Medicines / Molecules / Albendazole + Ivermectin
Albendazole + IvermectinEvery pack, by price.
75 packs of Albendazole + Ivermectin on NPPA's price list for July 2026: 54 brands from 42 companies, in 15 forms and strengths.
- Packs
- 75
- Brands
- 54
- Companies
- 42
- Forms and strengths
- 15
- Price-controlled packs
- 0 of 75
Packs, lowest price per unit first
Albendazole + Ivermectin Tablet 400/6 mg
31 packs, ₹0.31 to ₹120.00 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹0.31/tabletZolbye · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹3.12
- ₹3.12/tabletAbwal Plus · 1 tabletWallace Pharmaceuticals · MRP ₹3.12
- ₹9.00/tabletRemectab · 10 tabletIntel Pharmaceuticals · MRP ₹90.00
- ₹9.06/tabletIvernit 12A · 1 tabletMacmillon Pharmaceuticals · MRP ₹9.06
- ₹14.90/tabletAlmid Plus · 1 tabletMidas Care Pharmaceuticals · MRP ₹14.90
- ₹15.16/tabletIverpil AL · 5 tabletPsychotropics India · MRP ₹75.81
- ₹17.00/tabletRemowor · 1 tabletObsurge Biotech · MRP ₹17.00
- ₹17.93/tabletNoworm Plus · 1 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹17.93
- ₹18.65/tabletJetta Plus · 1 tabletKivi Labs · MRP ₹18.65
- ₹20.91/tabletIvercid A · 1 tabletEast West Pharma · MRP ₹20.91
- ₹23.40/tabletAlbekem Plus · 1 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹23.40
- ₹23.44/tabletWormtreat A · 1 tabletSmartway Wellness · MRP ₹23.44
The other 19 by price per tablet
- ₹24.00/tabletBeworm Plus · 1 tabletSterkem · MRP ₹24.00
- ₹24.00/tabletIverhope Plus · 1 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹24.00
- ₹24.75/tabletOdal Plus · 1 tabletExeltis · MRP ₹24.75
- ₹25.65/tabletIvernit · 1 tabletMacmillon Pharmaceuticals · MRP ₹25.65
- ₹25.78/tabletCoside12 A · 1 tabletCanvarzys Healthcare · MRP ₹25.78
- ₹28.00/tabletMeriben · 1 tabletMeridian Medicare · MRP ₹28.00
- ₹29.76/tabletIsco Plus · 1 tabletBennet Pharmaceuticals · MRP ₹29.76
- ₹30.00/tabletItina · 1 tabletCanixa Life Sciences · MRP ₹30.00
- ₹32.50/tabletZybend Plus · 1 tabletZydus Healthcare · MRP ₹32.50
- ₹33.09/tabletAnthel UP · 1 tabletLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹33.09
- ₹34.20/tabletEris Plus · 1 tabletWaves Biotech · MRP ₹34.20
- ₹35.00/tabletRediout Plus · 1 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹35.00
- ₹35.90/tabletJwap · 1 tabletST Morrison · MRP ₹35.90
- ₹38.78/tabletIvoral · 1 tabletZydus Healthcare · MRP ₹38.78
- ₹45.00/tabletVermiz · 1 tabletRitz Pharma · MRP ₹45.00
- ₹45.47/tabletAbd Plus · 1 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹45.47
- ₹70.31/tabletIverscab Z · 1 tabletNulife Pharmaceuticals · MRP ₹70.31
- ₹120.00/tabletWormfresh A · 1 tabletSmart Laboratories · MRP ₹120.00
- ₹0.00Zolbend Plus · 1 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹0.00
Albendazole + Ivermectin Suspension 200/1.5 mg
8 packs, ₹0.82 to ₹4.65 per ml.
- ₹0.82/mlBandykind Plus · 120 ml suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹98.43
- ₹2.60/mlIverpil AL · 10 ml suspensionPsychotropics India · MRP ₹26.00
- ₹2.90/mlBeworm Plus · 10 ml suspensionSterkem · MRP ₹29.00
- ₹3.28/mlCoside · 10 ml suspensionCanvarzys Healthcare · MRP ₹32.81
- ₹3.50/mlAbendol Plus · 10 ml suspensionLeeford Healthcare · MRP ₹35.00
- ₹3.50/mlEvimectina · 10 ml suspensionLeeford Healthcare · MRP ₹35.00
- ₹3.75/mlWormorid Plus · 10 ml suspensionFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹37.50
- ₹4.65/mlBandy Plus · 10 ml suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹46.49
Albendazole + Ivermectin Tablet 400/12 mg
8 packs, ₹5.06 to ₹57.05 per tablet.
- ₹5.06/tabletItina · 8 tabletCanixa Life Sciences · MRP ₹40.50
- ₹15.00/tabletAbide Plus · 1 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹15.00
- ₹22.50/tabletAlone Plus · 1 tabletAcron Pharmaceuticals · MRP ₹22.50
- ₹23.44/tabletAbendol Plus · 1 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹23.44
- ₹25.00/tabletEvimectina · 1 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹25.00
- ₹26.00/tabletIvecop AB · 1 tabletMenarini India · MRP ₹26.00
- ₹30.00/tabletIverhope Plus · 1 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹30.00
- ₹57.05/tabletIvoral Forte · 1 tabletZydus Healthcare · MRP ₹57.05
Albendazole + Ivermectin Syrup
4 packs, ₹1.86 to ₹4.40 per ml.
