Medicines / Molecules / Acebrophylline
AcebrophyllineEvery pack, by price.
88 packs of Acebrophylline on NPPA's price list for July 2026: 61 brands from 58 companies, in 12 forms and strengths.
- Packs
- 88
- Brands
- 61
- Companies
- 58
- Forms and strengths
- 12
- Price-controlled packs
- 0 of 88
Packs, lowest price per unit first
Acebrophylline Capsule 100 mg
43 packs, ₹1.98 to ₹20.51 per capsule. The 12 lowest per capsule come first.
- ₹1.98/capsuleAcebrofon · 10 capsuleKnoll Healthcare · MRP ₹19.80
- ₹2.44/capsuleBrophylin (Pfizer) · 10 capsulePfizer · MRP ₹24.38
- ₹6.67/capsuleAcebrolin · 10 capsuleElder Projects · MRP ₹66.67
- ₹6.70/capsuleAcevel · 10 capsuleAvis Life Care · MRP ₹67.00
- ₹6.90/capsuleBroncocet Acb · 10 capsuleSeagull Labs · MRP ₹69.00
- ₹7.30/capsuleErophylline · 10 capsuleMicro Labs · MRP ₹73.00
- ₹7.80/capsuleAcebromax · 10 capsuleMedrexcare Pharma · MRP ₹78.00
- ₹7.90/capsuleBrolin(medico) · 10 capsuleMedico Labs · MRP ₹79.00
- ₹8.25/capsuleAcegrow · 10 capsuleForgen Healthcare · MRP ₹82.50
- ₹8.50/capsuleP Dox A · 10 capsuleMarc Laboratories · MRP ₹85.00
- ₹8.66/capsuleIjeska · 10 capsuleCadomed Pharmaceuticals India · MRP ₹86.63
- ₹8.72/capsuleDuofylin · 10 capsuleHiglance Laboratories · MRP ₹87.19
The other 31 by price per capsule
- ₹8.79/capsuleMucophyline · 10 capsuleCipla · MRP ₹87.90
- ₹8.90/capsuleBroncofil · 10 capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹89.00
- ₹8.90/capsuleVenphylin · 10 capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹89.00
- ₹9.32/capsuleElu BM · 10 capsuleCorona · MRP ₹93.15
- ₹9.37/capsuleSomaphylline · 10 capsuleSomatico Pharmacal · MRP ₹93.70
- ₹9.38/capsuleBrofy · 10 capsuleBiomax Biotechnics · MRP ₹93.75
- ₹9.70/capsuleAcebrogen · 10 capsuleEstragen Pharma · MRP ₹97.00
- ₹9.75/capsuleRespira Ace · 10 capsuleGeno Pharmaceuticals · MRP ₹97.50
- ₹9.94/capsuleVentibro · 10 capsuleFDC · MRP ₹99.37
- ₹10.14/capsuleBestofyline A · 10 capsuleBestochem Formulations · MRP ₹101.35
- ₹10.85/capsuleAmbrodil XP · 10 capsuleAristo Pharmaceuticals · MRP ₹108.50
- ₹11.10/capsuleOxybro · 10 capsuleCadila Pharmaceuticals · MRP ₹111.00
- ₹11.20/capsuleBayace · 10 capsuleBayer Pharmaceuticals · MRP ₹112.00
- ₹11.45/capsuleAphyren · 10 capsuleLa Renon Healthcare · MRP ₹114.46
- ₹11.50/capsuleAbevia · 10 capsuleMankind Pharmaceuticals · MRP ₹114.95
- ₹11.70/capsuleAblung · 10 capsuleCipla · MRP ₹116.99
- ₹11.85/capsuleAbevia · 15 capsuleMankind Pharmaceuticals · MRP ₹177.72
- ₹12.33/capsuleAcebrobid · 10 capsuleDr. Reddys Laboratories · MRP ₹123.28
- ₹12.34/capsuleAB Day · 10 capsuleEysys Pharmaceutical · MRP ₹123.44
- ₹12.94/capsuleMacphylline · 10 capsuleMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹129.37
- ₹13.30/capsuleAcibro · 10 capsuleSynokem Pharmaceuticals · MRP ₹133.03
- ₹14.33/capsulePhylin A · 10 capsuleObsurge Biotech · MRP ₹143.34
