Medicines / Molecules / All Other Dermatological Preparations

All Other Dermatological PreparationsEvery pack, by price.

197 packs of All Other Dermatological Preparations on NPPA's price list for July 2026: 113 brands from 72 companies, in 31 forms and strengths.

Packs
197
Brands
113
Companies
72
Forms and strengths
31
Price-controlled packs
0 of 197

Packs, lowest price per unit first

All Other Dermatological Preparations Diaper

43 packs, ₹0.01 to ₹60.84 per unit. The 12 lowest per unit come first.

  1. ₹0.01/unitPampers · 10 diaperProcter & Gamble Health · MRP ₹0.12
  2. ₹0.02/unitPampers · 8 diaperProcter & Gamble Health · MRP ₹0.13
  3. ₹2.25/unitHuggies · 60 diaperHindustan Unilever · MRP ₹135.00
  4. ₹6.47/unitPampers · 4 diaperProcter & Gamble Health · MRP ₹25.86
  5. ₹8.64/unitLittles Comfy · 11 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹95.00
  6. ₹9.50/unitLittles Comfy · 10 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹95.00
  7. ₹9.50/unitLittles Comfy · 10 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹95.00
  8. ₹9.98/unitLittles Comfy · 40 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹399.00
  9. ₹10.00/unitLittles Comfy · 1 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹10.00
  10. ₹10.56/unitLittles Comfy · 9 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹95.00
  11. ₹10.75/unitLittles Comfy · 4 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹43.00
  12. ₹10.75/unitLittles Comfy · 4 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹43.00
The other 31 by price per unit
  1. ₹11.00/unitLittles Comfy · 1 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹11.00
  2. ₹11.23/unitPampers · 40 diaperProcter & Gamble Health · MRP ₹449.00
  3. ₹11.74/unitLittles Comfy · 34 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹399.00
  4. ₹11.88/unitLittles Comfy · 8 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹95.00
  5. ₹12.17/unitHuggies Total Protection · 46 diaperHindustan Unilever · MRP ₹560.00
  6. ₹12.25/unitPampers · 8 diaperProcter & Gamble Health · MRP ₹98.00
  7. ₹12.50/unitLittles Comfy · 4 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹50.00
  8. ₹13.00/unitLittles Comfy · 1 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹13.00
  9. ₹13.07/unitDabur Baby · 42 diaperDabur India · MRP ₹549.00
  10. ₹13.30/unitLittles Comfy · 30 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹399.00
  11. ₹13.72/unitPampers · 52 diaperProcter & Gamble Health · MRP ₹713.39
  12. ₹14.08/unitPampers · 66 diaperProcter & Gamble Health · MRP ₹929.13
  13. ₹14.08/unitPampers · 66 diaperProcter & Gamble Health · MRP ₹929.13
  14. ₹14.35/unitPampers · 46 diaperProcter & Gamble Health · MRP ₹660.00
  15. ₹14.50/unitLittles Comfy · 4 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹58.00
  16. ₹14.73/unitLittles Comfy · 78 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹1,149
  17. ₹15.25/unitDabur Baby · 36 diaperDabur India · MRP ₹549.00
  18. ₹15.35/unitLittles Comfy · 26 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹399.00
  19. ₹15.86/unitPampers · 22 diaperProcter & Gamble Health · MRP ₹349.00
  20. ₹17.16/unitDabur Baby · 32 diaperDabur India · MRP ₹549.00
  21. ₹17.35/unitLittles Comfy · 72 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹1,249
  22. ₹18.06/unitPampers · 18 diaperProcter & Gamble Health · MRP ₹325.00
  23. ₹18.53/unitLittles Comfy · 62 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹1,149
  24. ₹19.82/unitPampers · 36 diaperProcter & Gamble Health · MRP ₹713.39
  25. ₹20.41/unitLittles Comfy · 22 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹449.00
  26. ₹21.28/unitLittles Comfy · 54 diaperPiramal Healthcare · MRP ₹1,149
  27. ₹23.23/unitPampers · 40 diaperProcter & Gamble Health · MRP ₹929.13
  28. ₹24.61/unitPampers · 30 diaperProcter & Gamble Health · MRP ₹738.39
  29. ₹51.47/unitSoak Shield · 10 diaperCipla · MRP ₹514.68
  30. ₹60.84/unitSoak Shield · 10 diaperCipla · MRP ₹608.43
  31. ₹0.00Pampers · 10 diaperProcter & Gamble Health · MRP ₹0.00

