Medicines / Molecules / Adapalene + Nadifloxacin

Adapalene + NadifloxacinEvery pack, by price.

3 packs of Adapalene + Nadifloxacin on NPPA's price list for July 2026: 3 brands from 2 companies, in 3 forms and strengths.

Packs
3
Brands
3
Companies
2
Forms and strengths
3
Price-controlled packs
0 of 3

Packs, lowest price per unit first

Adapalene + Nadifloxacin Gel 1/10 mg

1 pack, ₹22.55 per g.

  1. ₹22.55/gNadoxin A · 15 gm gelDr. Reddys Laboratories · MRP ₹338.25

Adapalene + Nadifloxacin Gel

1 pack, ₹22.50 per g.

  1. ₹22.50/gTriclear N · 20 gm gelTrikona Pharmaceuticals · MRP ₹450.00

Adapalene + Nadifloxacin Gel 10/1 mg

1 pack, ₹22.08 per g.

  1. ₹22.08/gZinderm-An · 15 gm gelDr. Reddys Laboratories · MRP ₹331.25

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.