Medicines / Molecules / Aceclofenac

AceclofenacEvery pack, by price.

127 packs of Aceclofenac on NPPA's price list for July 2026: 97 brands from 80 companies, in 18 forms and strengths.

Packs
127
Brands
97
Companies
80
Forms and strengths
18
Price-controlled packs
0 of 127

Packs, lowest price per unit first

Aceclofenac Tablet 100 mg

45 packs, ₹1.25 to ₹29.91 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹1.25/tabletAC1 · 10 tabletPharmasynth Formulations · MRP ₹12.50
  2. ₹1.44/tabletCyclofen · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹14.37
  3. ₹1.50/tabletAcekon · 10 tabletKontest Chemicals · MRP ₹15.00
  4. ₹1.78/tabletAceclonij · 10 tabletSunij Pharma · MRP ₹17.83
  5. ₹1.95/tabletAcejet · 10 tabletThemis Medicare · MRP ₹19.50
  6. ₹1.99/tabletXtra · 10 tabletElder Projects · MRP ₹19.90
  7. ₹2.06/tabletFlanac · 10 tabletGalpha Laboratories · MRP ₹20.63
  8. ₹2.22/tabletAkilos · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹22.20
  9. ₹2.50/tabletAsonac · 10 tabletZee Laboratories · MRP ₹25.00
  10. ₹2.53/tabletTopnac · 10 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹25.31
  11. ₹2.89/tabletTrofenac · 10 tabletElinor Pharma · MRP ₹28.88
  12. ₹2.90/tabletFlamace · 10 tabletBiomax Biotechnics · MRP ₹29.00
The other 33 by price per tablet
  1. ₹2.90/tabletNacdol · 10 tabletElement Pharmaceuticals · MRP ₹29.00
  2. ₹2.98/tabletMahanac · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹29.76
  3. ₹3.00/tabletZacy · 10 tabletComed Chemicals · MRP ₹30.00
  4. ₹3.09/tabletAfenak · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹30.94
  5. ₹3.25/tabletFortafen · 10 tabletAlembic · MRP ₹32.53
  6. ₹3.68/tabletAcenext · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹36.75
  7. ₹3.75/tabletAcecrest SR · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹37.50
  8. ₹3.77/tabletArflur · 10 tabletFDC · MRP ₹37.69
  9. ₹3.81/tabletAcetazen · 10 tabletAretaeus Pharmaceuticals · MRP ₹38.12
  10. ₹3.90/tabletAclopen · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹39.00
  11. ₹3.94/tabletAcenova · 10 tabletSynchem Lab · MRP ₹39.37
  12. ₹3.96/tabletUltinac · 10 tabletBio Vitamins · MRP ₹39.60
  13. ₹4.39/tabletDolokind · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹43.92
  14. ₹4.45/tabletOlfenac · 10 tabletOlcare · MRP ₹44.53
  15. ₹4.62/tabletAceclan · 10 tabletAnthus Pharmaceuticals · MRP ₹46.15
  16. ₹4.95/tabletAceflam · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹49.50
  17. ₹5.08/tabletAxces · 10 tabletAurz Pharmaceuticals · MRP ₹50.81
  18. ₹5.47/tabletAlonac · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹54.66
  19. ₹5.58/tabletAcenac · 10 tabletMedley Pharmaceuticals · MRP ₹55.78
  20. ₹6.00/tabletAC (Mmc Health) · 10 tabletMMC Pharmaceuticals · MRP ₹60.00
  21. ₹6.09/tabletAceclo · 10 tabletAristo Pharmaceuticals · MRP ₹60.93
  22. ₹6.42/tabletHifenac · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹64.22
  23. ₹6.42/tabletZix · 10 tabletJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹64.22
  24. ₹6.42/tabletZix DT · 10 tabletJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹64.22
  25. ₹6.65/tabletAcecloflam · 10 tabletKnoll Healthcare · MRP ₹66.50
  26. ₹6.65/tabletDolowin · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹66.50
  27. ₹6.72/tabletZerodol · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹67.22
  28. ₹9.14/tabletArcekay · 10 tabletLesanto Laboratories · MRP ₹91.35
  29. ₹9.19/tabletAcemiz · 10 tabletLupin · MRP ₹91.85
  30. ₹12.72/tabletAclofen · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹127.16
  31. ₹12.76/tabletMoviz XR · 10 tabletJB Chemicals · MRP ₹127.62
  32. ₹16.88/tabletOsteofen · 10 tabletStartos Health Care · MRP ₹168.75
  33. ₹29.91/tabletAcejet CV O · 10 tabletThemis Medicare · MRP ₹299.06