All Other Dermatological Preparations Cream

38 packs, ₹0.74 to ₹41.33 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹0.74/gVital -EZ · 35 gm creamUnicure Remedies · MRP ₹26.05
  2. ₹0.86/gEntisep · 15 gm creamAlkem Laboratories · MRP ₹12.87
  3. ₹1.00/gOlmoist · 75 gm creamOlcare · MRP ₹75.00
  4. ₹1.25/gSilva Plus · 15 gm creamElder Projects · MRP ₹18.75
  5. ₹1.52/gSkin Lumia · 15 gm creamJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹22.75
  6. ₹2.42/gNeokeed Baby · 60 gm creamRemember India Medicos · MRP ₹145.00
  7. ₹2.70/gAkmasq · 100 gm creamEthicare Remedies · MRP ₹270.00
  8. ₹2.77/gMarksrub · 30 gm creamLeeford Healthcare · MRP ₹83.00
  9. ₹3.08/gNeo DR · 50 gm creamRemember India Medicos · MRP ₹154.00
  10. ₹3.50/gAloesof · 60 gm creamInex Medicaments · MRP ₹210.00
  11. ₹3.60/gAkmasq · 75 gm creamEthicare Remedies · MRP ₹270.00
  12. ₹3.60/gNeo DR · 25 gm creamRemember India Medicos · MRP ₹90.00
The other 26 by price per g
  1. ₹3.70/gDermi 5 · 15 gm creamUniversal Twin Labs · MRP ₹55.50
  2. ₹4.25/gMinoil Coco · 100 gm creamNemus Pharmaceuticals · MRP ₹425.00
  3. ₹5.30/gUlcoat Ano · 20 gm creamTheia Health Care · MRP ₹106.00
  4. ₹5.58/gEsstria · 50 gm creamDakshinamurti Pharma · MRP ₹279.00
  5. ₹6.00/gProsoft Ava · 100 gm creamPrism Lifescience · MRP ₹600.00
  6. ₹6.98/gE-Dew · 50 gm creamRely On Pharmaceuticals · MRP ₹349.00
  7. ₹7.00/gPregahappy · 100 gm creamMankind Pharmaceuticals · MRP ₹700.00
  8. ₹7.08/gBrexelant · 60 gm creamZee Laboratories · MRP ₹425.00
  9. ₹8.50/gErbez · 10 gm creamAurz Pharmaceuticals · MRP ₹85.00
  10. ₹8.54/gEmolliz · 50 gm creamApple Therapeutics · MRP ₹427.00
  11. ₹8.67/gSefpil · 30 gm creamEthicare Remedies · MRP ₹260.00
  12. ₹9.67/gEnshine · 15 gm creamLeeford Healthcare · MRP ₹145.00
  13. ₹11.32/gHirudoid · 14 gm creamEris Lifesciences · MRP ₹158.50
  14. ₹12.00/gMonoderm · 10 gm creamMonichem Healthcare · MRP ₹120.00
  15. ₹12.19/gDermed · 5 gm creamMedico Labs · MRP ₹60.94
  16. ₹12.22/gLipz · 9 gm creamEthicare Remedies · MRP ₹110.00
  17. ₹12.22/gLipz · 9 gm creamEthicare Remedies · MRP ₹110.00
  18. ₹12.50/gJuene · 60 gm creamAdroit Biomed · MRP ₹750.00
  19. ₹13.51/gHirudoid · 5 gm creamEris Lifesciences · MRP ₹67.56
  20. ₹14.33/gNeoskin · 50 gm creamTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹716.50
  21. ₹15.71/gLipz · 7 gm creamEthicare Remedies · MRP ₹110.00
  22. ₹16.07/gUV Cacher · 30 gm creamBios Lab · MRP ₹482.00
  23. ₹18.60/gSkinfay · 50 gm creamAdroit Biomed · MRP ₹930.00
  24. ₹22.15/gSkinfay · 40 gm creamAdroit Biomed · MRP ₹886.00
  25. ₹40.00/gRetilift · 30 gm creamApple Therapeutics · MRP ₹1,200
  26. ₹41.33/gTyrolite · 15 gm creamKLM Laboratories · MRP ₹620.00