- ₹14.37/capsuleAphyl · 10 capsuleFranco Indian Pharmaceuticals · MRP ₹143.70
- ₹14.53/capsuleBrophyle · 10 capsuleZuventus Healthcare · MRP ₹145.30
- ₹15.66/capsuleAB Fine · 10 capsuleMorepen Laboratories · MRP ₹156.57
- ₹15.75/capsuleBigbro · 10 capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹157.50
- ₹16.45/capsuleAb-Flo · 10 capsuleLupin · MRP ₹164.45
- ₹16.92/capsuleAscovent · 10 capsuleGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹169.22
- ₹17.70/capsuleAB Phylline · 10 capsuleSun Pharma Laboratories · MRP ₹177.00
- ₹20.00/capsuleAB Phylline · 15 capsuleSun Pharma Laboratories · MRP ₹300.00
- ₹20.51/capsuleAb-Flo · 15 capsuleLupin · MRP ₹307.65
Acebrophylline Tablet SR 200 mg
17 packs, ₹0.13 to ₹31.20 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹0.13/tabletResebron · 10 tablet srInvision Medi Sciences · MRP ₹1.25
- ₹11.82/tabletPhyllin AC · 10 tablet srRND Laboratories · MRP ₹118.18
- ₹12.10/tabletAcevel · 10 tablet srAvis Life Care · MRP ₹121.00
- ₹13.59/tabletRespirado · 10 tablet srMeghmani Lifesciences · MRP ₹135.93
- ₹14.00/tabletVenphylin · 10 tablet srLeeford Healthcare · MRP ₹140.00
- ₹17.47/tabletAB Day · 10 tablet srEysys Pharmaceutical · MRP ₹174.66
- ₹20.00/tabletAceintro · 10 tablet srTrion Pharma · MRP ₹200.00
- ₹21.19/tabletAmucoe · 10 tablet srKoye Pharmaceuticals · MRP ₹211.88
- ₹21.55/tabletArophyll · 10 tablet srAareen Healthcare · MRP ₹215.53
- ₹22.12/tabletAphyren · 10 tablet srLa Renon Healthcare · MRP ₹221.24
- ₹22.46/tabletAbevia · 10 tablet srMankind Pharmaceuticals · MRP ₹224.59
- ₹24.58/tabletAblung · 10 tablet srCipla · MRP ₹245.81
The other 5 by price per tablet
- ₹26.07/tabletXanilax · 10 tablet srTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹260.65
- ₹28.05/tabletBrophyle · 10 tablet srZuventus Healthcare · MRP ₹280.50
- ₹29.11/tabletAscovent · 10 tablet srGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹291.09
- ₹29.23/tabletAb-Flo · 10 tablet srLupin · MRP ₹292.30
- ₹31.20/tabletAB Phylline · 10 tablet srSun Pharma Laboratories · MRP ₹312.00
Acebrophylline Tablet 200 mg
10 packs, ₹7.00 to ₹25.71 per tablet.
- ₹7.00/tabletViaflec SR · 10 tabletViatris · MRP ₹70.00
- ₹13.90/tabletAblife · 10 tabletOrris Pharmaceuticals · MRP ₹139.00
- ₹16.69/tabletAcebropaz SR · 10 tabletAkesiss Pharma · MRP ₹166.88
- ₹18.19/tabletAcegrow · 10 tabletForgen Healthcare · MRP ₹181.87
- ₹18.69/tabletOnimar AB · 15 tabletEmcee Pharmaceuticals · MRP ₹280.32
- ₹22.63/tabletAbiways SR · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹226.34
- ₹23.14/tabletMacphylline · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹231.40
- ₹23.91/tabletCebocontin · 10 tabletModi Mundi Pharma · MRP ₹239.06
- ₹25.50/tabletAerolys · 10 tabletZorvia Healthcare · MRP ₹255.00
- ₹25.71/tabletBigbro · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹257.11
Acebrophylline Syrup 50 mg
6 packs, ₹0.69 to ₹1.59 per ml.