Aceclofenac Tablet SR 200 mg

38 packs, ₹1.24 to ₹34.60 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹1.24/tabletDolosaid · 10 tablet srUniventis Medicare · MRP ₹12.36
  2. ₹1.77/tabletAroff · 30 tablet srTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹52.95
  3. ₹2.56/tabletSignoflam-Sr · 10 tablet srLupin · MRP ₹25.61
  4. ₹3.14/tabletTopflam · 10 tablet srAcme Pharmaceuticals · MRP ₹31.35
  5. ₹3.90/tabletAcemed · 10 tablet srMedico Labs · MRP ₹39.00
  6. ₹4.04/tabletErinac · 10 tablet srEris Lifesciences · MRP ₹40.40
  7. ₹4.22/tabletTopnac · 10 tablet srSystopic Laboratories · MRP ₹42.18
  8. ₹4.29/tabletArrestin · 10 tablet srManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹42.90
  9. ₹4.68/tabletBignac · 10 tablet srRonyd Health Care · MRP ₹46.78
  10. ₹4.70/tabletAceroc · 10 tablet srDr. Reddys Laboratories · MRP ₹47.00
  11. ₹5.34/tabletAgonyx · 10 tablet srGenfo Bioceuticals · MRP ₹53.44
  12. ₹5.63/tabletOctace · 10 tablet srOctane Biotech · MRP ₹56.25
The other 26 by price per tablet
  1. ₹5.66/tabletZacy · 10 tablet srComed Chemicals · MRP ₹56.63
  2. ₹5.67/tabletTremendus · 10 tablet srGrandcure Healthcare · MRP ₹56.65
  3. ₹5.71/tabletFlamace · 10 tablet srBiomax Biotechnics · MRP ₹57.13
  4. ₹5.90/tabletAsonac · 10 tablet srZee Laboratories · MRP ₹59.00
  5. ₹6.27/tabletUltranac · 10 tablet srObsurge Biotech · MRP ₹62.70
  6. ₹6.38/tabletZofemol · 10 tablet srLeeford Healthcare · MRP ₹63.75
  7. ₹6.81/tabletAstar (Dr.johns) · 10 tablet srDr. Johns Laboratories · MRP ₹68.06
  8. ₹6.96/tabletAceclan · 10 tablet srAnthus Pharmaceuticals · MRP ₹69.61
  9. ₹7.31/tabletFreenac(hbc) · 10 tablet srHBC Lifesciences · MRP ₹73.07
  10. ₹7.32/tabletSafronac · 10 tablet srSaffron Formulations · MRP ₹73.15
  11. ₹7.41/tabletStanac · 10 tablet srAvis Life Care · MRP ₹74.06
  12. ₹7.59/tabletCelonac · 10 tablet srEmbiotic Lab · MRP ₹75.94
  13. ₹7.88/tabletDolokind · 10 tablet srMankind Pharmaceuticals · MRP ₹78.75
  14. ₹8.25/tabletOsteonec · 10 tablet srStartos Health Care · MRP ₹82.50
  15. ₹8.40/tabletAcenova · 10 tablet srSynchem Lab · MRP ₹84.00
  16. ₹8.54/tabletAcceclowoc · 10 tablet srWockhardt · MRP ₹85.37
  17. ₹8.64/tabletMahanac · 10 tablet srZuventus Healthcare · MRP ₹86.40
  18. ₹9.23/tabletAceclo · 10 tablet srAristo Pharmaceuticals · MRP ₹92.34
  19. ₹9.30/tabletAcefile · 10 tablet srAjanta Pharma · MRP ₹93.00
  20. ₹9.31/tabletAcemiz · 10 tablet srLupin · MRP ₹93.05
  21. ₹10.10/tabletMegaceclo · 10 tablet srAristo Laboratories · MRP ₹101.00
  22. ₹10.12/tabletAcenac · 10 tablet srMedley Pharmaceuticals · MRP ₹101.24
  23. ₹10.17/tabletHifenac · 10 tablet srIntas Pharmaceuticals · MRP ₹101.72
  24. ₹10.55/tabletDolowin · 10 tablet srMicro Labs · MRP ₹105.50
  25. ₹13.89/tabletFlextab · 10 tablet srPsychotropics India · MRP ₹138.87
  26. ₹34.60/tabletAlgesia · 10 tablet srMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹346.00

Aceclofenac Tablet 200 mg

12 packs, ₹3.90 to ₹13.83 per tablet.

  1. ₹3.90/tabletOlfenac · 10 tabletOlcare · MRP ₹39.00
  2. ₹4.58/tabletSamonec · 10 tabletST Morrison · MRP ₹45.80
  3. ₹4.63/tabletVivian-A SR · 10 tabletLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹46.25
  4. ₹5.06/tabletAcent · 10 tabletIntra Labs · MRP ₹50.63
  5. ₹5.50/tabletAcimol (Lfh) · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹55.00
  6. ₹5.50/tabletIcobit · 10 tabletCubit Healthcare · MRP ₹55.00
  7. ₹7.22/tabletMovel OD · 10 tabletEmcee Pharmaceuticals · MRP ₹72.19
  8. ₹7.60/tabletAC (Mmc Health) · 10 tabletMMC Pharmaceuticals · MRP ₹76.00
  9. ₹8.10/tabletAryl · 10 tabletJarun Pharmaceuticals · MRP ₹81.00
  10. ₹8.25/tabletNock CR (Wan) · 10 tabletWanbury · MRP ₹82.49
  11. ₹10.52/tabletZix · 10 tabletJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹105.20
  12. ₹13.83/tabletAC (Macleods) · 6 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹83.00

Aceclofenac Tablet CR 200 mg

6 packs, ₹5.20 to ₹10.90 per tablet.