All Other Dermatological Preparations Soap

26 packs, ₹0.39 to ₹3.22 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹0.39/gZandu Herbal · 75 gm soapZandu Pharmaceuticals Works · MRP ₹29.02
  2. ₹0.41/gMY Fair (Concept) · 75 gm soapConcept Biosciences · MRP ₹30.49
  3. ₹0.50/gNeem And Aloevera · 100 gm soapPsychotropics India · MRP ₹50.00
  4. ₹0.60/gEmoist · 75 gm soapDermo Care Laboratories · MRP ₹45.00
  5. ₹0.82/gNature · 75 gm soapAnhox Healthcare · MRP ₹61.41
  6. ₹0.83/gNeem And Aloevera · 75 gm soapPsychotropics India · MRP ₹62.00
  7. ₹0.88/gOspis · 100 gm soapEthicare Remedies · MRP ₹88.09
  8. ₹0.88/gPrickly Heat(psychotropics) · 75 gm soapPsychotropics India · MRP ₹66.00
  9. ₹1.01/gHexitop · 75 gm soapAlbatross Health Care · MRP ₹76.00
  10. ₹1.08/gAlex(dermocare) · 75 gm soapDermo Care Laboratories · MRP ₹81.00
  11. ₹1.08/gXymos · 90 gm soapCipla · MRP ₹97.46
  12. ₹1.12/gVizigly Plus · 100 gm soapEthicare Remedies · MRP ₹112.00
The other 14 by price per g
  1. ₹1.17/gVizigly · 75 gm soapEthicare Remedies · MRP ₹88.09
  2. ₹1.20/gBabit · 75 gm soapLeeford Healthcare · MRP ₹90.00
  3. ₹1.20/gNoac · 75 gm soapDermo Care Laboratories · MRP ₹90.00
  4. ₹1.40/gMinoil · 100 gm soapNemus Pharmaceuticals · MRP ₹140.00
  5. ₹1.40/gTyret · 75 gm soapOmni Life Sciences · MRP ₹105.00
  6. ₹1.54/gClarisa · 75 gm soapMonichem Healthcare · MRP ₹115.68
  7. ₹1.54/gScarvate · 50 gm soapOmega Remedies · MRP ₹76.88
  8. ₹2.06/gAloesof · 75 gm soapInex Medicaments · MRP ₹154.83
  9. ₹2.14/gMinoil · 75 gm soapNemus Pharmaceuticals · MRP ₹160.17
  10. ₹2.36/gE-Acne · 75 gm soapRely On Pharmaceuticals · MRP ₹177.08
  11. ₹2.36/gE-Dew · 75 gm soapRely On Pharmaceuticals · MRP ₹177.07
  12. ₹2.47/gSkinfay · 75 gm soapAdroit Biomed · MRP ₹185.00
  13. ₹3.00/gMinoil · 75 gm soapNemus Pharmaceuticals · MRP ₹225.00
  14. ₹3.22/gPermite BB · 75 gm soapTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹241.85

