Medicines / Molecules / Aloe Vera + Glycerin
Aloe Vera + GlycerinEvery pack, by price.
8 packs of Aloe Vera + Glycerin on NPPA's price list for July 2026: 6 brands from 6 companies, in 5 forms and strengths.
- Packs
- 8
- Brands
- 6
- Companies
- 6
- Forms and strengths
- 5
- Price-controlled packs
- 0 of 8
Packs, lowest price per unit first
Aloe Vera + Glycerin Soap
4 packs, ₹0.76 to ₹2.00 per g.
- ₹0.76/gNeemway · 75 gm soapSmartway Wellness · MRP ₹57.00
- ₹1.48/gDershine · 75 gm soapEast West Pharma · MRP ₹111.23
- ₹1.78/gGloskin · 75 gm soapMonichem Healthcare · MRP ₹133.50
- ₹2.00/gCutidel · 75 gm soapDelbruk Lifescience · MRP ₹150.00
Aloe Vera + Glycerin Lotion
1 pack, ₹4.25 per ml.
- ₹4.25/mlMinoil Coco · 100 ml lotionNemus Pharmaceuticals · MRP ₹425.00
Aloe Vera + Glycerin Gel
1 pack, ₹1.13 per ml.
- ₹1.13/mlNeemway · 75 ml gelSmartway Wellness · MRP ₹85.00
Aloe Vera + Glycerin Facewash
1 pack, ₹1.13 per g.
- ₹1.13/gNeemway · 75 gm facewashSmartway Wellness · MRP ₹85.00
Aloe Vera + Glycerin Cream
1 pack, ₹11.67 per g.
- ₹11.67/gSpotsrub · 15 gm creamLeeford Healthcare · MRP ₹175.00
Companies marketing it
- Smartway Wellness3 packs
- Delbruk Lifescience1 pack
- East West Pharma1 pack
- Monichem Healthcare1 pack
- Nemus Pharmaceuticals1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.