  1. ₹5.20/tabletAkilos · 10 tablet crUnison Pharmaceuticals · MRP ₹52.00
  2. ₹5.98/tabletEquidol · 10 tablet crAkumentis Healthcare · MRP ₹59.82
  3. ₹6.29/tabletArflur · 10 tablet crFDC · MRP ₹62.90
  4. ₹6.93/tabletAcendol · 10 tablet crSerum Institute of India · MRP ₹69.25
  5. ₹8.25/tabletWillgo · 10 tablet crMankind Pharmaceuticals · MRP ₹82.49
  6. ₹10.90/tabletZerodol · 10 tablet crIpca Laboratories · MRP ₹109.00

Aceclofenac Tablet

4 packs, ₹3.81 to ₹16.88 per tablet.

  1. ₹3.81/tabletAchfri · 10 tabletCVR Biotech · MRP ₹38.10
  2. ₹5.40/tabletArcekey · 10 tabletLesanto Laboratories · MRP ₹54.03
  3. ₹9.00/tabletPovidon (Aristo) · 10 tabletAristo Laboratories · MRP ₹90.00
  4. ₹16.88/tabletVisinac · 10 tabletUniserve Health Care · MRP ₹168.75

Aceclofenac Gel 1.5 %

4 packs, ₹0.97 to ₹5.90 per g.

  1. ₹0.97/gAlcecost · 30 gm gelAustro Lab · MRP ₹29.00
  2. ₹3.83/gHifenac · 30 gm gelIntas Pharmaceuticals · MRP ₹115.00
  3. ₹4.17/gAC (Mmc Health) · 30 gm gelMMC Pharmaceuticals · MRP ₹125.00
  4. ₹5.90/gDiasdac · 30 gm gelJupiter Biolabs · MRP ₹177.00

Aceclofenac Gel

3 packs, ₹1.61 to ₹3.75 per g.

  1. ₹1.61/gCyli · 30 gm gelWens Pharma · MRP ₹48.26
  2. ₹1.76/gVisinac · 30 gm gelUniserve Health Care · MRP ₹52.68
  3. ₹3.75/gMoviz · 30 gm gelJB Chemicals · MRP ₹112.48

Aceclofenac Ointment

3 packs, ₹0.63 to ₹3.48 per g.

  1. ₹0.63/gPovidon (Aristo) · 250 gm ointmentAristo Laboratories · MRP ₹157.81
  2. ₹3.31/gPovidon (Aristo) · 20 gm ointmentAristo Laboratories · MRP ₹66.23
  3. ₹3.48/gPovidon (Aristo) · 10 gm ointmentAristo Laboratories · MRP ₹34.78

Aceclofenac Spray 1 %

2 packs, ₹3.90 to ₹11.41 per g.

  1. ₹3.90/gJoydol · 50 gm sprayThemis Medicare · MRP ₹195.00
  2. ₹11.41/mlZerodol Fps · 30 ml sprayIpca Laboratories · MRP ₹342.19

Aceclofenac Solution

2 packs, ₹0.46 to ₹1.03 per ml.

  1. ₹0.46/mlPovidon (Aristo) · 500 ml solutionAristo Laboratories · MRP ₹231.00
  2. ₹1.03/mlPovidon (Aristo) · 100 ml solutionAristo Laboratories · MRP ₹102.90

Aceclofenac Tablet 4 mg

1 pack, ₹17.34 per tablet.

  1. ₹17.34/tabletAchfrit · 10 tabletCVR Biotech · MRP ₹173.44

Aceclofenac Tablet 8 mg

1 pack, ₹27.70 per tablet.

  1. ₹27.70/tabletAchfrit · 10 tabletCVR Biotech · MRP ₹277.00

Aceclofenac Capsule 100 mg

1 pack, ₹33.00 per capsule.

  1. ₹33.00/capsuleAcnonac · 10 capsuleNexgen RX Life Sciences · MRP ₹330.00

Aceclofenac Capsule 200 mg

1 pack, ₹13.72 per capsule.

  1. ₹13.72/capsuleAlgesia · 10 capsuleMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹137.16

Aceclofenac Gel 100 mg

1 pack, ₹1.97 per g.

  1. ₹1.97/gAltraflam · 30 gm gelRanbaxy Laboratories · MRP ₹59.00

Aceclofenac Suspension

1 pack, ₹0.61 per ml.

  1. ₹0.61/mlGesic (Aristo) · 100 ml suspensionAristo Pharmaceuticals · MRP ₹61.41

Aceclofenac Gel 1.16 %

1 pack, ₹2.03 per g.

  1. ₹2.03/gOscarflam · 30 gm gelAn Pharmaceuticals · MRP ₹60.94

Aceclofenac Injection 150 mg

1 pack, ₹19.80 per ml.

  1. ₹19.80/mlZerodol · 1 ml injectionIpca Laboratories · MRP ₹19.80

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.