Medicines / Molecules / All Other Stomatologicals (E.g. Pilocarpine)

All Other Stomatologicals (E.g. Pilocarpine)Every pack, by price.

22 packs of All Other Stomatologicals (E.g. Pilocarpine) on NPPA's price list for July 2026: 20 brands from 19 companies, in 12 forms and strengths.

Packs
22
Brands
20
Companies
19
Forms and strengths
12
Price-controlled packs
0 of 22

Packs, lowest price per unit first

All Other Stomatologicals (E.g. Pilocarpine) Oral Liquid

3 packs, ₹0.50 to ₹2.03 per ml.

  1. ₹0.50/mlTP Hexid Mouth Wash · 100 ml oral liquidTaurus Laboratories · MRP ₹50.47
  2. ₹0.60/mlAcetone · 100 ml oral liquidComed Chemicals · MRP ₹60.00
  3. ₹2.03/mlStomat Gum Astrigent · 15 ml oral liquidPalsons Derma · MRP ₹30.50

All Other Stomatologicals (E.g. Pilocarpine) Brush

3 packs, ₹59.00 to ₹84.55 per unit.

  1. ₹59.00/unitClinsodent · 1 brushIcpa Health Products · MRP ₹59.00
  2. ₹84.53/unitSnowdent Denture · 1 brushIndoco Remedies · MRP ₹84.53
  3. ₹84.55/unitSenolin Orthodontic · 1 brushIndoco Remedies · MRP ₹84.55

All Other Stomatologicals (E.g. Pilocarpine) Oral Powder

3 packs, ₹5.29 to ₹9.35 per g.

  1. ₹5.29/gFittydent · 20 gm oral powderDr. Reddys Laboratories · MRP ₹105.87
  2. ₹8.00/gSecure Adhesive · 20 gm oral powderGroup Pharmaceuticals · MRP ₹160.00
  3. ₹9.35/gFittydent · 20 gm oral powderDr. Reddys Laboratories · MRP ₹187.00

All Other Stomatologicals (E.g. Pilocarpine) Gel

3 packs, ₹1.00 to ₹7.21 per g.

  1. ₹1.00/gSensio 32 · 100 gm gelRavian Pharmaceuticals · MRP ₹100.11
  2. ₹3.50/gMetro (Intra Labs) · 20 gm gelIntra Labs · MRP ₹70.00
  3. ₹7.21/gUlsor (Pil) · 10 gm gelPsychotropics India · MRP ₹72.05

All Other Stomatologicals (E.g. Pilocarpine) Mouth Wash

2 packs, ₹0.39 to ₹0.44 per ml.

  1. ₹0.39/mlDenseal PF (Olcare) · 100 ml mouth washOlcare · MRP ₹38.50
  2. ₹0.44/mlHexifresh · 100 ml mouth washHi Tec Pharmaceuticals · MRP ₹44.00

All Other Stomatologicals (E.g. Pilocarpine) Tablet

2 packs, ₹1.63 to ₹1.68 per tablet.

  1. ₹1.63/tabletg 32 · 100 tabletAlarsin Pharmaceuticals · MRP ₹163.00
  2. ₹1.68/tabletg 32 · 50 tabletAlarsin Pharmaceuticals · MRP ₹84.00

All Other Stomatologicals (E.g. Pilocarpine) Gum Paint

1 pack, ₹1.97 per ml.

  1. ₹1.97/mlDentalar · 15 ml gum paintLark Laboratories · MRP ₹29.50

All Other Stomatologicals (E.g. Pilocarpine) Gargle

1 pack, ₹2.60 per ml.

  1. ₹2.60/mlEntoseptic · 100 ml gargleEntod Pharmaceuticals · MRP ₹259.50

All Other Stomatologicals (E.g. Pilocarpine) Drops

1 pack, ₹0.90 per ml.

  1. ₹0.90/mlOra g · 15 ml dropsPharmasynth Formulations · MRP ₹13.50

All Other Stomatologicals (E.g. Pilocarpine) Oral Solution

1 pack, ₹5.50 per ml.

  1. ₹5.50/mlOragesic D · 15 ml oral solutionNavil Laboratories · MRP ₹82.50

All Other Stomatologicals (E.g. Pilocarpine) Granules

1 pack, ₹1.50 per g.

  1. ₹1.50/gSavouryn · 100 gm granulesBan Labs · MRP ₹150.00

All Other Stomatologicals (E.g. Pilocarpine) Paint

1 pack, ₹3.16 per g.

  1. ₹3.16/gTurmix · 25 gm paintDr. Willmar Schwabe India · MRP ₹79.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.