All Other Dermatological Preparations Lotion

19 packs, ₹0.80 to ₹200.17 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.80/mlClean And Clear · 100 ml lotionJohnson & Johnson · MRP ₹80.00
  2. ₹2.18/mlViswash · 100 ml lotionRapross Pharmaceuticals · MRP ₹218.00
  3. ₹2.40/mlViswash · 50 ml lotionRapross Pharmaceuticals · MRP ₹120.00
  4. ₹2.75/mlAtrax · 100 ml lotionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹275.00
  5. ₹2.90/mlSebo Plus · 50 ml lotionPsychotropics India · MRP ₹145.20
  6. ₹3.50/mlMinoil · 100 ml lotionNemus Pharmaceuticals · MRP ₹350.00
  7. ₹3.59/mlE-Dew · 100 ml lotionRely On Pharmaceuticals · MRP ₹359.00
  8. ₹3.67/mlE-Dew · 75 ml lotionRely On Pharmaceuticals · MRP ₹275.00
  9. ₹3.90/mlApifil · 100 ml lotionProtech Biosystems · MRP ₹390.00
  10. ₹4.70/mlLouv · 60 ml lotionSignova Pharma · MRP ₹281.90
  11. ₹4.95/mlTurmoize · 200 ml lotionLa Pristine Bioceuticals · MRP ₹990.00
  12. ₹5.85/mlRelizema Ultra · 200 ml lotionMenarini India · MRP ₹1,170
The other 7 by price per ml
  1. ₹5.94/mlTurmoize · 100 ml lotionLa Pristine Bioceuticals · MRP ₹594.00
  2. ₹6.60/mlSofidew Resyl · 50 ml lotionKLM Laboratories · MRP ₹330.00
  3. ₹7.50/gFisioativ AD · 100 gm lotionGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹750.00
  4. ₹7.75/mlUveto · 60 ml lotionKivi Labs · MRP ₹465.00
  5. ₹18.90/mlTrigaine (Apple) · 30 ml lotionApple Therapeutics · MRP ₹567.00
  6. ₹24.75/mlLitearm · 30 ml lotionZydus Healthcare · MRP ₹742.50
  7. ₹200.17/mlNeoptide · 30 ml lotionAbbott Healthcare · MRP ₹6,005

All Other Dermatological Preparations Facewash

15 packs, ₹1.10 to ₹7.08 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹1.10/mlClean And Clear · 50 ml facewashJohnson & Johnson · MRP ₹55.12
  2. ₹1.85/gProminent · 100 gm facewashSmart Laboratories · MRP ₹185.00
  3. ₹1.99/mlClean And Clear · 100 ml facewashJohnson & Johnson · MRP ₹199.00
  4. ₹2.17/gProminent · 60 gm facewashSmart Laboratories · MRP ₹130.00
  5. ₹2.40/mlWashac Deep · 100 ml facewashDermo Care Laboratories · MRP ₹240.00
  6. ₹2.50/gProminent · 60 gm facewashSmart Laboratories · MRP ₹150.00
  7. ₹2.67/gGolic · 60 gm facewashPsycormedies · MRP ₹160.00
  8. ₹2.96/gGlitex · 70 gm facewashRemember India Medicos · MRP ₹207.00
  9. ₹3.63/mlNiziva · 60 ml facewashLa Pristine Bioceuticals · MRP ₹218.00
  10. ₹4.29/mlAcnestal · 100 ml facewashLinux Laboratories · MRP ₹429.00
  11. ₹4.50/mlBrillinz · 100 ml facewashViatris · MRP ₹450.00
  12. ₹6.37/mlCleale · 60 ml facewashViatris · MRP ₹382.00
The other 3 by price per ml
  1. ₹7.08/mlCliface · 60 ml facewashTalent India · MRP ₹425.00
  2. ₹0.13Clean And Clear · 150 ml facewashJohnson & Johnson · MRP ₹0.13
  3. ₹0.12Clean And Clear · 50 ml facewashJohnson & Johnson · MRP ₹0.12

All Other Dermatological Preparations Ointment

6 packs, ₹1.26 to ₹13.33 per g.

  1. ₹1.26/gMojel · 15 gm ointmentOlcare · MRP ₹18.97
  2. ₹3.33/gLiplite · 15 gm ointmentLeeford Healthcare · MRP ₹50.00
  3. ₹5.52/gAntarth · 25 gm ointmentMillennium Herbal Care · MRP ₹138.00
  4. ₹7.93/gMicogent (Parker) · 15 gm ointmentParker Robinson · MRP ₹119.00
  5. ₹8.81/gMY Fair (Concept) · 21 gm ointmentConcept Biosciences · MRP ₹185.00
  6. ₹13.33/gNocin l · 15 gm ointmentWest Coast Pharma Works · MRP ₹200.00

All Other Dermatological Preparations Powder

6 packs, ₹0.02 to ₹1.99 per g.

