ₹0.63 per ml.
- ₹0.63/mlRudimin MU · 200 ml syrupShield Healthcare · MRP ₹126.27
Aloe Vera + Vitamin E Tablet
1 pack, ₹11.78 per tablet.
- ₹11.78/tabletRudimin MU · 10 tabletShield Healthcare · MRP ₹117.80
Companies marketing it
- Encore Healthcare6 packs
- Omni Life Sciences5 packs
- Leeford Healthcare5 packs
- Atopic Laboratories5 packs
- Cipla3 packs
- Hegde & Hegde3 packs
- Pasteur Laboratories3 packs
- Galcare Pharmaceuticals3 packs
- Zee Laboratories2 packs
- Procter & Gamble Health2 packs
- Shield Healthcare2 packs
- Solderma Pharmaceuticals1 pack
- Franklin Laboratories (India)1 pack
- Tripada1 pack
- Resilient Cosmeceuticals1 pack
- Organic Laboratories1 pack
- Anhox Healthcare1 pack
- Palsons Derma1 pack
- Remember India Medicos1 pack
- Quality Pharma1 pack
- Psycormedies1 pack
- Kivi Labs1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.