- ₹0.69/mlVentibro · 100 ml syrupFDC · MRP ₹68.75
- ₹0.74/mlDuofylin · 100 ml syrupHiglance Laboratories · MRP ₹73.97
- ₹1.32/mlAmbrodil XP · 100 ml syrupAristo Pharmaceuticals · MRP ₹132.18
- ₹1.33/mlAcibro · 100 ml syrupSynokem Pharmaceuticals · MRP ₹132.66
- ₹1.40/mlPhyllin AC · 100 ml syrupRND Laboratories · MRP ₹140.14
- ₹1.59/mlMacphylline · 100 ml syrupMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹158.81
Acebrophylline Tablet 100 mg
5 packs, ₹7.00 to ₹13.12 per tablet.
- ₹7.00/tabletResebron · 10 tabletInvision Medi Sciences · MRP ₹70.00
- ₹9.26/tabletAceday · 10 tabletIntra Life · MRP ₹92.63
- ₹9.28/tabletPulmark · 10 tabletArkas Pharma · MRP ₹92.81
- ₹11.21/tabletAfasma · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹112.12
- ₹13.12/tabletAcebropac · 10 tabletPacific Drugs & Chemicals · MRP ₹131.20
Acebrophylline Syrup 10 mg
1 pack, ₹1.83 per ml.
- ₹1.83/mlAB Phylline · 100 ml syrupSun Pharma Laboratories · MRP ₹182.81
Acebrophylline Tablet
1 pack, ₹6.89 per tablet.
- ₹6.89/tabletAcaster · 10 tabletST Morrison · MRP ₹68.90
Acebrophylline Capsule 200 mg
1 pack, ₹19.06 per capsule.
- ₹19.06/capsuleAcebrobid · 10 capsuleDr. Reddys Laboratories · MRP ₹190.58
Acebrophylline Capsule SR 200 mg
1 pack, ₹20.78 per capsule.
- ₹20.78/capsuleAfasma · 10 capsule srTas Med (India) · MRP ₹207.83
Acebrophylline Syrup
1 pack, ₹1.33 per ml.
- ₹1.33/mlBrace (Icar) · 60 ml syrupIcarus Healthcare Primus · MRP ₹80.00
Acebrophylline Syrup 100 mg
1 pack, ₹0.60 per ml.
- ₹0.60/mlBroncocet Acb · 100 ml syrupSeagull Labs · MRP ₹59.52
Acebrophylline Tablet 600 mg
1 pack, ₹27.84 per tablet.
- ₹27.84/tabletPulmofine Nac · 10 tabletVasu Organics · MRP ₹278.44
Companies marketing it
- Mankind4 packs
- Sun Pharma4 packs
- Lupin3 packs
- Cipla3 packs
- Leeford Healthcare3 packs
- Macleods Pharmaceuticals3 packs
- Eysys Pharmaceutical2 packs
- Dr. Reddy's2 packs
- Forgen Healthcare2 packs
- Avis Life Care2 packs
- Synokem Pharmaceuticals2 packs
- Tas Med (India)2 packs
- Aristo2 packs
- La Renon Healthcare2 packs
- Glenmark Pharmaceuticals2 packs
- Intas2 packs
- Seagull Labs2 packs
- Emcure2 packs
- Higlance Laboratories2 packs
- RND Laboratories2 packs
- Invision Medi Sciences2 packs
- FDC2 packs
- Morepen Laboratories1 pack
- Orris Pharmaceuticals1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.