  1. ₹0.02/gShower TO Shower · 75 gm powderDr. Reddys Laboratories · MRP ₹1.25
  2. ₹0.23/gIcey Cool · 150 gm powderLaborate Pharmaceutical · MRP ₹35.00
  3. ₹0.27/gIcey Cool · 180 gm powderLaborate Pharmaceutical · MRP ₹48.60
  4. ₹0.31/gIcey Cool · 200 gm powderLaborate Pharmaceutical · MRP ₹62.20
  5. ₹0.38/gIcey Cool · 120 gm powderLaborate Pharmaceutical · MRP ₹45.00
  6. ₹1.99/gInkrizz · 200 gm powderBio Warriors Pharmaceuticals · MRP ₹398.44

All Other Dermatological Preparations Shampoo

5 packs, ₹2.30 to ₹8.00 per ml.

  1. ₹2.30/mlAquasilk · 100 ml shampooAjanta Pharma · MRP ₹229.75
  2. ₹5.20/mlElution · 200 ml shampooAbbott Healthcare · MRP ₹1,040
  3. ₹5.82/mlNovishine · 100 ml shampooLupin · MRP ₹582.00
  4. ₹5.93/mlExtra Gentle · 200 ml shampooAbbott Healthcare · MRP ₹1,186
  5. ₹8.00/mlExtra Gentle · 100 ml shampooAbbott Healthcare · MRP ₹800.00

All Other Dermatological Preparations Capsule

4 packs, ₹18.69 to ₹32.24 per capsule.

  1. ₹18.69/capsuleSkinfay · 30 capsuleAdroit Biomed · MRP ₹560.55
  2. ₹21.36/capsuleSkinfay · 10 capsuleAdroit Biomed · MRP ₹213.55
  3. ₹30.75/capsuleCanthex · 10 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹307.50
  4. ₹32.24/capsuleNixiyax · 15 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹483.57

All Other Dermatological Preparations Gel

3 packs, ₹2.33 to ₹77.27 per g.

  1. ₹2.33/gNeby · 30 gm gelJarun Pharmaceuticals · MRP ₹70.00
  2. ₹2.83/gDicloriz · 30 gm gelRitz Pharma · MRP ₹85.00
  3. ₹77.27/mlTruderma I-Luxe · 15 ml gelRegaliz Medicare · MRP ₹1,159

All Other Dermatological Preparations Vial

3 packs, ₹1,100 to ₹1,320 per ml.

  1. ₹1,100/mlGrofactor · 4 ml vialZydus Healthcare · MRP ₹4,400
  2. ₹1,100/mlGrofactor · 4 ml vialZydus Healthcare · MRP ₹4,400
  3. ₹1,320/mlGrofactor · 4 ml vialZydus Healthcare · MRP ₹5,280

All Other Dermatological Preparations Cream 250 iu

3 packs, ₹11.30 to ₹15.90 per g.

  1. ₹11.30/gScarclin · 40 gm creamOaknet Healthcare · MRP ₹451.97
  2. ₹11.32/gHirudal · 14 gm creamEris Lifesciences · MRP ₹158.50
  3. ₹15.90/gHirudal · 5 gm creamEris Lifesciences · MRP ₹79.50

All Other Dermatological Preparations Liquid

3 packs, ₹0.80 to ₹3.71 per ml.

  1. ₹0.80/mlProminent · 100 ml liquidSmart Laboratories · MRP ₹80.00
  2. ₹1.75/mlVagibath · 100 ml liquidVotary Laboratories · MRP ₹175.00
  3. ₹3.71/mlSkinfay · 175 ml liquidAdroit Biomed · MRP ₹649.00

All Other Dermatological Preparations Liniment

2 packs, ₹1.52 to ₹4.67 per ml.