- ₹1.86/mlMobend · 10 ml syrupMoonstar Lifecare · MRP ₹18.56
- ₹2.21/mlAlone Plus · 10 ml syrupAcron Pharmaceuticals · MRP ₹22.13
- ₹3.94/mlMobend Plus · 10 ml syrupMoonstar Lifecare · MRP ₹39.38
- ₹4.40/mlWormtreat A · 10 ml syrupSmartway Wellness · MRP ₹44.00
Albendazole + Ivermectin Tablet
4 packs, ₹2.17 to ₹42.70 per tablet.
- ₹2.17/tabletBestomectin Plus · 10 tabletBestochem Formulations · MRP ₹21.70
- ₹17.48/tabletMalz Plus · 1 tabletMarsha Pharma · MRP ₹17.48
- ₹23.44/tabletNominth Plus · 1 tabletRusi Remedies · MRP ₹23.44
- ₹42.70/tabletSioban Plus · 1 tabletAlbert David · MRP ₹42.70
Albendazole + Ivermectin Suspension 200/3 mg
4 packs, ₹4.20 to ₹8.00 per ml.
- ₹4.20/mlIverzen A · 10 ml suspensionZen Labs India · MRP ₹42.00
- ₹4.23/mlIvernit · 10 ml suspensionMacmillon Pharmaceuticals · MRP ₹42.30
- ₹4.56/mlZybend Plus · 10 ml suspensionZydus Healthcare · MRP ₹45.62
- ₹8.00/mlSioban Plus · 10 ml suspensionAlbert David · MRP ₹79.96
Albendazole + Ivermectin Suspension
3 packs, ₹1.91 to ₹3.59 per ml.
- ₹1.91/mlAlbayes · 10 ml suspensionMankind Prime Labs · MRP ₹19.09
- ₹3.53/mlBestomectin Plus · 10 ml suspensionBestochem Formulations · MRP ₹35.30
- ₹3.59/mlJwap · 10 ml suspensionST Morrison · MRP ₹35.90
Albendazole + Ivermectin Syrup 200/1.5 mg
3 packs, ₹2.70 to ₹4.68 per ml.
- ₹2.70/mlAlbum Plus · 10 ml syrupOlcare · MRP ₹26.95
- ₹3.50/mlEvermectina · 10 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹35.00
- ₹4.68/mlEris Plus · 10 ml syrupWaves Biotech · MRP ₹46.78
Albendazole + Ivermectin Suspension 400/6 mg
3 packs, ₹3.46 to ₹5.41 per ml.
- ₹3.46/mlIsco Plus · 10 ml suspensionBennet Pharmaceuticals · MRP ₹34.55
- ₹4.20/mlMeriben · 10 ml suspensionMeridian Medicare · MRP ₹42.00
- ₹5.41/mlAnthel UP · 10 ml suspensionLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹54.09
Albendazole + Ivermectin Syrup 200/3 mg
2 packs, ₹3.30 to ₹5.77 per ml.
- ₹3.30/mlWormfresh A · 10 ml syrupSmart Laboratories · MRP ₹33.00
- ₹5.77/mlAbd Plus · 10 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹57.66
Albendazole + Ivermectin Suspension 2.5/0.1 %
1 pack, ₹4.50 per ml.
- ₹4.50/mlAlbet Plus · 10 ml suspensionChethana Pharmaceuticals · MRP ₹45.00
Albendazole + Ivermectin Tablet 300/100 mg
1 pack, ₹27.66 per tablet.
- ₹27.66/tabletAlbet Plus · 1 tabletChethana Pharmaceuticals · MRP ₹27.66
Albendazole + Ivermectin Tablet DT 400/12 mg
1 pack, ₹41.41 per tablet.
- ₹41.41/tabletAscapil · 1 tablet dtAbbott Healthcare · MRP ₹41.41
Albendazole + Ivermectin Syrup 400/6 mg
1 pack, ₹4.50 per ml.
- ₹4.50/mlMalz Plus · 10 ml syrupMarsha Pharma · MRP ₹45.00
Albendazole + Ivermectin Syrup 400/12 mg
1 pack, ₹3.33 per ml.
- ₹3.33/mlVermact Plus · 10 ml syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹33.27
Companies marketing it
- Leeford Healthcare5 packs
- Mankind4 packs
- Zydus4 packs
- Macmillon Pharmaceuticals3 packs
- Intas2 packs
- Alkem2 packs
- Chethana Pharmaceuticals2 packs
- Acron Pharmaceuticals2 packs
- Lincoln Pharmaceuticals2 packs
- Bestochem Formulations2 packs
- Sterkem2 packs
- Canvarzys Healthcare2 packs
- Waves Biotech2 packs
- Bennet Pharmaceuticals2 packs
- Canixa Life Sciences2 packs
- Macleods Pharmaceuticals2 packs
- Psychotropics India2 packs
- ST Morrison2 packs
- Marsha Pharma2 packs
- Meridian Medicare2 packs
- Moonstar Lifecare2 packs
- Albert David2 packs
- Smart Laboratories2 packs
- Smartway Wellness2 packs
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.