  1. ₹1.52/mlAntarth · 50 ml linimentMillennium Herbal Care · MRP ₹75.89
  2. ₹4.67/mlAntarth · 30 ml linimentMillennium Herbal Care · MRP ₹140.00

All Other Dermatological Preparations Solution

2 packs, ₹11.00 to ₹20.00 per ml.

  1. ₹11.00/mlAvene Thermal Water · 150 ml solutionAbbott Healthcare · MRP ₹1,650
  2. ₹20.00/mlAvene Thermal Water · 50 ml solutionAbbott Healthcare · MRP ₹1,000

All Other Dermatological Preparations Oil

2 packs, ₹0.75 to ₹1.75 per ml.

  1. ₹0.75/mlBabit · 100 ml oilLeeford Healthcare · MRP ₹75.00
  2. ₹1.75/mlOligro · 100 ml oilLeeford Healthcare · MRP ₹175.00

All Other Dermatological Preparations Tablet

2 packs, ₹1.70 to ₹5.00 per tablet.

  1. ₹1.70/tabletFolica (Magnachem) · 30 tabletMagnachem Pharmaceuticals · MRP ₹51.00
  2. ₹5.00/tabletFolica (Magnachem) · 10 tabletMagnachem Pharmaceuticals · MRP ₹50.00

All Other Dermatological Preparations Spray

2 packs, ₹2.19 to ₹3.05 per ml.

  1. ₹2.19/mlVgdeo · 100 ml sprayLiveon Healthcare Pharma · MRP ₹218.90
  2. ₹3.05/mlNoswet · 50 ml spraySeagull Pharma · MRP ₹152.53

All Other Dermatological Preparations Tablet XL 25 mg

1 pack, ₹4.56 per tablet.

  1. ₹4.56/tabletAclomet · 10 tablet xlAjanta Pharma · MRP ₹45.64

All Other Dermatological Preparations Tablet XL 50 mg

1 pack, ₹6.24 per tablet.

  1. ₹6.24/tabletAclomet · 10 tablet xlAjanta Pharma · MRP ₹62.36

All Other Dermatological Preparations Pack

1 pack, ₹670.00 per unit.

  1. ₹670.00/unitBabycare · 1 packHimalaya Drug Company · MRP ₹670.00

All Other Dermatological Preparations Wipe

1 pack, ₹7.46 per unit.

  1. ₹7.46/unitDabur Baby · 80 wipeDabur India · MRP ₹597.00

All Other Dermatological Preparations Serum

1 pack, ₹22.21 per ml.

  1. ₹22.21/mlJuene · 90 ml serumAdroit Biomed · MRP ₹1,999

All Other Dermatological Preparations Mask

1 pack, ₹15.30 per g.

  1. ₹15.30/gLitmocee · 100 gm maskLa Pristine Bioceuticals · MRP ₹1,530

All Other Dermatological Preparations Capsule 20 mg

1 pack, ₹22.35 per capsule.

  1. ₹22.35/capsuleNeutin · 10 capsuleZee Laboratories · MRP ₹223.50

All Other Dermatological Preparations Sanitizer

1 pack, ₹1.27 per ml.

  1. ₹1.27/mlProminent · 55 ml sanitizerSmart Laboratories · MRP ₹70.00

All Other Dermatological Preparations Jelly

1 pack, ₹1.43 per g.

  1. ₹1.43/gProminent · 7 gm jellySmart Laboratories · MRP ₹10.00

All Other Dermatological Preparations Syrup

1 pack, ₹2.85 per ml.

  1. ₹2.85/mlSkinfay · 100 ml syrupAdroit Biomed · MRP ₹284.70

All Other Dermatological Preparations Lotion 4 %

1 pack, ₹5.16 per ml.

  1. ₹5.16/mlThymol (Praise) · 30 ml lotionPraise Pharma · MRP ₹154.68

All Other Dermatological Preparations Sachet

1 pack, ₹0.46 per g.

  1. ₹0.46/gVital -EZ · 35 gm sachetUnicure Remedies · MRP ₹16.00

1 further form and strength with fewer packs are on the price list and reachable from each brand's page.

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.